مشكل در كيفيت پايين خروجي

sibesabz14

Member
-------------
سلام
-------------

چند روزه كه يه كاري رو شروع كردم ، سورس تصويري كه روش كار ميكنم كيفيت خيلي خوب و شفافي داره .اما وقتي ميارم تو پريمير و بعد از اِديت ازش خروجي ميگيرم حتي با فرمت (AVI) هم كيفيت خيلي پايينتري نسبت به سورس اصلي بيرون ميده .
حتي احتمال ميدم كه موقع رايت اون روي دي وي دي باز هم بدتر بشه .
آيا راهي وجود داره كه بتونيم بعد از رندر كردن فايلي با كيفيتي نزديك به فايل اصلي داشته باشيم ؟

قبل از اين يه كار ديگه انجام داده بودم كه كيفيت خروجي قابل قبولي نسبت به كيفيت فيلم اصليش داشت و حتي روي دي وي دي هم تغيير خاصي نداشت . نميدونم اين يكي چرا اينجور ميشه :?:

آيا علت اين مشكل ميتونه در استفاده نكردن از كارت كپچر باشه ؟ اگه جواب مثبته تا چه حد بستگي به كارت داره ؟

:rose:

-----------
ممنون
----------

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من
فرمت avi بودن یک فیلم دلیل بر کیفیتش نیست ... توی تمام فرمت ها تنظیماتی مثل Bitrate یا Depth به مراتب مهمتر از نوع فرمت هستند . اگز می خواین تصویری داشته باشین که اصلا فرقی با اولش نداشته باشه بیاد توی فرممتون هیچ نوی compresor رو اعمال نگنید و به صورت UnCompress کار رو اکسپورت کنید

آيا علت اين مشكل ميتونه در استفاده نكردن از كارت كپچر باشه ؟ اگه جواب مثبته تا چه حد بستگي به كارت داره ؟
به کارت کپچر بستگی نداره ... وقتی میگی فیلم سورس کیفیتش خوبه یعنی کار کارت کپچر تموم شده ....

موفق باشی

sibesabz14

Member
چجوري ؟

چطوري ميتونم بصورت UnCompress اكسپورت كنم ؟ چه Setting ي بايد اعمال كنم ؟ :?:

:razz:​

:Mohsen:

کاربر باتجربه
دوست من، از تنظيمات مهم پنجره تنظيمات رندرت عكس بزار تا راهنماييت كنم

sibesabz14

Member
چند تا عكس از صفحه اكسپورت من

::: سلام محسن جان :::

اينم چند تا پيوست از عكسهاي صفحه ي اكسپورتم
ورژني كه من استفاده ميكنم CS4 هست .
ممنون :rose:
Export Setting 1.JPG

Export Setting 2.JPG

Export Setting 3.JPG

Export Setting 4.JPG

Export Setting 5.JPG

gigamax

سلام دوست من . MPEG فرمتیه که باید به عنوان خروجی نهایی استفاده کنی . اگر می خوای بین نرم افزارها فوتیجی رو تبادل کنی بیاد از MOV یا AVi و بهتر از اون ها به صورت Image Sequnce اکسپورت کنی
MPEG فرمتیه که فشرده سازی توش اعمال میشه ...

این تصویری که من آپ کردم اکسپورت با فرمت Avi بدون هیچگونه فشرده سازیه

محسن اگر چیز دیگه ای هم هست بگو ... محسن تخصصش تو این زمینه بیشتر از منه ...
موفق باشی

پیوست ها

• Xport-Setting.jpg
    Xport-Setting.jpg
    37.4 کیلوبایت · بازدیدها: 91

sibesabz14

Member
نتيجه ي مثبت گرفتم اما ...

عزيز خيلي ممنون از راهنماييت . امتحان كردم و نتيجه ي خوبي هم گرفتم .

فقط الان يه سوال ديگه به ذهنم رسيد . يك تيكه ي 54 ثانيه اي رو تست زدم در اومد 3 گيگ ! خيلي زياد در اومد . نميدونم كه موقع رايت روي دي وي دي تا چه حد كيفيت رو تقليل ميده :?: آيا چاره اي هم هست براي اي قضيه ؟

و يه سوال ديگه : Frame Rate و Depth چي هستند و آيا بالا بردن مقدار اونها توي كيفيت و حجم كار تاثيري داره ؟

the_king

مدیرکل انجمن
عزيز خيلي ممنون از راهنماييت . امتحان كردم و نتيجه ي خوبي هم گرفتم .

فقط الان يه سوال ديگه به ذهنم رسيد . يك تيكه ي 54 ثانيه اي رو تست زدم در اومد 3 گيگ ! خيلي زياد در اومد . نميدونم كه موقع رايت روي دي وي دي تا چه حد كيفيت رو تقليل ميده :?: آيا چاره اي هم هست براي اي قضيه ؟

همانطور که gigamax عزیز هم اشاره کردند، فایلهای AVI غیر فشرده را برای مراحل تدوین و پیش از عرضه خروجی نهایی
بکار می برند تا فشرده سازی ای که در فرمت های رایجی مثل MPEG انجام می شود، کیفیت پروژه را تخریب نکند.
وگرنه AVI بدون فشرده سازی برای خروجی نهایی اصلا فرمت مناسبی نیست، زیادی حجیم و سنگین است.
اینکه موقع نگارش روی DVD چقدر افت کیفیت داشته باشید، بستگی به فرمت فایل و نوع فشرده سازی ای دارد که
در هنگام نگارش DVD انتخاب می کنید.

اگر یک Video-DVD استاندارد ایجاد کنید، فرمت MPEG-2 استفاده می شود که در فیلم های DVD رایج است، کیفیت اش
مناسب است و در DVD Player های متعارف به خوبی پخش می شوند.

اما فرمت هایی مثل WMV و DivX می توانند کیفیت بهتری را هم ارائه کنند، اما متاسفانه تمامی DVD Player ها
قابلیت پخش فرمت های WMV و DivX را ندارند. DVD ای که فایلهای WMV و DivX در آن ذخیره شده، یک Video DVD
استاندارد نیست، به همین دلیل آنها را همانند یک Data DVD خواهید نوشت.

و يه سوال ديگه : Frame Rate و Depth چي هستند و آيا بالا بردن مقدار اونها توي كيفيت و حجم كار تاثيري داره ؟
تمامی تنظیماتی که در انتخاب فرمت و تنظیمات آن وجود دارند بصورت مستقیم و غیر مستقیم روی حجم و کیفیت
خروجی تاثیر دارند.

Frame Rate تعداد تصاویری است که در هر ثانیه ذخیره سازی و پخش می شود، و نمایش پیاپی این تصاویر است
که از دید چشم ما انیمیشن را ایجاد می کند، هر چه تعداد فریم ها کمتر باشد، نیاز به ذخیره سازی اطلاعات کمتری خواهد بود
و حجم فایل خروجی کوچکتر می شود، اما چشم در صحنه های پر تحرک متوجه تغییر ناگهانی و منقطع حرکت ها می شود.
هر چه تعداد فریم ها بیشتر باشد، حرکت ها نرم و روان تر خواهند بود و حجم فایل خروجی بیشتر می شود.
30 و 29.97 و 24 فریم در ثانیه از موارد متعارف هستند.

Depth به تنهایی صرفا میزان حجم (فضایی) را مشخص می کند که برای ذخیره سازی اطلاعات چیزی بکار می رود.
مثلا Color Depth مشخص می کند که برای ذخیره سازی اطلاعات رنگ، چند بیت فضا استفاده شده است.
هر چه Depth بیشتر باشد، اطلاعات دقیق تر و با جزئیات بیشتری ذخیره یم شوند و در نتیجه کیفیت و حجم فایل خروجی
بیشتر می شود.

Depth

:Mohsen:

کاربر باتجربه
محسن اگر چیز دیگه ای هم هست بگو ... محسن تخصصش تو این زمینه بیشتر از منه ...

نه بابا، متين من كجام تخصص دارم؟!

و اما سيب سبز جان، the-king توضيحات خوبي رو داد
ولي منم يه چيزايي رو اضافه ميكنم
اگه ميخواي با همون mpeg 2 خروجي بگيري، بهتره كه تو قسمت video بري و Quality رو تا آخر زياد كني
ولي پيشنهاد من اينه كه اگه ميخواي بعدا فيلمتو روي DVD بريزي، بهتره كه از mpeg 2-DVD استفاده كني
ولي اگه كيفيت برات خيلي مهمه، برو سراغ همون microsoft avi كه فشرده سازهاي فوق العاده اي داره، به عنوان مثال Video codec رو روي intel indeo video 4.5 بزار و تنظيمات اونو روي حداكثر بزار، بعد ميبيني كه خروجي خيلي خوبي داري باحجم خيلي كم، فشرده سازهاي ديگه هم خيلي خوب جواب ميدن، اونا هم امتحان كن، يادت نره كه Quality رو تا آخر زياد كني

gigamax

فقط الان يه سوال ديگه به ذهنم رسيد . يك تيكه ي 54 ثانيه اي رو تست زدم در اومد 3 گيگ ! خيلي زياد در اومد . نميدونم كه موقع رايت روي دي وي دي تا چه حد كيفيت رو تقليل ميده آيا چاره اي هم هست براي اي قضيه
همینه دیگه . اگر می خوای با کیفیت کار کنی باید با فرمتهای بدون فشرده سازی اکسپورت کنی . دوست خوبمون the_king حرفشون کاملا درسته . من مثلا برای یه پروژه 10 دقیقه ای چیزی حدود 300 تا 400 گیگابایت در نظر می گیرم که این فضا برای فوتیج اصلی , انیمیشن های اضافه شونده و چیزایی از این قبیله .

اگر می خوای با دی وی دی کار کنی با نر افزارهای ساخت دی وی دی مثل Ulead DVD Creator یا مشابهش کار کن . این نرم افزارها خودشون فیلم AVI با کیفیتو به MPEG با کیفیت مناسب پخش تو دی وی دی تبدیل می کنند
نمی دونم Adobe DVD encore این کارو انجام میده یا نه ؟! (کانورتو میگم ) این نرم افزار تا اونجایی که من می دونم برای ساخت منو های دی وی دی حرفه ای یه ....

موفق باشین

آخرین ویرایش:

sibesabz14

Member
سوال تكميلي درباره ي رايت فايل avi روي dvd

تشكر فراوون از دوستاني كه كمك فراووني كردن به من

يك ريزه سوال تكميلي : آيا فايلي با فرمت AVI موقع رايت شدن روي سي دي يا دي وي دي Encode ميشه ؟ و اگر جواب مثبته فايل نهايي چه مقدار افت كيفيت داره ؟‌

تشكر :rose:

the_king

مدیرکل انجمن
تشكر فراوون از دوستاني كه كمك فراووني كردن به من

يك ريزه سوال تكميلي : آيا فايلي با فرمت AVI موقع رايت شدن روي سي دي يا دي وي دي Encode ميشه ؟ و اگر جواب مثبته فايل نهايي چه مقدار افت كيفيت داره ؟‌

تشكر :rose:

اگر بصورت Video-DVD رایت اش کنید، بله چون باید از یک AVI (فرمت ویدئویی داخل AVI تفاوتی ندارد) به فرمت MPEG-2
تبدیل شود. این تبدیل فرمت روی کیفیت تاثیر خواهد گذاشت، اما میزان افت کیفیت بستگی به کیفیت AVI اولیه و
تنظیماتی دارد که در فشرده سازی MPEG-2 انتخاب می کنید.

اما اگر بصورت یک Data DVD رایت اش کنید (همانطور که فایل های یک برنامه یا مستندات تان را رایت می کنید)
هیچگونه تغییری در محتویات فایل AVI رخ نمی دهد و در نتیجه افت کیفیتی هم نخواهد داشت.

aliyaser

New Member
سلام
میشه بگن با کدام خروجی میشه ویدیو را توی تلویزون تماشا کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا