يه مشكل خيلي خيلي ساده.

aminem

Member
سلام.
من توي كورل تازه كارم پس نخندين كه چرا اين سوال رو مي پرسم :oops: .
من نميتونم يه قسمتي از يه خط رو حذف كنم . مثلا يه خط كه ميكشم نميتونم مثلا يه تيكشو حذف كنم. آيا ابزاره خاصي داره يا بايد scale كنم و سايزش رو تغيير بدم. :?:
ممنون ميشم كه زودتر جواب بديد.

saman_sweden

Active Member
aminem گفت:
سلام.
من توي كورل تازه كارم پس نخندين كه چرا اين سوال رو مي پرسم :oops: .
من نميتونم يه قسمتي از يه خط رو حذف كنم . مثلا يه خط كه ميكشم نميتونم مثلا يه تيكشو حذف كنم. آيا ابزاره خاصي داره يا بايد scale كنم و سايزش رو تغيير بدم. :?:
ممنون ميشم كه زودتر جواب بديد.
كسي براتون نميخنده هر سوالي ارزش داره و هيچ كس مادرزادي دانا نبوده همه يادميگيرند
من زياد در كارول وارد نيستم اما دو سه تا آدرس ميذم بدردت ميخوره پاسختون را پيدا مي كنيد
http://www.sgia.org/garment/coreltips.cfm
http://www.unleash.com/tom/tips/
http://www.designer.com/tips/default.asp

Attari

Member
سلام دوست عزيز
براي حذف قسمتي از انتهاي يك خط٬ با ابزار Shape Tool (كليد كمكي F10) در محل دلخواه بر روي خط خود دو بار كليك كنيد تا يك Node ايجاد شود. سپس Node انتهاي خط را با همان ابزار حذف كنيد.
براي حذف قسمتي از وسط يك خط٬ با ابزار فوق دو Node در نقاط دلخواه خط خود ايحاد كرده و هر دو را با همان ابزار انتخاب كنيد. سپس در نوار ابزار بالاي صفحه كليد (Break Curve) را بزنيد.
حالا تنها كار باقي مانده اينست كه خط خود را انتخاب كرده و كليد كمكي (Ctrl+K) را فشار دهيد تا خط به سه قسمت تقسيم شود.

aminem

Member
سلام. خسته نباشيد.
ولي من باز هم اون كاري رو كه ميخوام انجام بدم نميتونم. :? يه فايل نمونه فرستادم. من ميخوام حط هاي روي عكس فقط بمونن . يعني قسمت هاي اضافي حذف كنم. ولي نميتونم.
تنها كاري كه تونستم انجام بدم اين بود كه دونه دونه خط ها رو scale كنم كه اين هم خيلي وقت ميبره.
شما چه پيشنهادي داريد؟؟ :wink:
اينم مثالم:
http://amin-designer.5u.com/britney-khatkhati.cdr

se7en

Member
سلام

فايل قابل دريافت نيست ! لطفا چك كنيد ! :wink:

ولي اصولا از همون روشي Attari گفت بايد بشه ! :roll:

هفت !

Attari

Member
سلام٬
همانطور كه Se7en گفت فايل قابل دريافت نيست. لطفا آنرا براي بنده Email بفرماييد تا اگر كمكي از دستم برآمد انجام دهم.

Attari

Member
سلام دوست عزيز٬
از Email شما متشكرم. فايل را دريافت كردم و حالت مورد نظر شما را بر روي آن ايجاد كردم. مي توانيد آنرا از Email خود برداريد.
اما در مورد نحوه كار:
1- ابتدا كادري در دور تصوير (عكس) خود دقيقا به موازات حاشيه هاي آن با استفاده از ابزار رسم خط يعني Feehand Tool رسم كنيد. اين كادر را فعلا از اين صفحه Cut كرده و در صفحه دوم قرار دهيد.
2- خطوط مورد نظر خود را به موازات هم و مقداري هم بزرگتر تر از عكس رسم كنيد. البته شما ضخامت خطها را نيم پوينت داده بوديد كه به نظر من خيلي نازك است٬ بهتر است حداقل از يك پوينت براي ضخامت خطوط استفاده كنيد.
3- تمام خط ها را انتخاب كرده و با كليد كمكي Ctrl+L آنها را Combine كنيد. سپس از منوي Arrange دستور Conver outline to object را اجرا كنيد. اين دستور تمام خطوط را از حالت Outline به حالت Fill تبديل كرده و يك Object جديد ايجاد مي كند. حالا به زدن كليد Tab مجددا خطوط انتخاب مي شوند كه شما مي توانيد آنها را حذف كنيد چون ديگر نيازي به آنها نخواهيد داشت.
4- حالا كادر ايجاد شده اوليه را به اين صفحه برگردانيد. ابتدا كادر را و سپس با نگهداشتن كليد Shift خطهاي جديد ايجاد شده را انتخاب كنيد. حالا از منوهاي كارل دستور Arrange>shaping>intersect را اجرا كنيد. خطوط به شكل كادر ايجاد شده برش خواهند خورد و شما با حذف خطوط اضافي به نتنيجه دلخواه خود خواهيد رسيد.

اگر پرگويي كردم٬ ببخشيد.
موفق باشيد.

aminem

Member
ممنون از فايل . دقيقا همون كاري بود كه منميخواستم انجام بدم. ولي ميشه شورت كات اين ابزار ها رو بگيد. چون من نتونستم براي كادر گذاشتن كاري بكنم.
شرمنده .

aminem

Member
سلام دوباره.
من فقط مشكل توي ايجاد كادر دارم.
اگه توضيح بيشتري بديد عالي ميشه.
ممنون

Attari

Member
سلام دوست عزيز٬
لطفا دقيقتر توضيح بديد. آيا در رسم كادر مشكل داريد يا در انطباق كامل ان با عكستان؟
منتظر پاسخ شما هستم.

Attari

Member
با سلام مجدد٬
كليد كمكي براي ابزار Freehand Tool كليد F5 است. براي رسم كادر هم چند راه وجود دارد كه من دوتا از انها را برايتان توضيح مي دهم:
1- ابتدا كليد كمكي F5 را بزنيد تا ابزار مورد نظر فعال شود. در عكس شما كه سه وجه دارد٬ ابتدا ماوس را در گوشه بالا و سمت چپ عكس بزنيد. سپس كليد Ctrl را پايين نگهداشته و ماوس را در گوشه پايين و سمت چپ تصوير بزنيد. حالا يكي از اضلاع كادر شما رسم شده است. سپس در روي Node انتهايي خط مجددا كليك كنيد و بعد ماوس را به گوشه بالا و سمت راست عكس انتقال داده و بزنيد. ضلع دوم هم ايجاد شد. اكنون دوباره بر روي Node انتهايي ايجاد شده كليك كرده و ماوس را به نقطه اوليه كادر ببريد و بر روي آن كليك كنيد تا كادر شما بسته شود.
كادر شما زماني يك كادر بسته است كه اگر به آن رنگي را اختصاص دهيد بپذيرد. در غير اينصورت كادر شما يك كادر بسته نيست و نمي تواند عمل برش خطها را به درستي انجام دهد پس حتما دقت كنيد كه كادر دقيق رسم شود.
2- راه دوم استفاده از يك مستطيل يا مربع است. شما ابتدا يك مستطيل با ابعاد آزاد رسم كرده و آنرا انتخاب كنيد. سپس همزمان با نگهداشتن كليد Shift تصوير خود را هم انتخاب كنيد. اكنون كليدهاي L و T را در روي صفحه كليد فشار دهيد تا كادر شما از لبه هاي بالا و چپ دقيقا با عكس منطبق شود.
بعد مستطيل رسم شده را انتخاب كرده و كليد كمكي Ctrl+Q را فشار دهيد تا مستطيل رسم شده به يك Object آزاد تبديل شود.
حال ابزار Shape Tool (كليد كمكي F10) را انتخاب كرده و بر روي اين كادر مستطيلي شكل و دقيقا در محل گوشه سمت راست و بالاي عكس دوبار كليك كنيد تا يك node جديد در وسط ضلع بالايي كادر ايجاد شود.
اكنون تنها كاري كه بايد انجام دهيد اينست كه با ابزار Freehand Tool بر روي كادر كليك كرده و دو Node بالا-سمت راست و پاپين-سمت راست را حذف كنيد. كادر شما آماده است.
ببخشيد باز هم پرگويي كردم.
با تشكر.

aminem

Member
خيلي حيلي ممنون.
واقعا كمك شاياني بود در ياد گرفتن كورل براي من.خيلي چيزها رو از اين مساله ياد گرفتم
بازم حيلي حيلي ممنون.

saeid597

Member
آقاي دكتر عطاري با سلام ...
از فرمايشات شما دوست عزيز استفاده كرديم .ممنونم
لطفا بعضي وقتها كه فرصت پيش آمد به سوالات ما هم جواب بدهيد.. !!!

با تشكر ...
شاگرد شما

Attari

Member
سلام آقا سعيد٬
شما ديگه چرا!؟ اگه با بچه هاي با معرفت مجيد آنلاين چند وقت يكبار توفيق همصحبتي حاصل ميشه٬ براي شما كه ما هميشه آنلاين هستيم!! (البته اگه چيزي بارمون باشه!)

ACTIVE

Active Member
Attari گفت:
سلام آقا سعيد٬
شما ديگه چرا!؟ اگه با بچه هاي با معرفت مجيد آنلاين چند وقت يكبار توفيق همصحبتي حاصل ميشه٬ براي شما كه ما هميشه آنلاين هستيم!! (البته اگه چيزي بارمون باشه!)
استغفراله

جدیدترین ارسال ها

بالا