ميشه بگين با چه برنامه هايي انجمن گفتگو مينويسن و ميسازن؟

ميخواستم ازتون خواهش كنم يه توضيح مختصر و مفيد درمورد اينكه انجمن هاي گفتگو توي سايتهاي مختلف رو با چه برنامه اي ميازن و مينويسن مثلا همين سايت مجيد آنلاين براي ساختش از تلفيق چه نرم افزارهايي استفاده شده ممنونم اگه در مورد تمام برنامه هايي كه باهاشون ميشه انجمن ساخت يه توضيح بدين.

Silver PC

Well-Known Member
سلام ،

برای ساخت انجمن ( تالار گفتگو ) از انجمن ساز ها استفاده میشه ! که خودشون با PHP و ... ساخته شدن ! اما خب انجمن ساز زیاده که دیگه نیاز نیست ما دوباره بسازیم ( کار آسونی هم نیست )

الان مجید آنلاین از انجمن ساز vBulletin استفاده میکنه که یکی از قدرتمندترین انجمن ساز ها به شمار میره :

قدرت این انجمنها در استفاده از برنامه vBulletin می باشد.

انجمن ساز های مختلف :

PHPBB
MyBB
SMF
vBulletin
IPB​

و ... !

البته vBulletin رایگان نیست و بیشتر انجمن ها (متاسفانه ) به جای خریدن از نسخه Nulled استفاده میکنن !

=

اضافه میکنم :

انجمن ساز ها دارای یک کنترل پنل ادمین سهتند که شما به راحتی میتونید انجمن رو کنترل کنید !

موفق باشید !

behi84

Member
سلام
من چند تا سوال در رابطه با انجمن و تالار گفتگو و راه اندازی و ساخت اون دارم ، ممنون میشم لطف کنید و من رو راهنمایی کنید

من خیلی دلم میخواد بدونم تالار و انجمن گفتگو رو در یک سایت چطور میشه راه اندازی کرد؟
آیا نیاز به دانش و آگاهی زبان برنامه نویسی php - asp.net - .... داره؟
چطور میشه اینکار رو انجام داد؟ آیا هزینه اش خیلی بالاست؟ آیا میشه اینکار رو رایگان هم انجام داد؟
آیا برنامه ها و قاالبهای آماده جهت قرار دادن روی سرور سایت ئجود داره؟ ممنون میشم معرفی کنید و راهنمایی کنید دوستان

ممنون

Silver PC

Well-Known Member

سلام ،

من خیلی دلم میخواد بدونم تالار و انجمن گفتگو رو در یک سایت چطور میشه راه اندازی کرد؟

پست بالایی رو با دقت بخونید ... ! گفتم با انجمن ساز ها میشه ... !

خیر

چطور میشه اینکار رو انجام داد؟ آیا هزینه اش خیلی بالاست؟ آیا میشه اینکار رو رایگان هم انجام داد؟

کم کمش 200 هزار تومن ( برای گرفتن لایسنس و ... ) - بله رایگان هم میشه - باید هاست شما وارز باشه و از نسخه های نال شده استفاده کنید ... !

آیا برنامه ها و قاالبهای آماده جهت قرار دادن روی سرور سایت ئجود داره؟ ممنون میشم معرفی کنید و راهنمایی کنید دوستان

فراوون ... !

خواهش ... ! موفق باشید !

behi84

Member
سلام

ممنون از پاسخهاتون
چطور میشه اینکار رو انجام داد؟ آیا هزینه اش خیلی بالاست؟ آیا میشه اینکار رو رایگان هم انجام داد؟ کم کمش 200 هزار تومن ( برای گرفتن لایسنس و ... ) - بله رایگان هم میشه - باید هاست شما وارز باشه و از نسخه های نال شده استفاده کنید ... !

میشه بیشتر توضیح بدین در مورد اینکه هاست وارز باشه و نسخه نال شده.. ؟!؟

ممنون میشم لطف کنید و در مورد قالبها هم توضیحی بدین؟

آیا پیاده سازی انجمن و تالار گفتگو سخته؟ یعنی یه تازه کار از پسش بر میاد؟

ممنون

Silver PC

Well-Known Member
میشه بیشتر توضیح بدین در مورد اینکه هاست وارز باشه و نسخه نال شده.. ؟!؟

هاست وارز و نسخه نال شده هر دو یه جورایی به منی بدون کپی رایت ، غیر قانونی به شمار میره !
بیشتر از تو این انجمن جاش نیست ... !

ممنون میشم لطف کنید و در مورد قالبها هم توضیحی بدین؟

قالب که زیاده ... × میتونید کلی قالب پیدا کنیدتو نت !

آیا پیاده سازی انجمن و تالار گفتگو سخته؟ یعنی یه تازه کار از پسش بر میاد؟

تازه وارد بله ... ! اما اونم با دیدن چند تا آموزش میتونید یاد بگیرید ... !

موفق باشید !

webarts

Member

1) برای راه اندازی انجمن به یک هاست نیاز دارید که دارای PHP و MySQL باشد. قیمت چنین هاستی از سالی 5000 تومان به بالاست.
2) وقتی یوزرها زیاد شود ناچار هستید که به جای هاست از VPS و سپس از سرور اختصاصی(ددیکیتد سرور) استفاده کنید.
3) سپس باید اسکریپت فارسی شده انجمن را دانلود و روی هاست نصب کنید. SMF و PHPBB و MyBB رایگان هستند.
4) اگر نصب این نرم افزارها را بلد نیستید (البته آسان است) از مدیریت هاستینگ بخواهید برایتان نصب کند بعضی ها رایگان یا با 5000 تومان هم نصب می کنند و بعضی ها هم مبلغ بیشتری مثلا 30000 تومان برای نصب می گیرند.
5) سپس باید در پنل مدیریت شاخه سازی کنید.
6) در گوگل یا دیگر سایتها تبلیغ کنید تا کاربران سایت شما را بشناسند و به آن مراجعه کنند.
7) چند یوزر بسازید و تا می توانید پست کپی پیست کنید چون فروم بهتر است مقداری مطلب اولیه برای استارت کار داشته باشد

اگر بخواهید ویبولیتن یا آی پی بی و سایر نرم افزارهای پولی را نصب کنید نیاز به هاست وارز دارید که از هاست معمولی گرانتر است.
ولی اگر بخواهید smf یا phpbb یا mybb نصب کنید کاملا رایگان است و نیاز به هاست وارز ندارید. برای شروع کار اصلا از وی بولیتن و سایر نرم افزارهای پولی استفاده نکنید و به شما توصیه می کنم با نرم افزار های اوپن سورس و رایگان کار کنید. قدرت و امکانات نرم افزارهای رایگان نسبت به ویبولیتن تفاوت بسیار زیادی ندارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

behi84

Member
سلام

ممنون از پاسخ هاتون ....

من vps رو چه طوری میتونم تهیه کنم؟ و قیمتش چنده؟ میشه کلا یه توضیحی در این مورد به من بدید ؟ من در مورد vps یه چیزایی شنیدم اما خب هنوز ابهامات و سوالاتی دارم ...

ممنون

Silver PC

Well-Known Member
سلام

ممنون از پاسخ هاتون ....

من vps رو چه طوری میتونم تهیه کنم؟ و قیمتش چنده؟ میشه کلا یه توضیحی در این مورد به من بدید ؟ من در مورد vps یه چیزایی شنیدم اما خب هنوز ابهامات و سوالاتی دارم ...

ممنون

سلام ،

مربوط به اینجا نمیشه !

انجمن هاستینگ سوال کنید ... ! :rose:

موفق باشید ×

webarts

Member
سلام

ممنون از پاسخ هاتون ....

ممنون

برای شروع نیاز به VPS ندارید. برای آشنایی بیشتر با سرور و هاست به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://webhostingtalk.ir

جدیدترین ارسال ها

بالا