كاهش وحشتناك سرعت سيستم

behsa

Member
دوستان عزيز
بنده دچار مشكلي شدم كه خودم به هيچ عنوان نتونستم حلش كنم.
سرعت سيستمم وحشتناك كاهش يافته . از وقتي سيستم بوت ميشه تقريبا 2 تا 3 دقيقه طول ميكشه بياد توي ويندوز. بعدش هم كه وارد ويندوز شد ( XP ) به سختي ميشه Windows Explorer را اجرا كرد حالا چه خواسته كه يك برنامه جانبي را هم ران كني ( حتي يك كانكشن Dialup در حدود 10 تا 15 ثانيه طول ميكشه تا ران بشه. وقتي در Task Manager به Usage سي پي يو نگاه ميكنه به 98 تا 99 هم ميرسه. ( اعم فشار بر روي سي پي يو توسط فايل svchost.exe وارد ميشه.) واقعا نميدونم مشكل از چي هست. شما يك راهنمايي بكنيد.

تذكر:
1- سيستم را با آخرين Update نورتون چك كردم خبري از ويروس نيست.
2- نميتونم ويندوز را عوض كنم. ( به خاطر وجود تنظيمات خواصي كه اعمال مجدد آنها بر روي ويندوز برايم ميسر نيست. )
3- هر چند گاهي Error Virtual memory داده ميشه.

مشخصات سيستم: ( اونهايي كه ميدونم براتون سوال هست )
Ram 512 DDR
CPU 1700 XP Athlon

پيشاپيش از همه ممنونم

pasargad-ir

Active Member
سلام

نمي دونم عزيز جان

بهتره ويندوز رو عوض كني.

ولي به آنتي ويروست هم اعتماد نكن.

شايد يه ويروس Folder.htt داشته باشي آخه اون هم جلوي سرعت رو مي گيره .

در ضمن حتما تو انجمن ديدي من قبلا پر مورد فايل SvcHost و Dll Host سپوال كردم.
بهتره با Symantec هم يه دوره ويروس يابي كني.

ولي هون ويندوز رو عوض كن

مرسي

mahyar_nel

Active Member
اقا مشكل ويندوز منم كه اكسي پي هست همينه ولي نه به اين بدي باسه من يهو 40 و 50 ثانيه گير ميكنه دوباره ران ميشه :roll:

mehrdad55

Member
behsa1110 گفت:
دوستان عزيز
سرعت سيستمم وحشتناك كاهش يافته . از وقتي سيستم بوت ميشه تقريبا 2 تا 3 دقيقه طول ميكشه بياد توي ويندوز. بعدش هم كه وارد ويندوز شد ( XP ) به سختي ميشه Windows Explorer را اجرا كرد حالا چه خواسته كه يك برنامه جانبي را هم ران كني ( حتي يك كانكشن Dialup در حدود 10 تا 15 ثانيه طول ميكشه تا ران بشه. وقتي در Task Manager به Usage سي پي يو نگاه ميكنه به 98 تا 99 هم ميرسه. ( اعم فشار بر روي سي پي يو توسط فايل svchost.exe وارد ميشه.) واقعا نميدونم مشكل از چي هست. شما يك راهنمايي بكنيد.

تذكر:
2- نميتونم ويندوز را عوض كنم. ( به خاطر وجود تنظيمات خواصي كه اعمال مجدد آنها بر روي ويندوز برايم ميسر نيست. )

Ram 512 DDR
CPU 1700 XP Athlon

پيشاپيش از همه ممنونم
با سلام
آقا شما چند وقت است كه ويروس ياب را نصب كرده ايد
چه ورژني است
چون ويروس يابهايي كه رد دست ما هست معمولا درست كار نميكند
اگر آقا مجيد بخواهند من پاندا 7 فول را دارم( از جايي كش رفتم) توي سايت بگذارند تا اگر كسي خواست اونو استفاده كنه
از اينجا هم ميتوانيد دانلود كنيد
http://217.218.251.77/software/Virus killer/new/Panda Antivirus Platinum 7.2.exe
موقع استفاده از internet explorer سيستم مشكلي ندارد
آيا فايلهاي folder.htt - desktop.ini را در تمام يا بيشتر پوشه ها مشاهده ميكنيد( البته اين فايلها مخفي هستند در صورت مشاهده ويروس redlof داريد)
با تشكر :roll: :wink:

behsa

Member
mehrdad55 گفت:
behsa1110 گفت:
دوستان عزيز

تذكر:

Ram 512 DDR
CPU 1700 XP Athlon

پيشاپيش از همه ممنونم
با سلام
آقا شما چند وقت است كه ويروس ياب را نصب كرده ايد
چه ورژني است
چون ويروس يابهايي كه رد دست ما هست معمولا درست كار نميكند
اگر آقا مجيد بخواهند من پاندا 7 فول را دارم( از جايي كش رفتم) توي سايت بگذارند تا اگر كسي خواست اونو استفاده كنه
از اينجا هم ميتوانيد دانلود كنيد
http://217.218.251.77/software/Virus killer/new/Panda Antivirus Platinum 7.2.exe
موقع استفاده از internet explorer سيستم مشكلي ندارد
آيا فايلهاي folder.htt - desktop.ini را در تمام يا بيشتر پوشه ها مشاهده ميكنيد( البته اين فايلها مخفي هستند در صورت مشاهده ويروس redlof داريد)
با تشكر :roll: :wink:

حدود يك ماه است نورتون را نصب كردم.
ورژن 2003 و آپ ديت 17/09/2003
هنگام استفاده از اكسپلورر مشكل خواصي بجز اونهايي كه كلا وجود دارد ندارم.
و مطمين هستم كه redolf هم ندارم.

ShirShah

Member
من هم نورتن انتي ويروس و هم نورتن اينترنت سكرتي رو ايكس پي دارم ... هيچ مشكلي نداره... سرعت هم ريلكس... معمولا اونايي كه سرعت سيستمشون پايينه از نورتن شكايت ميكنند

sambol

Active Member
احتمال60 در صد از اينجاست

دوست عزيز من خودم با اين مشكل دو سري رو برو شدم و باعث خود اين مشكل هم خود ويندوز اكس پي بود دقيقا مشكل تو رو داشتم اين مشكل از سي پي يو ناشي مي شه
اگه بري تو قسمت سيستم مشخصات سيستم رو ببيني بايد سرعت سي پي يو شما عوض شده باشه به خاطر همين مادر برد نمي تونه سي پي يو رو ساپورت كنه و شما دچار مشكل شديد براي رفع اين مشكل به قسمت دل يا همون ستاپ رايانه خود رفته ستاپ رو يا به حالت
دفول در بياريد يا به صورت دستي تنظيمش كنيد بايد مشكل شما بر طرف بشه :wink:

MrMohi

Active Member
جونمم ممکنه درایوی رو که ویندوز رو داخلش نصب کردی پر شده باشه و به همین علت ویندوز فضای کافی برای مانور روی برنامه ها رو نداشته باشه!ا

behsa

Member
با تشكر از همه شما عزيزان

مشكل خود به خود حلش شد. البته راههاي را كه پيشنهاد داده بوديد را يا انجام داده بودم يا بنا به پيشنهاد شما انجام دادم اما نشد ولي يك روز صبح كه سيستم را روشن كردم مشكلش حل شده بود. :wink:
باز هم از همه ممنون هستم

جدیدترین ارسال ها

بالا