میشود با غربی ها رقابت کرد؟؟

ssdsajad

Active Member
سلام
اگه دقت کرده باشید بیشتر فیلم ها و انیمیشن های خارجی معمولا بودجه هاشون
100 میلیون دلار و .. بالاتر و کمتر بوده

اما به نظر شما اگه یه گروه از طراحان انیمیشن ایرانی رو جمع کنند دور هم و چنین بودجه ای (100میلیون دلار) بهشون بدند
اونوقت همین جوانان ایرانی ما میتونند مثل کارهای بین المللی آثار فوق حرفه ای تولید کنند؟؟
این سوالو تو بخش مایا پرسیدم حالا زیاد شاید تاپیک پر محتوایی نزده باشم
اما من از وقتی که تو انجمن ها اومدم و چرخی زدم مخصوصا تو بخش های سه بعدی
کارهایی رو دیدم که تعجب کردم کارهای ایرانی ها باشه و باید خیلی خوشحال بود که ایران هم اینقدر دراین زمینه پیشرفت کرده
اما این پیشرفت چه حالتی هست؟؟
با داشتن بودجه های غربی ها میشه باهاشون رقابت کرد؟؟
آیا هنرمندان ایرانی تکنیک های جدید منتشر میکنند یا تکنیک های منتشر شده ی جهانیه ساخته شده ی غرب رو در آثار خود باز نویسی میکنند؟؟

آخرین ویرایش:
به نظر من از نظر محتوایی همین الان زمینشون میزنیم اما از نظر تکنولوژی فکر نکنم چون اونا واسه یه انیمیت )brave ( می آند سیستم مو می نویسند چه برسه بقیه چیزا...

ssdsajad

Active Member
محتوا و ایده و داستان که بودجه نمیخواد
خرجش یه قلم و کاغذ و یه ذهن پاک

maya_22

Well-Known Member
اتفاقا تنها چیزی که شاید کم اهیت باشه ولی اهمیتتش خیلی زیاده داستان و ایده هست هنگام اکران نقشش پیدا میشهاز لحاظ تکنیکی هم میشه بهشون رسید اما وقتی حماتی نیست نه100 میلیون دلار پیشکشبا 10 میلیون دلارم میشه کارایی قابل رقابت با اونا زد . مثلا همین هری پاتر را ببین داستان بود که در ادامه باعث رشد و پیشرفت حتی به نظر من بحث تکنیکی کار شد یا همین تنگلند داتسان بود که گفت دختر باید موهاش بلند باشه بعد رفتن دیدن برای ساخت همچین مویی چیکار بکنن و سیستم مو خودشون را نوشتن و... که باید حمایت خوبی هم روش انجام بشه تو سینما که کار متولی داره هنوز تو فکر ساختن داستان و فیلمنامه هستند و به قولی توش موندن انیمشن که جای خود داره.گذشت روزگاری که ایران ادعا میکرد ادبیاتش تو دنیا تکه امثال فردوسی و حافظ و سعدی و حتی شاگردهای کوچک اونها هم تو اینمملکت پیدا نمشن یا گمنامند یا اونورند

benyamin_pc

Well-Known Member
رقابت میشه کرد اما یه چیزی تو هر تکنولوژی و علمی مهمه که فقط پول نیست و اون یکی از آیتم های انسانی یعنی پیشرفت در محدودیت زمانه , این یعنی اینکه هرچی هم پول باشه باز نیازه یه از یه سطح به سطح دیگه پیشرفت صورت بگیره , هالیوود فکر میکنین از لحاظ هزینه برا کاراش کم میذاره؟ چرا الان کاره 5 سال بعدشو نمیتونه بزنه ... این یه رونده و خیلی هم بدیهیه , تو هر چیزی ...
خوب هرکس زودتر سرمایه گذاری تو یه صنعتی شرو کنه میتونه جلوتر بیافته
الان هرچی هم هزینه بشه کار ایرانی با کار هالیوودی رقابت نمیکنه و این انتظار نباید باشه , اما با شروع سرمایه گذاری و حمایت میشه روز به روز شاهد پیشرفت بود که در غیر این صورت پیشرفت باز خیلی خیلی کند جلو میره .... این تو هر چیزی صادقه
یکم بازش کنیم تو انیمیشن مثلا الان چند نفر پلاگین نویس حرفه ای برای مکس و مایا هست؟ چند نفر میتونه اگه لازم شه یه استادیوی شخصی شبیه ماله پیکسار برای یه شرکتی بسازه , چقدر دستگاه موشن کپچره روز و حرفه ای در اختیار چند استادیوی انیمیشن تو ایرانه؟(که بدونه اون برای ساخت انیمیشن اونور حتی آب هم نمیخورن) و خیلی مسائل دیگه .................
همه اینا اول هزینه میخاد دوم اینکه چون تاحالا چقد زمینه کار و درخواست ساخت پلاگین و استادیو شخصی و ... بوده؟ خوب اینم مثله بالائی خیلی کم , پس کمبود بالائی علتش اینه که درخواست و کارش نبوده که نیروی متخصصش تربیت شه که همه اینا اول نیازمند سرمایه گذاریه دوم زمان ....

IR Star

Member
بچه ها نمیدونم این حرفی که میزنم رو چقدر خودتون لمس کردین ولی اگه از بین شماها کسی باشه که یک پروژه بزرگ برای خودش تعریف کرده باشه و اونو تموم کرده باشه (البته سعی کرده باشه به نحو احسن انجامش بده) و رنج این کارو درک کرده باشه و الکی نگه صنعت 3d سخته و پیچیدست میفهمه که همه چی پول نیست , آره قبول دارم که تکنولوژی مهمه و پول هم خیلی مهمتر ولی اگه منتظر باشید یکی بهتون پول بده که کار کنید یا ایران به جایی برسه که تکنولوژی روز در اختیارتون قرار بگیره, میدونید در قبالش چیرو دارید از دست میدید؟ زمان رو
آدم با عشق و دلسوز کم داریم, آدمایی که فقط هدفشون رییس شرکت شدن نباشه و اگه یه کارمند ساده هم هستن, سعی کنن کارشون رو تو جایگاه خودشون به بهترین نحو انجام بدن.
رفقا عجول نباشید ولی مثل یه کوه محکم باشید که هم پول سراغتون میاد هم تکنولوژی و هم کار در سطح اونور آب

موفق باشید

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
اولا چرا نشه، هیچی نشد نداره، اگه همه بخوان.

یه زمانی بود انیشتین به شاگرداش میگفت: وقتی پدر مادر های ما توی اروپا همدیگر رو میخوردن پدران حسابی جلسه ای علمی میذاشتن. حالا ببینید اونا کجان ما کجا.

هزاران دلیل برای جلوگیری از پیشرفت ما هست، بعضی دولتی های ناسازگار و ناکار آمد ( برای این میگم بعضی ها چون دیدم رئیس صبایی که تا آخر ریاستش همون خونه قدیمی سنتی ساده خودش رو داشت و بعدی یه رستوران توی پاریس خرید __ البت رستورانه در حد حرف بود و شنیدم ولی اون پاکه رو دیدم)) بعدی هنرمند هایی که تا چیزی یاد میگیرن میرن اون ور، مدیریت بد ههمون، چه بالایی ها چه ما توی کارای خودمون حتی خود دیوانم، و یه نکته ریز.

وقتی سایت های p.o.r.n ـشون راحت جلوی دستمونه ولی مسائل و مقالات و تکنولوژی هاشون رو از ما دور میکنن و ما رو تو اونا تحریم. یه مثال: چرا Nvidia توی هند باید نمایندگی و کارخونه تولید محصولات داشته باشه اینجا نه؟ اینجا که هم نیروی خووووب توش هست هم بودجه کمتری میخواد برای راه اندازی تشکیلات !!!

بخوایم دلیل بیاریم خیلـــــــــی زیاده ولی اون چیزی که به ما بستگی داره خود ماییم نه دیگران، مشکل ما اینه که ما میخوایم دیگران رو اصلاح کنیم تا خودمون رو.

خیلی از اطرافیان خودم براشون عجیبه چرا انقدر وقت میذارم تو این سایت تا اون چیزایی که بلدم رو یاد بدم، وقتی به یکیشون گفتم مملکتم براش عجیب بود و خندید ولی نه از رو تمسخر، نمیخوام من من کنم که من شیطانه ولی هرکی کار خودش رو به نحو احسند انجام بده همه چیز درست میشه.

ما مکلف به انجام وظیفه ایم، نه گرفتن ِ نتیجه!

بجای ایجاد این پست ها هم کار کنید، یکی دیگه از مشکلات ما هم فقط زدن حرفه حرف حرف، بابا کار کار کار.
یه شعرکی دارم من که وسطتش میگم: همه حرف خوب زنند و گویند شعر *** اما یک عمل هم برای این همه حرف بس ست

حق یار همه

آخرین ویرایش:

ssdsajad

Active Member
سلام

یه زمانی بود انیشتین به شاگرداش میگفت: وقتی پدر مادر های ما توی اروپا همدیگر رو میخوردن پدران حسابی جلسه ای علمی میذاشتن. حالا ببینید اونا کجان ما کجا.

هزاران دلیل برای جلوگیری از پیشرفت ما هست، بعضی دولتی های ناسازگار و ناکار آمد ( برای این میگم بعضی ها چون دیدم رئیس صبایی که تا آخر ریاستش همون خونه قدیمی سنتی ساده خودش رو داشت و بعدی یه رستوران توی پاریس خرید __ البت رستورانه در حد حرف بود و شنیدم ولی اون پاکه رو دیدم)) بعدی هنرمند هایی که تا چیزی یاد میگیرن میرن اون ور، مدیریت بد ههمون، چه بالایی ها چه ما توی کارای خودمون حتی خود دیوانم، و یه نکته ریز.

وقتی سایت های p.o.r.n ـشون راحت جلوی دستمونه ولی مسائل و مقالات و تکنولوژی هاشون رو از ما دور میکنن و ما رو تو اونا تحریم. یه مثال: چرا Nvidia توی هند باید نمایندگی و کارخونه تولید محصولات داشته باشه اینجا نه؟ اینجا که هم نیروی خووووب توش هست هم بودجه کمتری میخواد برای راه اندازی تشکیلات !!!

بخوایم دلیل بیاریم خیلـــــــــی زیاده ولی اون چیزی که به ما بستگی داره خود ماییم نه دیگران، مشکل ما اینه که ما میخوایم دیگران رو اصلاح کنیم تا خودمون رو.

خیلی از اطرافیان خودم براشون عجیبه چرا انقدر وقت میذارم تو این سایت تا اون چیزایی که بلدم رو یاد بدم، وقتی به یکیشون گفتم مملکتم براش عجیب بود و خندید ولی نه از رو تمسخر، نمیخوام من من کنم که من شیطانه ولی هرکی کار خودش رو به نحو احسند انجام بده همه چیز درست میشه.

ما مکلف به انجام وظیفه ایم، نه گرفتن ِ نتیجه!

بجای ایجاد این پست ها هم کار کنید، یکی دیگه از مشکلات ما هم فقط زدن حرفه حرف حرف، بابا کار کار کار.
یه شعرکی دارم من که وسطتش میگم: همه حرف خوب زنند و گویند شعر *** اما یک عمل هم برای این همه حرف بس ست

حق یار همه

درسته که ما تو این سایت سوالاتی پرسیدیم و شما و افرادی مثل شمابه ما پاسخ دادند و نتیجه گرفتیم و خیلی کمک بزرگی شده به ما و بهتر من نقد نکنم
اما
به هر حال تو ایران
همیشه تو آموزش ها شاگرد یه قدم کمتر از استاد میشه
نه هم سطح استاد
چون شاگرد اگه استاد بشه دیگه استاد یه رقیب داشته میشه واسه نون بدست آوردن
بعضی ها آموزش نمیدند چون راه درآمدشون اینه
اگه این افراد از نظر مالی حمایت میشدند شاید خیلی هاشون اطلاعاتی که بدست آورده اند رو به اشتراک میذاشتند
و اونوقت با آموزش دادن احساس خطر نمیکردند
و نمیگفتند اشتباهه
پس تو ایران کسی به نام حامی وجود نداره مگر اینکه شرکت های خصوصی باشند
فکرشو کنید که تو ایران یه فیلم بزنند 200 میلیون دلاری !!!!
اولین بی فرهنگی که بره رایتش کنه خوده منم !! :)
عمرا خرجی که کردند با فروشش دربیاد !!!!!!!!!!!
تو کشور های خارجی اطلاعاتی که در فیلم هاشون بدست آوردند رو توضیح میدند آموزش میدند
چون با همون اطلاعات تو آثار خودشون سود های میلیاردی کردند
و میگند:
واسه پیشرفت کشوراین تکنیک های کشف شده رو هم توضیح بدیم
ما از بس با استعدادیم که باز هم تکنیک داریم واسه آثار های بعدیمون !!!
نه اینکه بگند :
بچه ها بچه ها مراقب باشید کسی رمز این کارو نفهمه از نون خوردن میافتیم

maya_22

Well-Known Member
دوست عزز

درسته که ما تو این سایت سوالاتی پرسیدیم و شما و افرادی مثل شمابه ما پاسخ دادند و نتیجه گرفتیم و خیلی کمک بزرگی شده به ما و بهتر من نقد نکنم
اما
به هر حال تو ایران
همیشه تو آموزش ها شاگرد یه قدم کمتر از استاد میشه
نه هم سطح استاد
چون شاگرد اگه استاد بشه دیگه استاد یه رقیب داشته میشه واسه نون بدست آوردن
اگه این افراد از نظر مالی حمایت میشدند شاید خیلی هاشون اطلاعاتی که بدست آورده اند رو به اشتراک میذاشتند
و اونوقت با آموزش دادن احساس خطر نمیکردند
و نمیگفتند اشتباهه
همه حرفا درست + یک نکته خیلی مهم که همه جا تا حدودی هست اما اینجا 100 شایدم 1000 برابر هست
اونم باند و رانت که مثل افعی تو همه کارها افتاده و انیمیشن که جای خود داره برا همین کسی تا به یک سطحی میرسه میزاره میره وگرنه هیچکس غربت را در شرایط مشابه ترجیح نمیده مگه مواقع خاص
طرف بمونه پس بی
ثانیا قانون کپی رایت تا تو مملکت نباشه سرمایه گزاری وجود نداره یا خیلی کم و دولتی

بعدشم مشکلات سیاسی و ... هست که باعث میشه انودیا نیاد تو ایران سرمایه گزاری کنی یا نمایندگی حالا اون که سهله چرا پیکسار به کشوری مثل هند نمایندگی میده ولی به اینجا نه
علتش فقط سیاسیه نمیخام زیاد واردش بشم

در کل از ماست که برماست ///

Saeed2vfx

Member
سلام

کماکان با حرفات موافقم و این چیزی که میخوام بگم در مخالفت با حرفت نیست. فقط برای روشن شدن موضوع میگم.
در مورد مقایسه بین فیلم های مستهجن و مقالات علمی که حرفی نمیتوان زد و یک امر کاملاً طبیعیست ! شما میگید چرا سوپر مارکت سرکوچه بجای فروختن کشک ، آش نذری پخش نمیکند ! مصلماً نوشتن مقالات علمی نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی است. در صورتی که فروختن فیلم مستهجن بسیار کم هزینه و پر سود است !

در مورد نمایندگی nvidia و دیگر شرکت ها در کشور هند هم موضوع خیلی واضح است. کارگران هندی در همه جای دنیا معروف هستند به ارزان بودنشان. یعنی انتظاری که یک کارگر هندی از کارفرمایش دارد ، خیلی کمتر از یک کارگر ایرانی و حتی افغانی است!
از طرفی ارزش پول هند در مقابل دلار بسیار پایین بوده که باعث میشود شرکت ها با تبدیل پولشان به روپیه ، ارزش پولشان را چند برابر کنند !

بله با بودجه های کم (مثلاً‌ 10 میلیون دلار‍‍. نه 10هزار تومن!) هم میشود آثار قابل رقابت ساخت. به شرط آنکه بودجه مستفیماً برسد به دست هنرمند ! نه اینکه وسط راه هزارتا واسطه بودجه را هیفو میل کنند و تفاله ناچیزی از آن برسد به دست هنرمندان !!
یا حق

آخرین ویرایش:

nc_hamid

Member
سلام
البته من در حدی نیستم که بخوام اظهار نظر کنم . خیلی هم به اینکه این حرفا کمکی کنه باور ندارم .
یادمه بهرام عظیمی تو برنامه صفر و یک همین سوال رو جواب داد . وقتی برای تهران 1500 دعوتش کردن گفت اگه ما بودجه هالیوود رو هم داشته باشیم از این بهتر نیستیم .
خیلی بهم برخورد ...
ما ایرانی ها جزء با استعداد ترین نسل بشریم و راهی رو که یکساله بقیه طی کردن رو ما می تونیم نه یک شبه اما یک ماهه بریم (اونم درست نه ظاهری)
نمونه هاشم تا دلتون بخواد.
بحث برنامه نویسی و تکنیکهای مو و لباس و .. شد . برین راجع به ایمان صادقی بخوننین که تو والت دیزنی چی کار کرده جالب اینکه تو ایران بزرگ شده و درس خونده ...
خودتون هم می دوننین منم می دونم که از ایرانی ها چی بر میاد .
میشه میشه حتما هم می شه .
امروز داشتم کارای ویشکا رو می دیدم چند وقت پیش هم کار معمای گندم رو دیدم ، چرا راه دور بریم همین کارای برو بچه های مجید آنلاین خیلی فاصله نداریم مهمتر اینکه خیلی سریع داریم این فاصله رو کم می کنیم .
تا 5 سال آینده ما کارای بزرگی رو از ایرانی های بزرگ خواهیم دید .

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
مشکل ماها همینه که همیشه دنبال پولیم، انسانیت فراموش شده، نمیخوام باز من من کنم ولی خودم به شخصه نه ایجوری هستم هر چی هم بهم میگن همه چیز رو یاد نده میگم روزیم رو از دست این ها نمیگیرم که نگران باشم، اونی که روزیم رو میده خوب هوام رو داره اگه یادم باشه به کارایی که گفتم خوب عمل کنم. خلاصه تمام سعیم رو میکنم تفکرات اشتبا دیگران رو نداشته باشم.

تو کشور های خارجی اطلاعاتی که در فیلم هاشون بدست آوردند رو توضیح میدند آموزش میدند
عزیز اینجوری ها هم نیست، فقط یه سری چیزای پیش پا فتاده و لو رفته رو میگن، حتی بعضی وقت ها یه نرم افزار برای یه کار خاص میسازن و بعد تو پایان پروژه از بین میبرنش.
فنون خاص و توپ رو فکر نکن الان توی DVD ـهای یا به صورت آزاد به دیگران میدن، نه عزیز، اون ها هم پول میگیرین، الان همین animation mentor، تا حالا دیدی کسی آموزشی منتور رو برای دانلود گذاشته باشه.

آموزش میدن آره ولی نه رایگان ، اون making of و Art book ها هم یه سری چیزای آشکاره، فنون اصلی تو دانشگاه های خصوصی آموزش داده میشه ولی در مورد اشتراک آره.

در مورد نمایندگی nvidia و دیگر شرکت ها در کشور هند هم موضوع خیلی واضح است. کارگران هندی در همه جای دنیا معروف هستند به ارزان بودنشان. یعنی انتظاری که یک کارگر هندی از کارفرمایش دارد ، خیلی کمتر از یک کارگر ایرانی و حتی افغانی است!
این درسته در مورد نیرو ولی اینی که من گفتم یه مثال بود، از آسفالت پل های فلزی گرفته تااااااا ....
میگم مشکل زیاده، شما ها هم زیاد خودتون رو اذیت نکنید، مثلا به غیر از آمریکا چه کشوری به اون صورت انیمیشن داره، تک و توک کشور هایی اونم به ندرت محصولاتی چرت دارن و در میونشون یکی خوب، خوبشون هم فرانسه مادر سینماست.
مثلا آلمان، یا همون ژاپن، اینگلیس، ایتالیا، روسیه، کشورهای سرمایه داره عرب، کدوم از اینها محصولات فراگیری مثل سینمای آمریکا زدن؟ آره محصولاتی دارن اون هم نه همشون ولی نه در حد یک دهم سینمای آمریکا. خوب به همه چی دقت کنید.

به کارتون ادامه بدین به نحو احسند در کنار بندگی خدا، زیاد جوش این دنیا رو نخورد جوش اون دنیا رو بخورید، در آخر این رو بگم، در این میون یادتون نره برای چی به این دنیا امدین
حق یارتون

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
یادمه بهرام عظیمی تو برنامه صفر و یک همین سوال رو جواب داد . وقتی برای تهران 1500 دعوتش کردن گفت اگه ما بودجه هالیوود رو هم داشته باشیم از این بهتر نیستیم .
نمیخوام توهین کنم ولی به جرعت میگم هیچی از انیمیشن نمیدونه، چند دلیل هم میارم، اولین و ضایع ترینش هم بدونید که کاراکترهای تهران 1500 با character studio بودن نه ریگ دستی ، این نشون میده هیچی از انیمیشن نمیدونه دیگه مسائل دیگه هیچ.

میشه میشه حتما هم می شه .

+++++++++++++++++++++++++++ اینها همه مثبت بود نه جدا کننده خط

mostafabibin2

Well-Known Member
دوستان نکاتی رو فراموش کرید.
نکته اول این هست که بودجه صد میلیون دلاری در اونور از نظر تراز اقتصادی به عدد کمتری در ایران تبدیل میشه. یعنی متوسط حقوق اگر در اونجا سه هزار دلار هست در ایران چهارصد هزار تومن و یا دویست دلار هست.
دومین نکته این هست که در غرب یک سیر تکاملی برای انیمیشن بوده. من یک سوال از دوستان می پرسم، ما تا به حال یک انیمیشن دو بعدی قوی داشتیم؟ یا یک انیمیشن خمیری قوی؟ مسلما نداشتیم، چیزی که چندان در بند تکنولوژی نیست، با این حال نداریم.
نکته سوم این هست که انیمیشن تنها یک فعالیت مجرد نیست، بلکه وابسته به خیلی از موارد دیگه هست از جمله مدیریت و انسجام. ما همه با آموزش های Gnomon و Digital Tutors انیماتور شدیم بعد چطور می خوایم آثار قوی تولید کنیم؟ زمانی که حتی یک آموزش آکادمیک برای ما میسر نیست؟
نکته آخر هم اینکه نه نمی تونیم....با این روش کاری! مگر افرادی واقعا در جاهای خودشون پیشرفت کنند و درک درستی از آفرینش هنری داشته باشند، و نه اثری مفتضح مثل 1500 رو تولید کنند.

سلام
تو این چند سالی که دارم انیمیشن کار میکنم تا حالا چند تا از آقا زاده ها اومدن گفتند که ما برات پروژه انیمیشن بلند میاریم ولی 50 یا 60 درصد پورسانت میخواییم!!!!!!!!!!
من هم محترمانه با اردنگی از دفترم انداختمشون بیرون.
یک دوستی دارم 10 ساله انیمیشن کاره، چند ساله آخر بهش کار ندادن (با اینکه نمونه کار داشت و برای صدا و سیما سریال انیمیشن داده بود) آخرش ماشینش رو فروخت، دونه دونه کامپیوتراش رو فروخت، حتی کولر گازیش رو هم فروخت دست آخر دفترش رو هم جمع کرد و خونه نشین شد! هنوز دارن اذیتش میکنند و هر روز برای دادن کار بهش بهونه میارن.
پس اولین و بزرگترین مشکل داشتن رابطه و پارتی در ایران
دومیش وجود دلالهاست مخصوصا این آقا زاده ها که ماشاءا... همه جا دستی دارند.
ما ایرانیها بزرگترین مشکلی که داریم اینه که نمیتونیم با هم بصورت تیمی کار کنیم. توی ایران هر کسی به جایی میرسه سریع میخواد یک گروه تشکیل بده، اگر کسی بتونه توی ایران حداقل 10 تا آدم حرفه ای را دور هم جمع کنه اون واقعا موفق میشه.
پس مشکل سوم: ما ایرانیها مخصوصا اهالی محترم قم، به اصطلاح میگن آخوند مالی شدیم یعنی تنمون به تن آخوندا خورده و این رفتار قد و منزوی کار کردن و همیشه راس بودن رو از اونا گرفتیم.
توی آمریکا برای مدلینگ، متریال، نورپردازی و ... تحصیلات آکادمیک دکتری وجود داره، یعنی تا جایی که میشه کار رو تخصصی کردن ولی ما تا جایی که میشه میخواییم همه کارا رو با هم یاد بگیریم و انجام بدیم.
این هم از مشکل چهارم.
الان مملکت ما این قدر بدبختی و عقب موندگی و گرونی و هزار کوفت و زهرمار داره اون وقت روسای مملکت دنبال اینن که تقصیر رو گردن دیگری بندازن بجای اینکه با هم متحد شن فقط زر زر میکنند،
مشکل پنجم: بجای اینکه اینقدر حرف بزنیم چند تا مقاله ای، مبحثی، نکته ای بنویسیم و بعنوان تاپیک بزاریم تا همه یاد بگیرن.
تو این مملکت تا زمانی که روسا و مدیران اینکاره نباشند یعنی مدیر و رهبر واقعی نباشند ما هیچ کاری نمی توانیم بکنیم مگر اینگه با اونور آبی ها کار کنیم مثل ... .

سلام
در حدی نیستم که بخام اظهار نظر کنم.
اما از برخی ها که دیدم خودشونو کوچیک میشمارند و از خارجی ها یه غول برا خودشون ساختند متأسفم.اونا علمشو کسب کردند ما هم کسب میکنیم .

یادتون نره

خدا با ماست
در آخر هم در تایید دوستمون که گفتند :

خوبه این آیه رو بخونید ، قاب کنید ، بزارید بالا سر سیستمتون :

وَ أَنْ لَيْسَ لِلْإِنْسانِ إِلاَّ ما سَعى‏ (39)

وَ أَنَّ سَعْيَهُ سَوْفَ يُرى‏ (40) ثُمَّ يُجْزاهُ الْجَزاءَ الْأَوْفى‏ (41)

و برای انسان چیزی به جز تلاشش نیست (39)
و تلاشش دیده خواهد شد (40) سپس جزای کافی به او داده خواهد شد (41)

صدا

شما کار حرفه ای بزنید پول هم میاد سراغتون

از تو حرکت از خدا برکت

البته اگه اعتقادی به خدا داشته باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا