مشکل فارسی نویسی از طریق فایل xml در فلش CS5 + فوری

imanmir

Member
با سلام دوستان من یک فایل XML دارم که محتویات صفحه فلشمو نشون می ده من توی فایل XML فارسی می نویسم از دو طریق(کد اسکی و فارسی معمولی )بعد که اجرا می کنم چیزی نشون می ده ،رفتم تو فلش و تکس باکسم رو با کامپوننت فارسیParsiFlash تست کردم بازم چیزی نشون نداد الان مشکل من اینه چه گونه توی فایل XML ام فارسی بنویسم که تو فلش CS5 در خروجیش نشون بده لطفا راهنمایی

++Hadi++

Active Member
بهترین راهش tlf هست ولی می تونین از امضام ، آموزش ورود اطلاعات فارسی از ایکسمل به فلش رو که با استفاده از فارسی استایل آقا مرتضی هست رو باز کنین ...

imanmir

Member
نمونه فایل

با سلام با تشکر از راهنماییتون من چک کردم ولی نشد چون ارتباطش با xml بود نه یک فایل txt ، شما و کسی دیگه اگه می تونید و فرصت هست لطفا یک نگاهی به فایلم بندازید می خوام تو فایل xml فارسی تایپ کنم و تو فلش ببنمش

پیوست ها

• Contact.zip
    46.8 کیلوبایت · بازدیدها: 99

imanmir

Member
!

با سلام ،درسته من اشتباهی توی as3 مطلب رو زدم ،به هر حال لطفا یا انتقال دهید درas2 یا یک راهنمایی زیبا کنید ممنون می شم

++Hadi++

Active Member
سملو در notepad باز کنین و save as.. رو بزنین و در اونجایی که فرمت ansi یا utf -8 رو انتخاب می کنین ، utf 8 رو انتخاب کنین .
مبحث به انجمن اکشن 2 منتقل شد ...
لطفا هر سوالو در انجمن مناسب بنویسید ...
بای...

imanmir

Member
مشکل حل نشد

با سلام
1- من که گفتم اشتباهی شد نیاز نبود اعلام کنید دوباره
2- نمی دونم فایلم رو اصلا دیدیت یا نه که فرستاده بودم ،فایل منبع, contact.xml هستش که من با کد زیر یونیکدشو عوض کردم
<?xml version="1.0" encoding="windows-1256"?>
<?xml version="1.0" encoding="windows-1252"?>
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
هر سه رو تست کردم فارسی رو نشون نداد
3- مورد شما رو تست کردم رفتم و ansi رو همون که گفتید گذاشتم ولی باز متن فارسی رو نشون ندارد
لطفا یک نگاه به فایل بندازید و این فایل جدید یکم تکمیل تره index.html رو باز کنید از منو contact رو بزنید می خوام قسمت سمت چپ تماس با ما توی فایل contact.xml فارسی بنویسم و نشون بده
لطفا راهنمایی کنید

پیوست ها

• indexNew.zip
    85.3 کیلوبایت · بازدیدها: 131

JavidFlasher

کاربر فعال
باید با فونت ها ور بری
تو سورست اون فیلدی که میخوای فارسی لود کنه توش فونتش رو این بزار _sans

imanmir

Member
مشکل حل نشد

سلام تا فونتشو عوض می کنم صفحه هی می پره و چیزی هم نشون نمی دی

imanmir

Member
مرسی و مشکل هنوز هم هست

با سلام دوست عزیز ممنون از کاری که کردی خیلی عالی بود ولی یک مشکل و یک سوال
سوال
1- میشه یک فونت زیبا توش استفاده کرد من yass_zar و FS_Zar امتحان کردم جواب نداد ؟
مشکل
توی فولدر contact وقتی فایل contact.html باز می کنی درسته فارسی رو نشون می ده ولی وقتی به فولدر اصلی می رم و فایل index.html رو می زنم و به قسمت contact که می رم اصلا نوشته ها رو نشون می ده مشکل کجاست من می خوام سایتم از index.html باز بشه

JavidFlasher

کاربر فعال
سلام
1-راجع به سوال اولتون :باید بگم که نه نمیشه این فونتها که شما گفتین فونت فارسی هست ولی در واقع من متن فارسی رو لود نکردم من متن عربی رو لود کردم توش ولی با فونتهای دیگه میشه تغییر داد تو این که گذاشتم هم یه فونت دیگه روش گذاشتم .

2-این یه مشکل فنی داشت و مربوط به آدرس دهی میشد باید یه فولدر همنام تو پوشه contactبسازی وcontact.xmlروبریزی توش واسم فایل swfهم بزاری cantact.swfبعد مسیرش هم تو فایل fla بزاری contact/contact.xmlکه فکر کنم پیچیدست و گیچ شدین .

واسه همین فایل پیوست رو دانلود کنین ببینین کامله؟

پیوست ها

• xml and as2.zip
    116.5 کیلوبایت · بازدیدها: 176

imanmir

Member
مرسی

با سلام
مرسی ولی 1 سوال و 1 مشکل مجدد
سوال:
خوب من چه طوری می تونم اینکار رو برای همه کنم (لطفا یاد دهید نه انجام)
مشکل :
همه چیزو بر عکس می نویسه
مثلا اگه بخوایی بنویسی "مشکل فارسی نویسی" باید بنویسی "نویسی فارسی مشکل" تا درست نشون بده و این خیلی مشکله چه کار باید کرد
یعنی برای نوشتن یک کلمه فارسی درسته ولی وقتی چند تا کلمه می شه باید بر عکس بنویسیم

JavidFlasher

کاربر فعال
نمیدونم تو بعضی تمپلت ها اینجوری هست من یه بار هر کاری کردم نشد فارسی کنم مجبور شدم xmlو اکشن اسکریپت رو از اول بنویسم
ولی با فرمت UTF-8سیو کن ببین جواب میده اونم مال من که جواب نداد.

من اینو فقط تکس فیلدشو عوض کردم همین.

شما میتونید انجام بدین آموزشهای xmlکه دوست خوبمون Mr.loneLY
گذاشتن همچنین یه جستجو کنید استفاده از انواع کلاس فارسی واسه xmlهست.

Farzad6666

New Member
ببخشید که این تاپیکو از زیر کلی خاک بیرون میارم.ولی من متوجه نشدم چطوری مشکل حل شد.

ممکنه کسی از دوستان که به این موضوعات وارد هستن راهنمایی بفرمایند؟ کارم واقعا لنگه

جدیدترین ارسال ها

بالا