مشکل در جابجایی آستین لباس

pertican2010

New Member
سلام دوستانمن تازه با 3DMAX شروع کردم و من می خوام آستین این مدل را بیارم پایین ولی وقتی می خوام جابجاش کنم از محور مرکز جابجا میشه من می خوام از بالا جابجا بشهکلا بهترین راه که مدل هم خراب نشه واسه اینکه آستین لباسو بیارم پایین چیه (تازه واردم یه جوری بگید منم بفهمم)ممنون اگه کسی کمک کنه

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

قبل از اینکه بریم سراغ سوال فعلی شما بهتره سوال بعدی شما رو جواب بدم،

جواب سوال بعدی شما: قبل از ایجاد چرخش با استفاده ازقابلیت Soft Selection مرز ورتکس های انتخاب شده با مابقی مدل رو کمی گسترش بدید تا بعد از چرخش آستین مدل به شکل بهتری در منطقه شانه فرم بگیره ...

خب حالا بریم سراغ سوال اول: برای انجام اینکار روشهای زیادی وجود داره که بیشترشون مربوط میشه به Coordinate system ها اما فعلا با اونها کاری نداریم و میریم سراغ یه روش دیگه

1- بعد از انتخاب ورتکس های آستین و گسترش منطقه انتخاب شده از طریق Soft Selection در حالیکه ورتکس ها انتخاب هستند از داخل لیست مدیفایر ها، Xform رو انتخاب کنید تا این مدیفایر به Stack اضافه بشه

2- در زیر مجموعه Xform گزینه Center رو انتخاب کنید و مرکز رو به نقطه دلخواهتون مثلا کتف منتقل کنید

3- حالا در زیر مجموعه Xform گزینه Gizmo رو انتخاب کنید و در حالیکه Gizmo انتخاب هست با استفاده از ابزار Rotate عمل چرخش رو انجام بدید

موفق باشید

nc_hamid

Member
بهترین راه همین راهیه که دوستمون گفت . یه راه دیگه هم استفاده از Bone و Skin ه که اگه اندازه Bone رو مناسب گرفته باشی می تونی نتیجه قابل قبولی ازش بگیری .

جدیدترین ارسال ها

بالا