مشکل ماندن اطلاعات روی رم

+Mohammad+

Well-Known Member
سلام دوستان
من با نرم افزار 7-zip داشتم یه پوشه رو فشرده سازی می کردم... بعد از چند ساعت اومدم عملیات فشرده سازی رو لغو کردم...
حجم پوشه حدود 4.5 گیگ بود... و موقعی که فشرده سازی داشت انجام می شد حدود 7 گیگ از رم من اشغال شده بود
بعد از لغو عملیات متوجه شدم که هنوز 1800 مگابایت از رم من اشغال شده...
با نرم افزارهای مختلفی از جمله CCleaner خواستم که این 1800 مگابایت رو پاک کنم اما هنوز پاک نشده...
دوستان اگه روش خاصی سراغ دارید بفرمائید:rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
من با نرم افزار 7-zip داشتم یه پوشه رو فشرده سازی می کردم... بعد از چند ساعت اومدم عملیات فشرده سازی رو لغو کردم...
حجم پوشه حدود 4.5 گیگ بود... و موقعی که فشرده سازی داشت انجام می شد حدود 7 گیگ از رم من اشغال شده بود
بعد از لغو عملیات متوجه شدم که هنوز 1800 مگابایت از رم من اشغال شده...
با نرم افزارهای مختلفی از جمله CCleaner خواستم که این 1800 مگابایت رو پاک کنم اما هنوز پاک نشده...
دوستان اگه روش خاصی سراغ دارید بفرمائید:rose:

هر چی برنامه باز و در حال اجرا دارید ببندید.
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + R ( WinR.gif ) را فشار دهید تا پنجره Run باز شود، عبارت %TEMP% را در آن نوشته و OK کنید.
محتویات پوشه ای که باز می شود پوشه ها و فایل های موقتی است، هر کدام که الان قابل پاک کردن هست پاک کنید. معمولا یکسری شان تا زمانی که ویندوز را Restart نکرده اید
قابل پاک کردن نیستند. حافظه مجازی ویندوز هم با Restart کردن ویندوز پاک می شود.

+Mohammad+

Well-Known Member
ممنون آقای سعید ولی متاسفانه هنوز مشکل وجود داره!! :sad:
1800 مگابایت از رم من اشغال شده و سایز محتویات پوشه ای که فرمودید به 1 مگابایت هم نمی رسه!
ram.png
یه مشکلی هم توی انجمن دارم که نشد بهتون اطلاع بدم ..شرمنده مجبورم همینجا به اطلاعتون برسونم
من دسترسی به بعضی قسمت های اکانتم ندارم .. مثلا ویرایش امضا و آواتار و بقیه ی مشخصات...
پیغام خصوصی و عمومی هم دسترسی ندارم ارسال کنم...
شرمنده اینجا گفتم :-(

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون آقای سعید ولی متاسفانه هنوز مشکل وجود داره!! :sad:
1800 مگابایت از رم من اشغال شده و سایز محتویات پوشه ای که فرمودید به 1 مگابایت هم نمی رسه!
مشاهده پیوست 90083

اون حافظه ای که تحت عنوان Cached نوشته و شما می خواهید پاک اش کنید اون چیزی نیست که شما فکر می کنید.
Total کل حافظه RAM ای است که در اختیار سیستم عامل قرار گرفته، چه خالی و چه پر.

Free حافظه ای است که الان کاملا خالی یه و مورد استفاده قرار نگرفته. که اینکه همیشه مقدار Free زیاد باشه خوب نیست، چون
حافظه ای که همیشه آزاد باشه یعنی بلا استفاده و بدرد نخوره. البته در سیستمی که حافظه RAM خیلی زیادی داشته باشه این زیاد بودن طبیعیه.

Available بخشی از حافظه RAM است که در صورت نیاز می تونه فورا به نرم افزار ها تحویل داده بشه. یک قسمتی از این مقدار همون حافظه Free
است که کاملا خالی یه، اما Available همه اش Free نیست. قسمتی از این Available الان در اختیار نرم افزار ها است اما استفاده آنچنانی نداره،
پر هست اما وجود اش ضروری نیست و میشه در صورت لزوم محتویاتش رو رها کرد.
Available ترکیبی است از Free و یک قسمتی از Cached

Cached حافظه ای است که قبلا در اختیار نرم افزار ها بوده و الان اطلاعاتی داخلش هست اما امکان خالی کردنشون هست. قسمتی از این حافظه می تونه برای استفاده مجدد
فورا خالی بشه (Available) و قسمتی دیگر اطلاعاتی روش هست که قبل از خالی شدن باید روی دیسک ذخیره بشه و تا زمانی که ذخیره نشه نباید خالی بشه،
سیستم عامل معمولا برای نیاز اش به حافظه خالی کمتر سراغ این بخش دوم میره چون اگر بخواد خالی اش کنه اول باید برای ذخیره سازی روی دیسک که کند ئه معطل بشه.

خالی کردن حافظه Cached هیچ منفعتی نداره، یک بخشی اش هر موقع که لازم باشه فورا خالی میشه و اینکه الان آزاد بشه یا بعدا اهمیتی نداره. سیستم عامل خودش هر موقع
که نیازی به حافظه ببینه و در Free پیداش نکنه خودکار سراغ این بخش از حافظه میره و خالی اش می کنه. بخش دیگری اش هم از Cached که باید روی دیسک ذخیره بشه
اگه به مرور و تدریجی خالی بشه بهتره چون خالی شدنش هارد دیسک رو درگیر می کنه و وقت گیره. باید تدریجی خالی بشه تا هم روال عادی در خواست های هارد دیسک مختل نشه
و هم سیستم عامل معطل نشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا