نتیجه گیری P30Day.com از هاستینگ Enovin

milad86

New Member
پس از 15 ماه "بر روی سرور های " enovin خواستم یه نتیجه گیری کرده باشم تا شاید برای کسانی که بخواهند هاست بگیرند مفید باشد.

خوب, انصافاً این 15 ماهی که رو enovin بودم سایت فقط 1-2 روز Down شد.
مشکلی که باهاشون پیش اومد پیچیده تر از این حرفاست...

جدا از مشکلاتی که در این صفحه داشتم و حل شد:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=105078
2-3 ماه پیش متوجه شدم سایت گاهی اوقات باز نمیشه,سرعت پایینه,ارور MySql میده و ...
تا اینکه (این قسمت جالبه) متوجه شدن (بعد از شکایت بنده) که سایت بجای اینکه بر روی سرور های حرفه ای باشد بر روی سرور های مقدماتی (starter) قرار دارد! (عجب)
به عبارت دیگر من 100 تومان پول دادم ولی بجای سرور های Dual Xeon 3.2 روی Dual P4 3.6 بودم با MySql 4 و ...:-?
بعد سایت رو suspend کردن به علت مصرف زیاد CPU ?!?!?!
بهشون گفتم که سایت رو روی سرور حرفه ای منتقل کنن (پولشو دادم) و بعد از 1 هفته معطل کردن آخر گفتن:

"مدیر ما میگه که چون مصرف شما زیاده اگر روی سرور های حرفه ای برید, چون روی اون سرور سایت های دیگه هم هستن که توقع بالایی از ما دارن ممکنه کم بیاره پس بهتره روی همون سرور starter بمونید که سایت های "کم توقع" روش بیشتره." :-?

قابل توجه که پس از 2 هفته تلاش آخر هم نتونستم با مدیر صحبت کنم! (البته 1 هفتش رو ایران نبودن...)

کسانی که از سایت ما استفاده کردن از سرعت پایین آن با خبر بودن.
راستش من فکر نمی کردم از سرور باشه تا اینکه دیروز بعد از اینکه دیدم دیگه نمیشه با این سرعت و روزانه 1 ساعت قطع بودن سایت کار کرد تصمیم به تعویض هاست گرفتم.

مهم نیست از کجا هاست می گیرید, مهم این هست که چه نوع سرور بهتون تحویل میدن!
توصیه من:
1. مشخصات کامل CPU , RAM , Connection Speed , و ... سرور را بپرسید
2. نسخه ی PHP پایینتر از 5.2 نباشد
3. MySql از 5 پایینتر نباشد
4. نکته ی مهم دیگه ای که هست, امنیت سرور هست که نیاز به شخص متخصص یا حداقل کسی باشد که امنیت سرور را تحت هر شرایطی تضمین کند.
5. تضمین Down نشدن سرور را هم بگیرید. به نفع خودتان هست.
6. تعداد سایت هایی که روی یک سرور قرار دارند هم خیلی مهمه. ممکنه یک سرور CPU و RAM بالایی داشته باشه ولی 2000 سایت سوار کرده یاشه...

این هم نظر شخصی خودم را در مورد هاستینگ enovin:

- خدمات مطلوب است
- در زمان تعیین شده جواب میدن ((گاهی اوقات احساس توپ فوتبال بهم دست میداد :wink:))
- با توجه به اعتباری که داره خیلی بیشتر توقع داشتم
- رساندن خدمات برایشان مهمتر تا رضایت کاربران هست
(شاید هم سایت های مهمتر و معتبرتری داشتن که رضایت ما برایشان اهمیت نداشت...)
- برای سایت های معمولی این هاست کافی می باشد

در آخر هم خودتان قضاوت کنید چه شد که P30Day از Enovin رفت... :rose:

آخرین ویرایش:

P.H.P

Member
همیشه سعی کنید تجربیاتتون رو به دیگران ارائه بدین نه از سرویس دهنده بد بگید

خوب شما میتونستی به جای این که این انتقاد رو اینجا بنویسی به خودشون بگی

حق با شماست؛ پول دادی باید خدمات خوب بگیری ولی down سرور همه جا هست کم پیش میاد

موفق

milad86

New Member
همیشه سعی کنید تجربیاتتون رو به دیگران ارائه بدین نه از سرویس دهنده بد بگید

خوب شما میتونستی به جای این که این انتقاد رو اینجا بنویسی به خودشون بگی

حق با شماست؛ پول دادی باید خدمات خوب بگیری ولی down سرور همه جا هست کم پیش میاد

موفق

منم دقیقاً تجربیات خودم را گفتم تا شاید برای دیگران مفید باشد و شاید (که بعید به نظر می رسد) شرکت های هاستینگ بیشتر به رضایت کاربرانش اهمیت بدن...
درسته, اگر متن رو کامل خوانده باشید ذکر کردم که Down خیلی کم داشتیم اوایل, اما وقتی روزی 1 ساعت سایت Down باشه فکر نکنم عادی باشه...
به هاستینگ هم اطلاع می دادم جواب این بود: " الان که سایت شما برای من باز میشه و مشکلی نداره , شاید درخواست MySql شما زیاده و سرور کم میاره..."
مطمئن باشید نتیجه نگرفتم که مجبور به تعویض زود هنگام هاست شدم...
و اگر نیاز باشد باز هم اینجا می نویسم!

شما مطمئن هستید که Enovin رفتید ؟ اگه مثبته ؟ چند روزه ؟

الان 2 روزه که از enovin رفتم

Mozafary

Member
سلام
دوست گرامی مشکلات شما به مشخصات سرور ارتباط زیادی ندارد.
تعداد و نوع سایتهای روی سرور هاست که به میزان سرعت و مشکلات سایت شما مربوط میشه.شما میتونید روی سرور dual quad باشید که روش ۵۰۰تا سایت با ترافیک ۵۰۰نفر همزمان هست و ببینید که سایتتون همیشه down هست.
این جور امور به سیاست کاری هاستینگ مربوط میشه و اینکه دیدگاهشون نسبت به کیفیت چی هست!
پس از 15 ماه "بر روی سرور های " enovin خواستم یه نتیجه گیری کرده باشم تا شاید برای کسانی که بخواهند هاست بگیرند مفید باشد.

خوب, انصافاً این 15 ماهی که رو enovin بودم سایت فقط 1-2 روز Down شد.
مشکلی که باهاشون پیش اومد پیچیده تر از این حرفاست...

جدا از مشکلاتی که در این صفحه داشتم و حل شد:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=105078
2-3 ماه پیش متوجه شدم سایت گاهی اوقات باز نمیشه,سرعت پایینه,ارور MySql میده و ...
تا اینکه (این قسمت جالبه) متوجه شدن (بعد از شکایت بنده) که سایت بجای اینکه بر روی سرور های حرفه ای باشد بر روی سرور های مقدماتی (starter) قرار دارد! (عجب)
به عبارت دیگر من 100 تومان پول دادم ولی بجای سرور های Dual Xeon 3.2 روی Dual P4 3.6 بودم با MySql 4 و ...:-?
بعد سایت رو suspend کردن به علت مصرف زیاد CPU ?!?!?!
بهشون گفتم که سایت رو روی سرور حرفه ای منتقل کنن (پولشو دادم) و بعد از 1 هفته معطل کردن آخر گفتن:

"مدیر ما میگه که چون مصرف شما زیاده اگر روی سرور های حرفه ای برید, چون روی اون سرور سایت های دیگه هم هستن که توقع بالایی از ما دارن ممکنه کم بیاره پس بهتره روی همون سرور starter بمونید که سایت های "کم توقع" روش بیشتره." :-?

قابل توجه که پس از 2 هفته تلاش آخر هم نتونستم با مدیر صحبت کنم! (البته 1 هفتش رو ایران نبودن...)

کسانی که از سایت ما استفاده کردن از سرعت پایین آن با خبر بودن.
راستش من فکر نمی کردم از سرور باشه تا اینکه دیروز بعد از اینکه دیدم دیگه نمیشه با این سرعت و روزانه 1 ساعت قطع بودن سایت کار کرد تصمیم به تعویض هاست گرفتم.

مهم نیست از کجا هاست می گیرید, مهم این هست که چه نوع سرور بهتون تحویل میدن!
توصیه من:
1. مشخصات کامل CPU , RAM , Connection Speed , و ... سرور را بپرسید
2. نسخه ی PHP پایینتر از 5.2 نباشد
3. MySql از 5 پایینتر نباشد
4. نکته ی مهم دیگه ای که هست, امنیت سرور هست که نیاز به شخص متخصص یا حداقل کسی باشد که امنیت سرور را تحت هر شرایطی تضمین کند.
5. تضمین Down نشدن سرور را هم بگیرید. به نفع خودتان هست.
6. تعداد سایت هایی که روی یک سرور قرار دارند هم خیلی مهمه. ممکنه یک سرور CPU و RAM بالایی داشته باشه ولی 2000 سایت سوار کرده یاشه...

این هم نظر شخصی خودم را در مورد هاستینگ enovin:

- خدمات مطلوب است
- در زمان تعیین شده جواب میدن ((گاهی اوقات احساس توپ فوتبال بهم دست میداد :wink:))
- با توجه به اعتباری که داره خیلی بیشتر توقع داشتم
- رساندن خدمات برایشان مهمتر تا رضایت کاربران هست
(شاید هم سایت های مهمتر و معتبرتری داشتن که رضایت ما برایشان اهمیت نداشت...)
- برای سایت های معمولی این هاست کافی می باشد

در آخر هم خودتان قضاوت کنید چه شد که P30Day از Enovin رفت... :rose:

shahram51

Member
در تمام دنیا سایتها ، مجلات و مراجعی هستند که در خدمت کمک به تصمیم گیری مشتری برای بهترین انتخاب هستند اما در ایران نه! و تا کسی می خواد درباره یک شرکتی چیزی بگه انواع و اقسام مخالفتها شروع میشه!!

الان دو روز که یکی از سرورهای enovin مشکل داره و هیچ کدوم از سایتهای روی اون بالا نمیآد ... قبلا هم روزی چندین دقیقه down میشد که خوب یه جوری تحمل می کردیم
72.232.2.58

امید وارم این گله ها به بهبود سرویس دهی منجر بشه

camel_60

Member
سلام دوستان
این تاپیک رو دیدم , میخواستم ببینم این سایت در حال حاظر برای خرید هاست و دامنه مورد اعتماد هستش؟

جدیدترین ارسال ها

بالا