نحوه اعمال متریال به درختان آرچ مدل

youness_67

New Member
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گل.. تو همین 10 روز عاشق مکس شدم.

و الان یه سوال واسم پیش اومده و اونم اینکه موقعی که میخوام از درختای اورموشن استفاده کنم, بصورت معمولی تکسچرهارو میشناسه و رندرش هم پرفکته

اما وقتی داخل پروژه اصلیم, فایل رو Merge میکنم تکسچرهاش نمیاد. میدونم باید آدرس بدم, ولی از کجا نمیدونم. تو سایت مجید آنلاین گشتم تا موضوع تکراری نزنم, ولی چیزی پیدا نشد .

ممنون

:rose::rose::rose::rose:

msaatchi

Member
سلام. برای این موضوع چندین راه است. یکی اینکه از متریال ادیتور، قطره چکان را کلیک کرده و شی مورد نظر را کلیک کنید تا خصلت متریالش دریافت شود. بعد از آن می توانید با کلیک بر گزینه Material/Map Navigator (واقع در انتهای ستون سمت راست گوی ها) مواردی که شامل بافت هستند را پیدا کرده و آدرس جدید بدهید.

youness_67

New Member
ببخشید الان تو این انجمن جایی نیست که بر سوالات کاربرای مبتدی وی ری جواب داده شه ؟ یعنی هر سوالی که من یا دوستای دیگه داشتیم باید یه موضوع جدید بوجود بیاریم؟ خب اینکه خوب نیس , شلوغ پلوغ میشه. اگه جایی هست و من بی خبرم , ممنون میشم راهنماییم کنید به اون انجمن...

ممنون

mohammad@er

Well-Known Member
ببخشید الان تو این انجمن جایی نیست که بر سوالات کاربرای مبتدی وی ری جواب داده شه ؟ یعنی هر سوالی که من یا دوستای دیگه داشتیم باید یه موضوع جدید بوجود بیاریم؟ خب اینکه خوب نیس , شلوغ پلوغ میشه. اگه جایی هست و من بی خبرم , ممنون میشم راهنماییم کنید به اون انجمن...

ممنون

کمی صبر کنید عارف جان دارن زحمت بخش ویری رو میکشن !

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
youness_67 عزیز بهترین راه خوندن کتاب جامع ویری هست که ترجمه هم شده ! فکر میکنم تمام سوالاتون جوابش داخل اون باشه.
موفق باشید .

youness_67

New Member
youness_67 عزیز بهترین راه خوندن کتاب جامع ویری هست که ترجمه هم شده ! فکر میکنم تمام سوالاتون جوابش داخل اون باشه.
موفق باشید .

ترجمه کتاب رو که پیدا نکردم. ولی خود کتابو دانلود کردم, همون 1060 صفحه ایه دیگه؟؟ خیلی به دردم خورد. قسمت تنظیمات نور واسه رندر خارجی و همچنین رندرتایم بهینه خیلی خوب بودش, بازم نگاه میکنم کتابو اگه سوالی داشتم که تو کتاب نتونستم پیداش کنم, میام اینجا میپرسم,

پ.ن: اصلا علاقم به وی ری تو محیط مکس و کلا نرم افزار مکس بعد از دیدن آثار دوستانی چون آقا عارف و .... بوجود اومد :)

youness_67

New Member
معذرت,
یه سوال دیگه داشتم.
واسه پروژم تعداد متریال های نزدیک به هم زیاده, یعنی ممکنه سه تا متریال داشته باشم تو یه کار که فقط از نظر سایز بزرگ و کوچک شده باشن, اما متاسفانه تو قسمت ادیت متریال و بخش گوی ها نهایتا میشه 24 تا گوی رو نشون داد و تعداد متریال من بیشتره. گاهی اوقات که یکی از گوی ها رو که متریال گرفته رو تغییر میدم, داخل پروژه تغییر میکنه و بعضی موقع ها تغییر نمیکنه.

دلیلشو کسی میدونه؟

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
خب پس من پیشنهاد میکنم کتاب تریدی مکس رو کلا بخونید ! :D
شما با متریال Sub Material میتونید به بی نهایت متریال دسترسی داشته باشید توی متریال های Default خود مکس .

جدیدترین ارسال ها

بالا