متریالهای ویری و کاربردشون....اساتید محترم

سلام بچه ها خسته نباشید از اساتید محترم خواهش میکنم درمورد این متریالها یکم توضیح بدن و کلا کاربردشو بگن که چی هستن کارشون چیه الکی گذاشتنشون توی ویری یا نه کاربردیهم دارن اینا

من خودم تاحالا ندیدم ازش کاری بکشن این متریالهارو
یک کمکی کنید ممنونتون میشم

1 vray2sidedmtl
2 vraybelendmtl
3 vraycarpaintmtl
4 vrayfastsss
5 vrayfastsss2
6 vrayflakesmtl
7 vrayGLSLmtl
8 vrayhairmtl
9 vraymtlwrapper
10 vrayoverridemtl
11 vraysimbiontmtl
12 vrayvectordisplbake

3dmad

Well-Known Member
ساده هاشو خدمتتون تا اونجا که میدونم عرض میکنم مشکلاش هم برا اساتید :)

1 vray2sidedmtl
مشاهده پیوست 105987
با این متریال میشه اجازه داد نور از پشت آبجکتمون رد بشه خب طبعا باید برای اشیای نازکی مث پرده و برگ و پارچه و ... استفاده کرد

vraybelendmtl
مشاهده پیوست 105986
همونجور که از اسمش هم پیداست میشه به آبجکت چندین لایه متریال داد ( تا اونجا که یادمه با ابزار پینت هم میشه تتنظیم کرد کدوما کجا قابل رویت باشن)

vraycarpaintmtl
مشاهده پیوست 105988
اینم اسمش داد میزنه برای رنگ ماشینه سه چها تا لایه در اختیار ما میذاره تا هرچی بیشتر رنرمون شبیه ماشین بشه (متریالش) این درواقع متریال کاملتری از vrayflakesmtl هست که علاوه بر تنظیم رنگ متالیک تنظیمات براقیت لایه رویی اون خورده فلز مانندها! رو هم داره (همونطور که میدونین رنگ متالیک توش از رنگدونه های فلزی استفاده میشه )

vrayfastsss2
مشاهده پیوست 105990
برای مواد شفاف استفاده میشه مث پوست بدن و برف و یخ و حتی بعضی سنگا و .. که یه مقدار از نور رو جذب میکنن که صد البته کلی حال میده وقتی آدم باهاش شمع درست میکنه

vrayfastsss

چیزی که با سرچ کردن متوجهش شدم اینه که این متریال برای ماده ما سه تا عمق در نظر میگیره و اثر نور رو تو هر یک از قسمت های اون میشه کنترل کرد

vrayGLSLmtl
vraysimbiontmtl
vrayvectordisplbakeهیچی نمیدونم :(

vrayhairmtl

اینم یه متریاله برای مو و خز

vraymtlwrapper
images.jpg
یه متریال ایده آل برای کاپوزیت کردن، شما فرض کن یه اتومبیل رندر کردی میخوای بذاری روی یه عکس یا این متریال میتونی سایه هایی که قراره روی اون عکس بیفته رو رندر کنی و خیلی کار های متنوع دیگه که مربوط به کامپوزیت میشه

vrayoverridemtl

با این متریال شما میتونید متفاوت از آنچه آبجکت شما داره : بازتاب یا رفرکت یا gi داشته باشید
مثلا فرض کنید یه محیط داخلی دارید دیوارهاش رو نارنجی کردید بعد که نور میاد و میتابه تو اتاقتون همه چیتون دیگه نارنجی میشه با استفاده از این متریال میتونید Gi متفاوتی ارایه کنین یه مثلا آینه ای داشته باشین که همه چی رو متفاوت نشون میده (متریالاً !)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا