مشکل در نصب مامبو

isaac7

Member
در موقع نصب مامبو بر روی هاست با اینکه نام کاربری sql و پسوردش درسته میگه : نام کاربری و پسورد اشتباه است

نام کاربری اس کیو ال همون میشه که توی MySQL Databases باید بسازیم ؟ بعد با db کانکتش کنیم ؟

==========
راستی این قسمت هم اینجوریه :

Register Globals: OFF ON

باید چی کارش کنم ؟

یه سوال دیگه فرق مامبو با جولما چیه ؟

مرسی

آخرین ویرایش:

Black Prince

Active Member
اول يك ديتابيس ميسازي
بعد يك يوزر نيم با پسورد درست ميكني
بعد Add User to DB رو ميزني. بعد هم در قسمت هاي مربوط به ديتابيس و يوزر و پاسورد مامبو، همينائي كه درست كردي رو مينويسي.

منظور از Register Globals: OFF ON چي بود؟!
فرق مامبو با جولما چیه رو خوده محسن جواب بده بيتره.

saeid.z

Member
منم گیره همین رجیستر گلوبالم .
باید در php.ini مقدارشو off کنی تا درست بشه ولی اگه روی سرور نصب کردی فقط سرورت بهش دسترسی داره باید ازشون بخوای تا تغییرش بدن .
تا اونجا که من حدس زدم هسته اصلیشون باید یکی باشه ولی چون اپن سورسه هر کس یه خورده تغییرات ایجاد کرده یه اسم گذاشته روش اگر غیر از اینه حرفه ای ها بگن ما هم بدونیم .

mambolearn

Active Member
سلام

isaac7 عزیز برای حل مشکلت بهتره یک بار با دقت آموزش نصب مامبو رو مطالعه کنی . بعد از مطالعه و انجام مراحل نصب باز هم اگر به مشکلی برخوردی من در خدمتتون هستم : http://www.mambolearn.com/fa/training/installation/453_installation_2006012548.html

و اما saeid.z ی عزیز
Registe Global باید Off باشه . البته اگر شما از مامبو 4.5.3 استفاده میکنید جای نگرانی نیست اما باز هم بهتره که Off باشه .
برای Off کردن Register Global نیازی نیست به پشتیبانی هاستینگتون میل بزنید . یک راه ساده تر هست که شما خودتون قادر به On و Off کردن این گزینه میشید .

یک فایل با نام
کد:
.htaccess

در Root سایتتون بسازید و کد زیر را در فایل قرار بدین . فایل را ذخیره کنید .

کد:
php_flag register_globals off

یا علی
فیروزمندان

saeid.z

Member
دو سوال :
یکی اینکه این فایل رو با پسوند php ذخیره کنم یا چیز دیگه ؟
دوم الان که مامبو رو نصب کردم هم میتونم این کار رو بکنم یا باید از اول نصب کنم ؟

ممنون

mambolearn

Active Member
سلام

نام فایلی که باید ایجاد کنید رو نوشتم . دقیقا با همین نام باید ایجاد کنید .

کد:
.htaccess

تفاوتی نمیکنه . شما الان که مامبو رو نصب کردین هم میتونید از این روش استفاده کنید .

یا علی
فیروزمندان

saeid.z

Member
جناب اندیشمندان ولی وقتی من این کار رو میکنم با ارور زیر مواجه میشم :
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@my site.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.33 Server at www.my site.com Port 80

joomla

Member
خوب مشکل معلوم شد ببینید این فایل را به اسن .htaccess در رووت دارید اگه دارید این را مثلا به htaccess.txt تغییر نام دهید و از تنظیمات مامبو هم لینک بهینه را غیر فعال نمایید

saeid.z

Member
من دو تاشون رو هم دارم هم htaccess هم htaccess.txt . ولی متوجه نشدم الان که هر دوش را دارم چکار کنم

Black Prince

Active Member
mambolearn گفت:
سلام

نام فایلی که باید ایجاد کنید رو نوشتم . دقیقا با همین نام باید ایجاد کنید .

کد:
.htaccess

تفاوتی نمیکنه . شما الان که مامبو رو نصب کردین هم میتونید از این روش استفاده کنید .

یا علی
فیروزمندان

من هم با اين مشكل دارم! هر كاري ميكنم به هيچ وجه نميزاره تا فايل رو به اين اسم تغيير بدم! چه روي كامپيوتر و چه روي هاست! :sad:

saeid.z

Member
خوب ببین من میخواستم register global رو تغییر بدم الان این دو فایلی که روی روت سایت هست htaccess خالیه و هیچ کدی نداره و htaccess.txt شامل یک سری کد هست .
خوب منظور شما اینه که این خالیه رو تغییر نام بدم یا اونی رو که جناب اندیشمندان گفت درست کنم ؟
حالا اگه اصلا اینکارا رو نکنیم چه مشکلی پیش میاد ؟

mambolearn

Active Member
برای حل مشکل همه شما فایل رو به صورت فشرده پیوست کردم .

ابتدا فایل را دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید .
فایل را در Root سایت خود ( جایی که مامبو رو نصب کردین ) کپی کنید .

در این فایل کدی که در پست قبل دادم را قرار بدید .

یا علی
فیروزمندان

پیوست ها

• htaccess.zip
    497 بایت · بازدیدها: 20

جدیدترین ارسال ها

بالا