میشه یه کمی در زمینه تبدیل یه پلن اتوکد به مدل 3بعدی توضیح بدین؟

سلام
من 3d کار هستم، و مدتی که علاقمند به معماری و مدلسازی داخلی و خارجی شدم

آیا در صورتی که بخوام در زمینه مدلسازی داخلی و خارجی فعالیت کنم نیاز به مدرک و سواد معماری دارم ؟

میشه یه کمی در زمینه تبدیل یه پلن اتوکد به مدل 3بعدی توضیح بدین؟

روش کار به چه صورته؟

dr.hashemi

کاربر فعال
سلام دوست عزيز.
ببخشيد مدتي بود كه به اين بخش سر نزده بودم واسه همين جواب ندادم. من هم دقيقا رشته ام مديريت بود ولي بخاطر علاقه زياد به اين كار واردش شدم.
كم كم شروع كردم به خوندن مطالب معماري و سازه ها و پس از مدتي به جايي رسيد كه براي پايان نامه ي دانشجويان مهندسي 3d ميزدم و يا كمكشون ميكردم.
اگه منظورت اينه كه تحصيلات عالي دارن تمام مهندسا بايد بگم خير. ولي لازمه ي اين كار اول علاقه و سپس مطالعه است.
براي وارد كردن يه plan كد هم كافيه اونو import كني تو مكس و شروع به كار كني.
موفق باشي.

[FONT=&quot]اگه من به عنوان یه مدلر و رندرر توی یکی از این شرکتهای معماری کار کنم، روش کار به چه صورته؟ نقش من چیه؟ یه اپراتور [/FONT][FONT=&quot]3d[/FONT][FONT=&quot] کاره؟ یا به عنوان کسی هستم که میتونم تو ظاهر بنا و ترکیب اثر نظر بدم؟ میشه یکمی در مورد روند کار توضیح بدی؟ دستمزد این کار چطوری محاسبه میشه؟ من چند تا پلن کدی دانلود کردم ولی متاسفانه چیزی سر در نمیارم!! نماها ازنظر اندازه باهم مچ نمیشن و مثلا نمای شمالی و جنوبی باهم فرق دارن ویا نمایی از بالا وجود نداره! میشه کمکم کنید که روند کار چطوریه و آیا من در حد ظاهر ساختمان باید یه مدل در بیارم یا نه جزئیاتم مهمه؟؟؟؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

ramindrs

New Member
من یه مدتیه دارم به عنوان مدلر تو چند تا دفتر مهندسی طرح اتوکدی پلن رو تری دی میکنم . همینقدر بهت بگم که گذشته از اینکه باید متریالها رو با مودیفایر یو وی مپ دقیق و درست در بیاری بلکه باید حتی بند های نمای کامپوزیت رو دقیقاً مثل نمونه اجراییش درست در بیاری و هم بتونی از نمای top پلان رو بیاری تو مکس و هم نمای ساختمان رو که اون هم وقتی آوردیش تو نمای top بتونی روتیتش کنی و تو نمای front روی پلن منطبقش کنی و مدلینگش کنی . کار زیاد سختی نیس و یکم تمرکز میخواد. قیمتش هم توافقی و تعرفه خاصی نداره ولی من برای نمای ساختمان متری 500 میگیرم . یعنی برای نمای ساختمان 200 متر مربع رو 100 هزار میگرم و تری دی میکنمش و این رقم برای طراحی داخلی متری 4000 تومنه
موفق باشی.

ramindrs

New Member
دارم به عنوان مدلر تو چند تا دفتر مهندسی طرح اتوکدی پلن رو تری دی میکنم

من یه مدتیه دارم به عنوان مدلر تو چند تا دفتر مهندسی طرح اتوکدی پلن رو تری دی میکنم . همینقدر بهت بگم که گذشته از اینکه باید متریالها رو با مودیفایر یو وی مپ دقیق و درست در بیاری بلکه باید حتی بند های نمای کامپوزیت رو دقیقاً مثل نمونه اجراییش درست در بیاری و هم بتونی از نمای top پلان رو بیاری تو مکس و هم نمای ساختمان رو که اون هم وقتی آوردیش تو نمای top بتونی روتیتش کنی و تو نمای front روی پلن منطبقش کنی و مدلینگش کنی . کار زیاد سختی نیس و یکم تمرکز میخواد. قیمتش هم توافقی و تعرفه خاصی نداره ولی من برای نمای ساختمان متری 500 میگیرم . یعنی برای نمای ساختمان 200 متر مربع رو 100 هزار میگرم و تری دی میکنمش و این رقم برای طراحی داخلی متری 4000 تومنه
موفق باشی. :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا