كدوم نسخه بهتره؟

سلام دوستان
من تازه مي خوام كار بالينوكس رو شروع كنم ولي نميدونم كدوم مناسبتره؟
red hat يا fedora ?
البته مي خوام کم کم حرفه اي کارکنم مي خوام راه سريعتر وبهتررو به من معرفي کنيد
باتشکر

ToFaN

Well-Known Member
rp_pourebrahim گفت:
سلام دوستان
من تازه مي خوام كار بالينوكس رو شروع كنم ولي نميدونم كدوم مناسبتره؟
red hat يا fedora ?
البته مي خوام کم کم حرفه اي کارکنم مي خوام راه سريعتر وبهتررو به من معرفي کنيد
باتشکر
خوب معلومه كه Red hat

oxygenws

Active Member
ردهت همون فدوراست، فدورا هم همون رد هته!!!
فدورا نسخه ایست که توسط مردم توسعه داده میشه و "ردهت انترپرایز" سری ای است که توسط شرکت ردهت پشتیبانی میشه.
شما اگر میخوای پول بدی و ساپورت بشی یا اینکه می تونی نون حروم رایگان استفاده کردن از نرم افزار های لایسنس دار رو بخوری، می تونی از ردهت انترپرایز استفاده کنی. در غیر این صورت برو رو فدورا که بسیار جدید تر و به روز تر نسبت به ردهت انترپرایز است.

makouonline

New Member
به نظر من Suse بهتره هم برای تازه کارها و هم حرفه ای ها سخت افزار رو هم عالی ساپورت میکنه و میشناسه

من که با لینوکس پیمان بستم و با ویندوز عهد شکنی کردم لینوکس فرا تر از اون چیزی هست که ما فکر میکنیم

iman_ebru

Active Member
دوست عزیز ایشون در مورد فدورا و رد هت سوال کردند نه سوزی.

من فکر می کنم فدورا بهتر است. چون در یک شبکه با بار نزدیک 8 مگ رد هت کم آورد. اما فدورا نه! البته در مورد سیستم IDS و IPS.

در ضمن اینکه نسخه های 8 و 9 ردهت اصلا stable نیست و الان هم مدام برایش patch ارایه می شه. اگر می خواهی ردهت استفاده کنی نسخه 7.2 مناسب تر است....
ضمنا بر اساس تجربه پیشنهاد می کنم همیشه آخرین نسخه یک سیستم عامل را استفاده کنید تا به حد اقل مشکلات برخورد کنید. ولی ردهت آخرین نسخه ای که داده خیلی مشکل دارد و بسیاری config ها در زیر بار زیاد شبکه اعمال نمی شود. پس استثنا از ردهت 7 استفاده کن.

مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا