نحوه صدابرداری فیلم

سلام دوستان
میخواستم بدونم تو. فیلم زمان فیلم برداری وقتی دونفر گفتو دارن می کنن اول صدای یه کنفر کامل ضطب میشه با گفتگو الکی که از پشت صحنه باهاش حرف میزنن یا نه صدای دونفر همزمان ضبط میشه؟
ممنون میشم در مورد صدابرداری فیلم یه توضیح کامل بدید

Saeed2vfx

Member
سلام دوستان
میخواستم بدونم تو. فیلم زمان فیلم برداری وقتی دونفر گفتو دارن می کنن اول صدای یه کنفر کامل ضطب میشه با گفتگو الکی که از پشت صحنه باهاش حرف میزنن یا نه صدای دونفر همزمان ضبط میشه؟
ممنون میشم در مورد صدابرداری فیلم یه توضیح کامل بدید

صدای هر دو نفر ضبط میشه. مگر مواقع خاصی مثل وقتی کسی داره با تلفن صحبت میکنه...

ولی من شنیدم که در گفتگو ها کل نماهای یک نفر با صدای خودش ظبط میشود و بعد کل نمهای نفر بعدی با صدای خودش بعد تو تدوین این نماها به هم پیوند میخورن

Saeed2vfx

Member
ولی من شنیدم که در گفتگو ها کل نماهای یک نفر با صدای خودش ظبط میشود و بعد کل نمهای نفر بعدی با صدای خودش بعد تو تدوین این نماها به هم پیوند میخورن

از کی شنیدین؟
البته صدا بردارها هرکدوم تکنیک ها و ترفند های خاص خودشون رو دارند ولی چنین چیزی با عقل و منطق جور در نمیاد !
صدا مثل تصویر قابلیت ادیت و لایه لایه شدن ندارد ! وقتی دو نفر در حال گفتگو هستند، هرکجا صداها باهم مخلوط بشود ، امکان تفکیک و اصلاح و حذف وجود ندارد.

سلام
دوست عزیز اینو من از کارگردان ها شنیدم میدونم حتما اینطوریه ولی میخوام توضیح بیشتر بدن در مورد اینکار

mehdicinema

New Member
دوست من اشکال سوال شما اینه که خیلی کلیه . اگه دو نفر در اندازه long shot یا medium shot با هم صحبت کنن صدای هر دو نفر ضبط می شه که بسته به شرایط صدابردار از یک میکروفن گان یا مینی گان به تنهایی و یا به همراه یک یا دو HF ( هر HF برای یک بازیگر ) استفاده می کنه ( که باز بسته به دستگاه صدابردار می تونه هر میکروفن رو روی یک لاین مجزا ضبط کنه و یا میکس کنه و در یک لاین ضبط کنه ). اما در پلان های close up قطعا فقط صدای بازیگر جلوی دوربین ضبط می شه و بازیگر مقابل یا یکی از عوامل از پشت دوربین دیالوگ های نقش مقابل را می خوانند که به صورت بسیار پایین یا به اصطلاح شاهد ضبط می شه .

جدیدترین ارسال ها

بالا