يك سوال مهم و خيلي ضروري !

:) سلام دوستان،
آیا کسی راجع به تنظیمات color management از منوی tools اطلاعاتی داره؟
من زمانیکه تنظیمات بخش مذکور را تغییر میدهم در سرعت نرم افزار و رنگها تغییرات زيادی بوجود میاد و باعث بروز مشکلاتی در کار میشه.
از مدیر این انجمن و سایر دوستان خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در مورد مذکور دارید توضیحات کاملی در زمینه نحوه تنظیمات color management و تفاوت حالتهای مختلف این تنظیمات ارائه کنید.
قبلا از همکاری شما تشکر میکنم و خواهشمندم هرچه سریعتر من را در این زمینه یاری کنید.

آخرین ویرایش:

Ali_ix

Well-Known Member
mohsen mohammadian گفت:
سلام دوستان،
آیا کسی راجع به تنظیمات color management از منوی tools اطلاعاتی داره؟
من زمانیکه تنظیمات بخش مذکور را تغییر میدهم در سرعت نرم افزار و رنگها تغییرات زيادی بوجود میاد و باعث بروز مشکلاتی در کار میشه.
از مدیر این انجمن و سایر دوستان خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در مورد مذکور دارید توضیحات کاملی در زمینه نحوه تنظیمات color management و تفاوت حالتهای مختلف این تنظیمات ارائه کنید.
قبلا از همکاری شما تشکر میکنم و خواهشمندم هرچه سریعتر من را در این زمینه یاری کنید.
اون بخش برای کالیبره کردن رنگهاتون به تناسب خروجی به کار میره...

شما میتونید پروفایلهای رنگی مانیتور و پرینترتونو داخلش ایمپورت کنید و رنگ نمایشی را تا حد زیادی با رنگ خروجی مطابقت بدید ...

یک مقاله کامل دربارش همینجا بود که دارم دنبالش میگردم ...

ACTIVE

Active Member
سلام علی جان
تو ورژن بی بیه سایت، استاد من با آی دیه Attari توضیحات و ستینگ کامل رو ارسال کرده بود منم گشتم پیدا نکردم اگه تو آرشیو باشه از آقا مجید بگیریم؟

Ali_ix

Well-Known Member
ACTIVE گفت:
سلام علی جان
تو ورژن بی بیه سایت، استاد من با آی دیه Attari توضیحات و ستینگ کامل رو ارسال کرده بود منم گشتم پیدا نکردم اگه تو آرشیو باشه از آقا مجید بگیریم؟
رضا جان دقیقا منم دنبال همون مقاله دکتر عطاری میگردم ...

امیدوارم پیداش کنم !

سلام،
ممنون از توضیحاتتون. یک مشکل دیگه در انجام تنظیمات قسمت مذکور اینه که وقتی یک کار با حجم وسیعی از رنگها و طراحی ها برای پرینت به یک دفتر فنی برده می شه این احتمال وجود داره که تنظیمات color management در کامپیوترمتصل به پرینتر مطابق کامپیوتر طراح نباشه و در آنصورت کار شما کاملا از بین میره و قابل استفاده نیست مگه اینکه این تنظیمات عینا در کامپیوتر دوم انجام بشه که البته این مشکل با انجام همین تنظیمات حل می شه ولی این نیازمند حضور همیشگی طراح در حین پرینت طرحه تا کار خراب نشه ومشکل همین جاست چون ممکنه شما یک کاری طراحی کنید و برای چاپ یا ملاحظه به شخص دیگری بدهید و اگه تنظیمات مذکور در کامپیوترهای مختلف یکی نباشه با مشکل مواجه هستیم. بنابراین من دنبال این هستم که اولا حالت استاندارد این تنظیمات رو بفهمم تا باعث کاهش سرعت نرم افزار نشه و در ثانی آیا امکان این هست که این تنظیمات همراه همه مشخصات فایل save بشه و در کامپیوترهای دیگه همراه با باز کردن فایل این تنظیمات هم بطور خودکار انجام بشه؟
و نیز یک سوال اساسی: اگه این تنظیمات مربوط به خروجی مانیتور و پرینتر هستن پس چرا در سرعت نرم افزار تاثیر زیادی دارن؟
بازهم از همکاری شما کمال تشکر رو دارم و امیدوارم بتونم از توضیحاتی آقای عطاری و راهنمایی های شما استفاده کنم. با تشکر/

SiliconGraphicx

New Member
يك سري كتاب رنگ توي بازار وجود داره كه مي توني تهيه كني .يك سري شماره CMYk روش داره و تنظيمات مربوط به تناليته هاي هر رنگ هم براي چاپ روي كاغذ گلاسه و هم روي كاغذ تحرير داره. . بستگي به نوع كاغذ بايد مونيتور و يا چاپگر نمونه گيريتون رو باهاش تنطيم كنيد.

ولي بهترين حالت اينه كه تغييرش ندهي ! چون توي ايران هر كاري كني نتيجه كار اوني كه مي خواهي بدست نمي ياد!
توي كشورهاي ديگه هر شركتي كه جوهر چاپ رو ميسازه بروشور رنگ و شمارهCMYk رو باهاش بيرون ميده تا گرافيستها و ليتوگرافها استفاده كنند.

جدیدترین ارسال ها

بالا