تغییرات فایل 1 مشکل در ریگ کردن کاراکتر در افتر افکت

jagool

New Member
هرکدوم از دوستان که میتونن کمک کنن،کمک فوری
خواهشا جواب بدین
من یک مشکل جدی با برنامه افتر افکت پیدا کردم،من در زمینه ساخت انیمیشن دو بعدی کار می کنم و وقتی که یک کاراکتر رو با اعضای بدن وارد برنامه می کنم و محور هارو تنظیم می کنم و وقتی مچ رو به آرنج و آرنج رو به بازو و بازو رو به بدن زنجیر می کنم و میخوام متحرک سازی کنم وقتی بازو رو می چرخونم اندازه دست بطور وحشتناک بلند میشه قبلا اینطوری نبود ولی الان اینطوری شده برنامه افتر رو پاک کردم و حتی ویندوز رو هم عوض کردم اما درست نشد وقتی بدون زنجیر کردن تک تک اعضا رو می چرخونم مشکلی نداره و دراز نمیشه اما به محض اینکه زنجیر می کنم این حالت پیش میاد من براتون دو اسکرین شات از این مشکل گذاشتم،خواهشا هرچه زودتر من رو راهنمایی کنید من واقعا نیاز فوری دارم،بسیار ممنون.

پیوست ها

• Attachments_2012_02_6.zip
    365.8 کیلوبایت · بازدیدها: 106

aligraphic

Well-Known Member
ظاهرا مشکلی وجود نداره!!!
تو تصویر دو شما علاوه بر rotation (چرخاندن) scale رو هم تغیر دادید.
چون مرکز سقل رو سمت چپ قرار دادید بنابر این اگه از همون سمت اندازه تغیر کنه از سمت راست تغیر بیشتری میکنه!!!
به احتمال زیاد شما scale رو هم انیمیشن کردید!!!!

jagool

New Member
ظاهرا مشکلی وجود نداره!!!
تو تصویر دو شما علاوه بر rotation (چرخاندن) scale رو هم تغیر دادید.
چون مرکز سقل رو سمت چپ قرار دادید بنابر این اگه از همون سمت اندازه تغیر کنه از سمت راست تغیر بیشتری میکنه!!!
به احتمال زیاد شما scale رو هم انیمیشن کردید!!!!

سلام دوست عزیز
من scale رو دست کاری نکردم و وقتی که rotate می کنم مقدار rotate تغییر می کنه اما مقدار scale ثابت هستش اما در کمال تعجب باز هم دراز میشه:-?

jagool

New Member
دوست عزیز اگه ممکنه از تنظیمات تصویر بذارین
یا فایل پروژه رو بذارین که بشه مشکل رو پیدا کرد

سلام،دوست عزیز خیلی مـــــــــــــــمــــــــــــــــنون میشم هرچه زودتر راه حلی واسه این مشکل پیدا کنید.
من پروژه رو تو ضمیمه گذاشتم وقتی شما ساعد رو پچرخونید متوجه تغیر اون میشید.
با سپاس فراوان.

پیوست ها

• aftereffect.rar
    178.4 کیلوبایت · بازدیدها: 54

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز شما لایه دوم رو که آرنج هستش به لایه اول یعنی بازو پرنت کردید!
یعنی لایه دوم scale و position لایه اول رو به خودش میگیره.
شما قبل از پرنت کردن transform لایه دوم رو بازکنید و مقادیر رو ببینید، بعد پرنت کنید، تغیرات رو مشاهده میکنید!
شما میتونی هیچ کدوم از لایه ها رو پرنت نکنی!!! البته موقع انیمیشنی کردن و کی فریم ها یه خرده وقت و دقت بیشتری میخواد!!!!
موفق باشید :rose:

jagool

New Member
دوست عزیز شما لایه دوم رو که آرنج هستش به لایه اول یعنی بازو پرنت کردید!
یعنی لایه دوم scale و position لایه اول رو به خودش میگیره.
شما قبل از پرنت کردن transform لایه دوم رو بازکنید و مقادیر رو ببینید، بعد پرنت کنید، تغیرات رو مشاهده میکنید!
شما میتونی هیچ کدوم از لایه ها رو پرنت نکنی!!! البته موقع انیمیشنی کردن و کی فریم ها یه خرده وقت و دقت بیشتری میخواد!!!!
موفق باشید :rose:

دوست عزیز من حتما به parent کردن نیاز دارم وگرنه خیلی وقتم گرفته میشه،قبلا که parent می کردم همچین مشکلی پیش نمی امد:sad:،حالا شما راه حلی واسه حل این مشکل نداری؟؟؟
:-<

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
لایه هات رو پری کامپوز کن بعد پرنت ... ببین درست میشه یا نه

اگه بازم نشد بگو به کار دیگه بهت بگم بکنی شاید درست بشه ..

علت اینکه الان نمی گم چون حضور ذهن ندارم ..

موفق باشید

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز
مشکل کار از اینجا بود که شما scale لایه ها را دفورم کرده بودین و با هم دیگه تناسب 1:1 نداشتند
توی پیوست انجام دادم و فکر کنم حل شده باشه
2 تا تصویر هم پیوست کردم شاید بهتر متوجه منظورم بشین:rose:

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
یه چیزیو یادم رفت بگم،واسه بحث انیمیت و ریگ دو بعدی نرم افزار anime Stuadio خیلی قدرتمند و حرفه ای هستش در عین اینکه بسیار ساده و رونه:rose:
بچه های کلاس ما همه با این نرم افزار شدن انیماتور واسه خودشون:green:منم اول خوشم نمیومد ازش اما وقتی قابلیتاش و قدرت ریگ کردنشو دیدم بهش ایمان آوردم،پیشنهاد میکنم اگر امکانش هست واسه دوستان دانلود کنن و باهاش یه کوچولو کار کنن،مطمئنم مجذوبش خواهید شد

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
ببخشید دوست گرامی !!!
بعد از اولین پست همین تاپیک برای من کار شخصی پیش اومد ، دیر شد ...
ایشالله که با کمک دوستان مشکل حل شده باشه
اما یک توضیح کوچولو و یک نکته حساس رو رعایت کنید
که اگر رعایت کنید 100 % مشکل حل میشه
1- وقتی parent میشه تمام مولفه های Position , Scale , Rotation و .... به آبجکت پدر متصل میشن
ولی وقتی از Alt Click بر روی گزینه های مثلا Position و لینک کردن اون به Position آبجکت پدر برای اتصال استفاده کنید
هر کدوم از مولفه های دلخواه رو می تونید به صورت جداگانه متصل کنید

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
یه چیزیو یادم رفت بگم،واسه بحث انیمیت و ریگ دو بعدی نرم افزار anime stuadio خیلی قدرتمند و حرفه ای هستش در عین اینکه بسیار ساده و رونه:rose:
بچه های کلاس ما همه با این نرم افزار شدن انیماتور واسه خودشون:green:منم اول خوشم نمیومد ازش اما وقتی قابلیتاش و قدرت ریگ کردنشو دیدم بهش ایمان آوردم،پیشنهاد میکنم اگر امکانش هست واسه دوستان دانلود کنن و باهاش یه کوچولو کار کنن،مطمئنم مجذوبش خواهید شد

باید جالب باشه این نرم افزار
اگه لینکش رو دارید بذارید
ممنون

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
creazytalk animator هم بد نیست . بعضی قابلیت های جالبی داره که خیلی باحاله .

MTP1376

Member
درسته crazy talk animator نرم افزار خوبیه برای انیمیشن های دو بعدی، دقیقا کاربردهای CT رو روی کل بدن اعمال می کنه که واقعا عالیه...

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
قراردادن لینک دانلود فایل دارای پسورد / لینک صفحه دانلود درانجمن ها ممنوع هست!
دوستان خواهشا رعایت کنید!

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ببین دوست من،معمولا همچین حجمی رو کسی نمیاد مستقیم آپلود کنه،این که قانون هستش و من عمل نکردم کاملا درست هستش
ولی فکر نمیکنم چیز حادی باشه که بخواین حذفش کنید

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
نه مسئله حاد بودن نیست.
قوانین میگه قرار دادن فایل با پسورد ممنوع هست ، در نتیجه نباید تو انجمن ها باشه :wink:
اگه کسی خیلی احتیاج داشت و نتونست پیدا کنه با پی ام خصوصی بهش میدیم.
موفق باشید:oops:

jagool

New Member
سلام دوست عزیز
مشکل کار از اینجا بود که شما scale لایه ها را دفورم کرده بودین و با هم دیگه تناسب 1:1 نداشتند
توی پیوست انجام دادم و فکر کنم حل شده باشه
2 تا تصویر هم پیوست کردم شاید بهتر متوجه منظورم بشین:rose:

سلام
دوست عزیز از راهنماییتون خیلی ممنون،این کاری که شما انجام دادین درسته،دست کشیده نمیشه اما تناسب ابعادشون بهم خورده چون من اندازه هر عضو شخصیت ها رو بر اساس مدل کامل شده میزنم.
اگه راه حل دیگه ای دارید ممنون میشم که کمک کنید:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا