مشکل در نمایش اندازه ها در مایا

akanazi

New Member
با سلام من در مایا با اندازه ها مشکل دارم و آن هم این است که من وقتی یک غرفه یا دیوار یا هر چیز دیگر را که طراحی می کنم باید اندازه های آن را مثلا به سانتی متر تبدیل کنم یا اندازه ثابت ذاشته باشم مثلا در اندازه دیوار و اندازه میز هرکدام در قسمت اندازه ها یک میده که در صورتی که اندازه های آنها باهم فرق می کنه آیا راهی هست که اندازه ها را به سانتی متر نشان بده و خود برنامه هم از یک طرح اندازه ها را استخراج کنه:cry:

akanazi

New Member
کسی نبود جواب بده
بببینید من می خوام وقتی یک نما یا غرفه را طراحی کردم اندازه دیوار ها و اشیا و زاویه ها را برایم بده اصلا آیا ما یا این امکان را داره

Hamed_8

Member
کلاً سیستم واحد اندازه گیری مایا با سانتی متره
و واحد چرخش به درجه

من نفهمیدم مشکل شما چیه دقیقاً

akanazi

New Member
ببینید دوست عزیز من وقتی مثلا یک دیوار را گشیدم از کدام قسمت اندازه های کامل آن را در بیاورم اگر دقیقتر بنویسم طول و عرض و ارتفاع دیوار چند است و اگر پیدا کردم مثلا اندازه آن را از 2 متر در 5 متر در 20 سانتی متر باشد اندازه آن را به مثلا 2.10 در 6 متر در 25 سانتی متر تغییر دهم البته از کانال باکس اندازه ها را همیشه یک نشان میدهد

mohsen_blid

Active Member
ببین مثلا من با polygons یک دیوار درست می کنم برای اینکه سایز فعلیش رو بدونی در سمت راست پنجره کشویی هست که نوشته attribute editor اونجا عرض و طول و عمق رو نوشته البته این اطلاعات در سر برگ polycube1 هست اما اگه بخوای بچرخونیش یا کم و زیاد از لحاظ زوایه بهش بدی باید در سربرگ pcube1 این کار رو کنی این برای مایا 2012 هست

akanazi

New Member
خوب من هم همینو می خوام اما برای nurbs آیا راهی هست من دو دیوار یکی با polygons و دیگری را با nurbs می گشم و اندازه آنها را در Attribute editor عین هم قرار می دهم ولی اندازه آنها باهم زمین تا آسمان فرق میکنه در ضمن من می خوام اندازه را در خود تصویر برایم نشان بده عین اینکه در رندر هم اندازه ها افتاده باشه آیا این امکان داره چون می خوام اندازه ها را بدم برش کار برش بده

آخرین ویرایش:

mohsen_blid

Active Member
عرض هر دو رو میشه تنظیم کرد با هم یکی بشن ولی برای طول باید برای nurbs باید از scal استفاده کنی که اونم یکم نسبت به polygon ها مقدارش کمتره
می دونم چی می خوای ولی بلد نیستم شرمنده در رابطه با نشون دادن اندازه منظورم هست
ولی عرض ها میشه یکی بشن ولی مقدار طول ها یکم متغییره

جدیدترین ارسال ها

بالا