مشکل فعال نبودن سرور local در sql

saman0181

New Member
سلام
بنده برنامه sql server 2000 رو نصب کردم و دیتابیس خودم رو که قبلا پشتیانی گرفته بودم رو atach کردم
ولی به هنگام وصل شدن با یوزر sa این خطا رو میده

fntm_hjgyjh.jpg

بعد متوجه شدم که اصلا سروری به نام local راه اندازی نشده و جای سرور رو خالی میزنه
تو پنچره کوچیک active server
8cq_unti.jpg

دوستان و اساتید محترم
لطفا بنده را در اجرای سرور local راهنمایی بفرمایید بنده تازه کار هستم

یک سوال هم دارم
ایا باز باید تنظیماتی خاص رو روی سرور انجام بدم؟؟
چون ویندوز سیستم رو دوباره نصب کردم و یکی یکی برنامه رو دارم نصب میکنم رو سیستم ولی روی sql گیر گردم
فکر میکردم با نصبش و atach کردن دیتابیسم میتونم برنامه مورد نظرم رو اجرا کنم و خودش به sql وصل میشه

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
بنده برنامه sql server 2000 رو نصب کردم و دیتابیس خودم رو که قبلا پشتیانی گرفته بودم رو atach کردم
ولی به هنگام وصل شدن با یوزر sa این خطا رو میده

بعد متوجه شدم که اصلا سروری به نام local راه اندازی نشده و جای سرور رو خالی میزنه
تو پنچره کوچیک active server

دوستان و اساتید محترم
لطفا بنده را در اجرای سرور local راهنمایی بفرمایید بنده تازه کار هستم

یک سوال هم دارم
ایا باز باید تنظیماتی خاص رو روی سرور انجام بدم؟؟
چون ویندوز سیستم رو دوباره نصب کردم و یکی یکی برنامه رو دارم نصب میکنم رو سیستم ولی روی sql گیر گردم
فکر میکردم با نصبش و atach کردن دیتابیسم میتونم برنامه مورد نظرم رو اجرا کنم و خودش به sql وصل میشه
روی هر سیستمی می توانید چند تا سرور نصب کنید ولی صرفا یکی از اونها می تونه بدون نام باشه، بقیه باید حتما نام (Instance Name) داشته باشند.
موقعی که SQL Server رو نصب می کنید باید تصمیم بگیرید که سروری که نصب می کنید با چه اسمی (Instance Name) در دسترس باشه، اگه Default قرار بدید و Default رو تیک بزنید سرور بدون نام میشه
و این همون سروری میشه که با (local) یا localhost یا . در دسترس ئه.
اگه Default رو انتخاب نکنید و تیک نداشته باشه باید برای سرور یک اسم در نظر بگیرید، این سرور دیگه با (local) یا localhost یا . مشخص نمیشه و اسمش بکار میره.
موقع نصب کردن SQL Server وضعیت Authentication Mode سه حالت داره، یک حالت Windows Authentication ئه که نیازی به sa یا رمز نداره. این وضعیت برای برنامه هایی که با استفاده از sa به سرور متصل می شوند مناسب نیست.
حالت دوم SQL Server Authentication ئه که فقط با استفاده از کاربر ثبت شده در SQL Server، مثلا با کاربر sa به سرور وصل میشه. حالت سوم Mixed ئه که ترکیبی از اون دو تا است و هم میشه با Windows Authentication
مستقیما و هم با کاربر SQL Server متصل شد.

و باید سرویس سرور در حال اجرا باشه که بتوانید بهش متصل شوید.
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه، عبارت services.msc را داخل پنجره Run بنویسید و OK کنید.
پنجره Services باز خواهد شد. سرویس ای با پیشوند MSSQL باید اونجا باشه، اگه نباشه SQL Server رو کامل و درست نصب نکرده اید. روی اون سرور دوبار کلیک کنید، Startup type اش رو Automatic قرار بدهید و
اگه دکمه Start اش قابل فشار دادنه (اگه قابل فشار دادنه به این معنا است که الان سرویس در حال اجرا نیست که میشه Start اش کرد، سرویسی که در حال اجرا است دکمه Start کردنش غیر فعال میشه) فشار دهید تا اجرا بشه.
نهایتا پنجره رو با OK ببندید.

جدیدترین ارسال ها

بالا