(معرفی نرم افزار) مدلهای سه بعدی خود را به صورت ماکت کاغذی بسازید.

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام

http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=1153777#post1153777

به نظر میاد اگه بشه مدلی رو که توی کامپیوتر با نرم افزار های سه بعدی میسازیم رو به صورت الگویی متشکل از خط های ممتد ( مخصوص برش) و خطهای مقطع( برای تا زدن ) و همینطور اضافاتی برای چسباندن درآورد کمک بزرگی به کار هایی مثل ماکت سازی که در معماری کار برد زیادی داره میشه کرد.:paint:

من توی عکس بالا یه دونه Geosphere رو از نرم افزار 3dsmax اکسپورت کردم و با این نرم افزار الگوی برش و تا زدن و محلهای چسب کاری رو درآوردم که میشه روی کاغذ پرینتش کرد و با برش ها و تا زدن ها و چسبکاری های مناسب به یه Geosphere کاغذی واقعی تبدیلش کرد.

در این صورت ساختن یه مدل پیچیده مثل روبوتهای فیلم تراسفورمرز و یا حتی یه ماشین با تمامی جزئیات حتی صندلی ها و واشر دور شیشه ها کار غیر ممکنی به نظر نمیرسه.
ساختن ماکت یه ساختمان معمولی و یا حتی با فرمهای منحنی که دیگه به سختی کارهای بالایی نیست!

در نظر داشته باشین که این برنامه میتونه تکسچر فایل رو هم به همراه الگو به منظور چاپ بفرسته.

با عرض معذرت چون حجم ترافیک اینترنتم رو به اتمامه در صورت درخواست فایل رو ضمیمه میکنم.
به همراه برنامه سه فایل برای ساختن یه camaro2009و فایل آموزشش و ساخت یه عروسک دختر بچه هم هست.

ضمنا" ممکنه از این برنامه بشه برای تنظیم UV هم استفاده کرد. خوبیش اینه که هیچ polygon ای کشیده یا فشرده نمیشه و همه تحت سایز واقعی خودشون باقی میمونن. ولی خب اون یکپارچگی و انسجام و شکل منظم کلی رو نداره. البته نظر شخصیه و میتونه درست نباشه

ببخشید اشتباها توی قسمت soft image ارسال شد.

آخرین ویرایش:

ara2architect

New Member
پس یه اسمی چیزی یا لینکی
خشک و خالی که نمیشه
زحمتو میکشی کامل پس!!!!!!!
قربون دستت اینو بزار نیازمندشیم:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا