مشکل مخفی شدن بخش language در کنترل پنل

سلام من خواستم که تغییراتی تو بخش language کامپیوترم بدم که وقتی داخل کنترل پنل رفتم بخش region بود ولی language نبود نمیدونم شاید حذف شده باشه لطفا راهنمایی کنید.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام من خواستم که تغییراتی تو بخش language کامپیوترم بدم که وقتی داخل کنترل پنل رفتم بخش region بود ولی language نبود نمیدونم شاید حذف شده باشه لطفا راهنمایی کنید.
راحت ترین کار اینه که در منوی ویندوز یا Control Panel کلماتی نظیر language رو تایپ کنید تا جستجو بشه و آیتم های مرتبط با اون نمایش داده بشه.

راحت ترین کار اینه که در منوی ویندوز یا Control Panel کلماتی نظیر language رو تایپ کنید تا جستجو بشه و آیتم های مرتبط با اون نمایش داده بشه.
سلام حرف شما درسته اما همین طور که در تصویرها میبینید بخش Region هست ولی language بر خلاف هر کامپیوتر دیگری که من دیدم وجود ندارهCapture.JPG Capture1.JPG Capture.JPG Capture.JPG Capture1.JPG

پیوست ها

• Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    20.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

the_king

مدیرکل انجمن
سلام حرف شما درسته اما همین طور که در تصویرها میبینید بخش Region هست ولی language بر خلاف هر کامپیوتر دیگری که من دیدم وجود نداره
با جستجویی که کردم حداقل دو تا دلیل ممکنه داشته باشه، تو بعضی آپدیت های ویندوز 10 تنظیمات از کنترل پنل حذف شده و داخل برنامه Settings قرار گرفته :
w01.png

w02.png
حالت دوم یه باگ شناخته شده ای در این مورد هست که البته با آپدیت ویندوز خودش باید رفع بشه ولی به هر حال این راه حل رو امتحان کنید :
در منوی Start ویندوز عبارت powershell رو بنویسید تا جستجو بشه. در نتایج جستجو روی Windows Powershell ای که ظاهر میشه راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator رو انتخاب کنید.
در پنجره powershell که باز میشه این دو سطر رو یکی یکی تایپ کنید (یا Copy / Paste کنید) و Enter را در پایان هر سطر فشار دهید :
کد:
$1 = New-WinUserLanguageList en-US
Set-WinUserLanguageList $1
حالا پنجره Powershell رو ببندید و ویندوز را Restart کنید تا تنظیمات اعمال شده تاثیر بذاره.

رجوع شود به :
Add, Remove, and Change Display Language in Windows 10
Language settings missing in control panel.

جدیدترین ارسال ها

بالا