قطع استاندارد مجلات

sanayee

New Member
سلام
اگر امکان داره یه نفر قطع های استاندارد چاپ مجلات رو توضیح بده؟
اگه امکان داره با ذکر مثال.
مثلا همشهری جوان اسم قطعش چیه و سایزش چقدره؟
ممنون میشماگه کمک کنید.

iman_ebru

Active Member
سلام
اگر امکان داره یه نفر قطع های استاندارد چاپ مجلات رو توضیح بده؟
اگه امکان داره با ذکر مثال.
مثلا همشهری جوان اسم قطعش چیه و سایزش چقدره؟
ممنون میشماگه کمک کنید.

سایز استاندارد a2-a3-a4 که از وسط نصف میشن و اندازه هر برگ مجله تون میشه a3-a4-a5 که بزرگتر از a3 و کوچکتر از a5 به علت بزرگی و کوچکی زیاد اصولی نسیت.

اینها قطوع استاندارد برای قطوع مجلات هست که همه کیفها، کلاسورها، طبقات و کمدها رو بر اساس این استاندارد که مجلات این اندازه ای توشون جا بشه می سازن؛

اما حتما توی بازار دیدین یا موقع مرتب کردن کمد کتابهاتون دیدین که مجلات و کاتالوگ هایی هست که طول، عرض و یا هر دو کوچکتر و بزرگتر از سایزهایی هست که گفتم. اینها در واقع استاندارد نیستند و صرفا به علاقه ناشر اون اثر یا زیبایی و یا علتهای خاصی اینگونه برش خورده و چاپ میشن

sanayee

New Member
خسته نباشید

من از این همه اطلاعات شما شرمنده شدم!!
منظورم اسم قطع انتشار مجلاته!!
مثل رحلی و وزیری وو ...
من میخوام بدونم اسم قطع همشهری جوان چیه و سایز استاندارد این قطع دقیقا چقدره؟؟؟

iman_ebru

Active Member
در مورد سایز دقیق اونها من اطلاعی ندارم؛ اما مطمئنم که اون اسامی عمومیت ندارن و قراردادی بین چاپ کاران قدیم فقط ایرانی هستند!

ماشین های چاپ و پرینترها هیچوقت در آپشن انتخاب سایز چاپشون عبارتی شبیه "جیبی" یا "وزیری" و ... ندارند. پیشوندهایی که بصورت A... , B... و غیره قبل از عنوان سایز کاغذ میان شبیه همون اسم قراردای هست که شما میگین و در همه جای دنیا هم A4 رو معادل 297x210 میلیمتر میشناسن!

ایمان

mxu

New Member
در مورد سایز دقیق اونها من اطلاعی ندارم؛ اما مطمئنم که اون اسامی عمومیت ندارن و قراردادی بین چاپ کاران قدیم فقط ایرانی هستند!

ماشین های چاپ و پرینترها هیچوقت در آپشن انتخاب سایز چاپشون عبارتی شبیه "جیبی" یا "وزیری" و ... ندارند. پیشوندهایی که بصورت a... , b... و غیره قبل از عنوان سایز کاغذ میان شبیه همون اسم قراردای هست که شما میگین و در همه جای دنیا هم a4 رو معادل 297x210 میلیمتر میشناسن!

ایمان

با سلام
در تکمیل سخنان باید عرض کنم که سایزها بستگی به سلیقه شما و چاپخونه طرف قرارداد شما داره . اما بهترین سایز همون a3 است که از وسط تا میخوره و میشه 2 تا a4 و در ضمن تا اونجایی که ذهنم یاری میکنه قطع وزیری و جیبی و ... برای چاپ کتابه ...
همین .

HASTAR

Member
دوست عزیز یه نگاهی به این بکن و اینو بگم استاندار تو ایران رعایت نمی شه این قطع های که من الان دادم خدمت شما استاندار می باشد
پیوست رو نگاه کن + قطع پالتویی و جیبی
موفق

پیوست ها

• اندازه ي طرح جلد کتابها - G...pdf
    94.7 کیلوبایت · بازدیدها: 246

HASTAR

Member
ایمان جان اینو امتحان کن

پیوست ها

• size kotob.pdf
    94.7 کیلوبایت · بازدیدها: 143
  • size kotob.rar