لود نشن سايت در بعضي شهرها

mehriz

Active Member
با عرض سلام خدمت دوستان و مديران عزيز
من يه نمايندگي اي گرفتم كه واسه چند تايي از دوستام در شهرها مختلف هاست كريت و با يه مشكل برخوردم .سايت دوستام كه توسط من راه اندازي شده واسه خودم لود ميشه و مشكلي نداره ولي واسه اونا لود نميشه و نميتونند ببينند . به نظر خودم فكر نمي كنم اشكال از سرور باشه . احتمالا اشكال از Ispهاي نت هست يا اي پي هاي سرور ؟؟؟ شما ميگيد چيكار كنم با اين مسله ؟؟؟:sad: يا عيب از كجاست ؟

kitiran

Active Member
من يه نمايندگي اي گرفتم كه واسه چند تايي از دوستام در شهرها مختلف هاست كريت و با يه مشكل برخوردم .سايت دوستام كه توسط من راه اندازي شده واسه خودم لود ميشه و مشكلي نداره ولي واسه اونا لود نميشه و نميتونند ببينند . به نظر خودم فكر نمي كنم اشكال از سرور باشه . احتمالا اشكال از Ispهاي نت هست يا اي پي هاي سرور ؟؟؟ شما ميگيد چيكار كنم با اين مسله ؟؟؟:sad: يا عيب از كجاست ؟

سلام
اگر تازه دی ان اس عوض کردین یا دومین ثبت کردین یا ip های DNS رو عوض کریدن: این امر عادی تو ایران و گاهی چندین روز طول میکشه که به خاطر کش isp ها است. بهترین راه صبر کردن هست یا فعلا از طریق آی پی با سایت ها ارتباط برقرار کنید.
البته اگه طولانی شد به isp زنگ بزنید.
:wink:

alborz.ho

Member
سلام
من یکی دو ماهه این مشکل رو دارم
دامینم در نیمی از شهرها حدودا بالا نمیاد
ولی سایت با آی پی براحتی بالا میاد
مشکل از کجاست؟

hamids68

Member
من این مشکل رو داشتم دوماه سایتم تو بعضی شهر ها بالا نمی اومد توی تهران هم بابعضی isp ها باز نمی شد...آخرش فهمیدم
که DNS های سایتم یکی نیستند...یکی مال شرکت میزبان هاست بود یکی مال شرکت میزبان دامین در صورتی که هر دوش باید
مال شرکت میزبان هاست باشه...

webmaster

Member

بهتره آدرس دامین های خود را ارسال کنید تا بیشتر بررسی شود.

kitiran

Active Member
در اون شهر هیچ یک از ای اس پی ها قادر به باز کردنش نیستند؟
یا شاید هم در ان اس ها رو درست ست نکردین!

Cyber-DL

Member
منم هم این مشکل رو داشته ام . در سرور قبلی که از سرورز24 بود این مشکل وجود داشت . البته با عوش کردن رنج Ip کمی بهتر شد اما باز مشکل وجود داشت .
الان که سرور جدید در کانادا است و از Iweb هست ، این مشکل دیگه وجود نداره و لازم نیست صبر کنم که Dns کامل ست بشه .
در کمتر از 10 ثانیه ست میشه .

از روی تجربه بگم که ست نشدن Dns در بعضی مواقع به Isp بر می گرده و بعد از 2 تا 3 روز Dns کامل ست میشه .
اما گاهی اوقات 10 روز طول می کشید و بیشتر .

تجربه می گه که سرور نقش خیلی مهمی برای Dns داره .

تجربه می گه که سرور نقش خیلی مهمی برای Dns داره .

البته ميتونيد با set کردن a record ها روی سرور قديم و هدايت اون به سمت سرور جديد اين مشکلات رو به حدود صفر برسونيد.
اصولا عمر a record ها هستش که باعث ميشه dns ها catch بشن و با انتقال سرور مشکلاتي به وجود بياد.
با اطلاعات کافی در اين موارد و set کردن درست اونها در هر زمان با اين گونه مشکلات مواجه نخواهيد شد.

با تشکر
علی اميری

Cyber-DL

Member
تغییر در Record ها

البته ميتونيد با set کردن a record ها روی سرور قديم و هدايت اون به سمت سرور جديد اين مشکلات رو به حدود صفر برسونيد.
اصولا عمر a record ها هستش که باعث ميشه dns ها catch بشن و با انتقال سرور مشکلاتي به وجود بياد.
با اطلاعات کافی در اين موارد و set کردن درست اونها در هر زمان با اين گونه مشکلات مواجه نخواهيد شد.

با تشکر
علی اميری

آقا علی اگه یک راهنمایی به من بکنی ممنونت میشم .
چند وقت پیش یک دامین IR. ثبت کردم و به یک هاست با پنل Plesk وصل کردم . هم DNS زدم و هم از قسمت Domain Aliases دامین رو اضافه کردم .

الان می خواهم ببرمش روی یک سرور دیگه . DNS جدید + IP رو براش ست کردم و ست شده است .
ولی بازم روی سرور قدیمی هست . میشه راهنمایی کنید چه طوری از اون هاست Plesk جداش کنم ؟
من دامین رو از قسمت Domain Aliases پاک کردم .

اين کار رو بايد قبل از انتقال انجام مي داديد.
عمر a record های مربوط به سايتتون رو کم مي کرديد و اون رو به حدود نيم ساعت مي رسونديد.
الان هم اين کار رو انجام بديد احتمالا زودتر به نتيجه مطلوب مي رسيد.
از مدير سرورتون بخوای تا refresh time مربوط به zone خودتون رو کمتر کنه.

با تشکر
علی اميری

alborz.ho

Member
عجیبه
یکی از مشتری های ما که دو سه تا سایت روی سرور ما داره الان یک ماهه چنین مشکلی رو داره در شیراز
با دی ان اس ها مشکل داره البته با دیتای همون جا ولی در تهران یا دیتای مرکز ایران مشکلی وجود نداره و سایتشون به راحتی بالا میاد
مشکل چیه؟

ببينيد dns zone ها با توجه به عمری که براشون تنظيم مي کنيد در dns catch server ها catch می شن.
بهتره هميشه قبل از انتقال هايي که قراره انجام شه عمر اونها کم بشه تا تو سرور ها catch نشن.

همين :)

علی اميری

جدیدترین ارسال ها

بالا