نرم افزار طراحی داخلی

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام دوستان
آقا یه سوال، چون من تو این رشته کار نکردم و اونقدر کله نزدم ممنون می شم راهنماییم کنید.
کسی ازم خواست تا تحقیقی بکنم در مورد چنین نرم افزارهایی.
آیا هست نرم افزارهایی که، حالا چه در داخل خود نرم افزار یا نرم افزار دیگه ای محیط داخلی بسازیم و بعد وارد اون نرم افزار کنیم و به قرار دادن نور هایی هر چند اندک و دادن texture و بافت به اجزای محیط یه شمایی از محیط رو بدون رندر دید؟
تو خود مکس هم میشه چنین کاری کرد ولی گفت شاید نرم افزارهای خاص برای این کار باشه تا بیشتر روی این خاصیت ها تمرکز کرده باشه، مثلا ایجاد تکسچر و تکسچر دهی سریع و تنظیماتی برای ست کردن بافت ها ؛ و یا نور، این که قابلیتی داشته باشه که بشه نوری شبیه به واقعیت مثل حالت nitro خود مکس ولی سبک تر و بدون باگ تر ایجاد کنه و حرکت توش راحت تر باشه.

شخصی تو نمایشگاهی برنامه ای به نام blue fox معرفی کرده بود که این فرد آشنا از من خواست تا در مورد این نرم افزارها یه تحقیقی بکنم. حالا شما این نرم افزار رو میشناسید، چون من فقط اسمی از این نرم افزار داشتم ، نه سایت واسه همین هم نتونستم در موردش تحقیق کنم. یعنی چیزی پیدا نکردم.

در کل ممنون میشم در این مورد کامل راهنماییم کنید.

حق یاره همه.

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام دوستان

آقا یه سوال، چون من تو این رشته کار نکردم و اونقدر کله نزدم ممنون می شم راهنماییم کنید.
کسی ازم خواست تا تحقیقی بکنم در مورد چنین نرم افزارهایی.
آیا هست نرم افزارهایی که، حالا چه در داخل خود نرم افزار یا نرم افزار دیگه ای محیط داخلی بسازیم و بعد وارد اون نرم افزار کنیم و به قرار دادن نور هایی هر چند اندک و دادن texture و بافت به اجزای محیط یه شمایی از محیط رو بدون رندر دید؟
تو خود مکس هم میشه چنین کاری کرد ولی گفت شاید نرم افزارهای خاص برای این کار باشه تا بیشتر روی این خاصیت ها تمرکز کرده باشه، مثلا ایجاد تکسچر و تکسچر دهی سریع و تنظیماتی برای ست کردن بافت ها ؛ و یا نور، این که قابلیتی داشته باشه که بشه نوری شبیه به واقعیت مثل حالت nitro خود مکس ولی سبک تر و بدون باگ تر ایجاد کنه و حرکت توش راحت تر باشه.

شخصی تو نمایشگاهی برنامه ای به نام blue fox معرفی کرده بود که این فرد آشنا از من خواست تا در مورد این نرم افزارها یه تحقیقی بکنم. حالا شما این نرم افزار رو میشناسید، چون من فقط اسمی از این نرم افزار داشتم ، نه سایت واسه همین هم نتونستم در موردش تحقیق کنم. یعنی چیزی پیدا نکردم.

در کل ممنون میشم در این مورد کامل راهنماییم کنید.

حق یاره همه.

حالا درست یا غلط به نظرم چیزی که میدونم رو یگم شاید کمک کنه اما شرمنده که چیز زیادی نمیدونم :

سلام رفیق درسته شاید همچین نرم افزار هایی باشند اما اونقدر باز دهیه زیادی ندارن
بهترین راه و روش از نظر من توی این کار همون موتور رندر ARION که سرعتش واقعان بالاست و RealTime !!!!
Iray هم تو ورژن مکس 2013 همچین چیزی داره اما سرعتش خیلی پایینه !

واسه باز دهیش هم اینجوری بگم که نگرد فک نکنم باشه چون بهترین این کاری که شما میگی توی المنت تری دی که
تـــــــــــــــــــازه اونم هنوز نمیتونه نور های Direct رو محاسبه کنه !!

راستی یادم رفت بگم توی آریون تو حالت Draft باشه !!!
ولی توی مکس 2013 که خیلی Nitous قوی شده نیازی نیست به این کارا کافیه اون اسلایدره کیفیت رو تو تنظیمات ویوپورت بالا ببری تقریبا میشه مثل رندر !
حق یاره خودت باشه رفیق ....

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا