فونت ها در فرمت swf تغییر می کند ؟

saeed450

Active Member
سلام . میخام ببینم خروجی که با فرمت swf از برنامه فلش یا سویش میگیرم ایا فونتای فارسیش رو کامپیوتر کشور های دیگه که ممکنه فونت فارسی (مثل homa nima , ...) نصب نکرده باشن تغیییر میکنه ؟

کلا فونتای که به کار بردم برای نوشتته ها میخام ببینم رو بقیه کامپیوتر ها تغییر میکنه :-?

Mr_lesani

Member
سلام دوست من

بله اون فونتي كه شما در پروژه اتون استفاده ميكنين بايد بر روي كامپيوتر طرف نصب باشه تا قابل مشاهده باشه ولي شما ميتونين فونتهاتون رو انتخاب كرده و با زدن كليدهاي ctrl+b در برنامه فلش تبديل به شيپ كنين و ديگر نگرون اين نباشين كه فونتهاتون روي سيستم طرف نصب هست يا نه و يا اينكه نوشته اتون رو تبديل به يك عكس با فرمت png كرده و وارد پروژتون كنين .

آخرین ویرایش:

saeed450

Active Member
جناب خبره فلش در سویش پیش فرض نوشتن متن ها همون static هست . پس با این حساب مطمئن باشم فونتای فارسی تغییری نمی کنن ؟! چون دوست بالایی مثل اینکه گفتن تغییر میکنه !

هادی من نفهمیدم کدوم لینک رو میگی . همش آموزش بود

آخرین ویرایش:

triton

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
باید عرض کنم که فونت ها به هم می ریزه و به قول دوستان باید روی کامپیوتر طرف باشه...حالا شما سه راه دارید:
1.همون کاری که دوستان پیشنهاد کردن یعنی با زدن دوبار ctrl+B متن را به شکل تبدیل کنی که برای متن های ثابت یا static مناسب هستش.
2.از فونت هایی استفاده کنی که روی همه کامپیوتر ها هستند مثل Tahoma
3.می تونی فونت را embed یا جا سازی کنی که این گزینه را می تونی در کنار کادر انتخاب فونت ببینی و سپس فونتی با همون نام و البته با یک ستاره اولش درون فونتهات اضافه می شه که با انتخاب اون کار حله.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

جناب خبره فلش در سویش پیش فرض نوشتن متن ها همون static هست . پس با این حساب مطمئن باشم فونتای فارسی تغییری نمی کنن ؟! چون دوست بالایی مثل اینکه گفتن تغییر میکنه !

هادی من نفهمیدم کدوم لینک رو میگی . همش آموزش بود

چرا بروی static تغییر میکنه مگر اینکه توسط نرم افزار های فارسی نویسی استفاده کنید که بازم مشکل بهم خوردگی رو دارید

بهترین روش یا Embed یا shape کردن که همون Ctrl + B هستش

منظور هادی عزیز هم این لینک بود :

PHP:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=155720&page=2

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
این کار رو بکن ، من تست کردم حتی در ویندوزی که فارسی روش نصب نیست و هیچ فونت اضافی نصب نیست جواب داده . تو فلش cs5 و در Library یه فونت درست می کنی (فلش بالای library و new font) و اونو باز کرده و فونت مناسب رو انتخاب و از لیست embed font ها ، گزینه all رو انتخاب می کنی تا همه کاراکتر ها الخاق شن . بعد در قسمت export for action script ، اونو با یه اسمی export می کنی (کادر class) و در نهایت اگه اونو واسه تکست فیلد معمولی می خوای ، در قسمت export for action ، گزینه classic رو انتخاب می کنی و اگه اونو واسه tlf می خوای ، گزینه tlf رو انتخاب می کنی و در نهایت روی تکست فیلد مربوطه کلیک و از پنل properties ، و از کادر font ، اسم export شده کلاسی اونو می نویسی و می بینی که یه ستاره هم رو اسمش می یاد و فونت دیگه الحاق می شه .
بای...

++Hadi++

Active Member
سویش چه ربطی به فلش داره ؟
اینجا انجمن برنامه فلش هست ...
منتقل شد به برنامه های وابسته ...

saeed450

Active Member
خب سویش زیر مجموعه فلشه دیگه . تو پست اولم هم که نوشته بودم : فلش یا سویش

حالا بلخره من چکار کنم این جا مدیر بخش سویش نداریم ؟

massoudn

کاربر فعال
ولی من سویش کار می کنم و اینایی که شما میگید رو نداره :shock:
سلام،
دوست عزیز،
در صورتی که شما در پروژه خود از character فارسی یا هر زبان دیگری استفاده کنید در هر کامپیوتری و در هر جای دنیا که به نمایش گذاشته شود، همان چیزی رو که در هنگام Export یا Test شما مشاهده میکنید رؤیت خواهد شد،
در بعضی مواقع که شما از متن Dynamic استفاده میکنید ممکن است حروف رو از آخر به اول، به شکل مستطیل ایستاده یا اینکه حرف ی رو جدا از کلمه مرتبط نمایش دهد،
در اکثر مواقع متن شما بدون مشکل به اجرا گذاشته خواهد شد.

saeed450

Active Member
پس اینطور که شما میگید سویش این مشکل رو خیلی کمتر از فلش داره . اما بازم شما دقیق نگفتید که برای رفع اون بعضی از مواقع چه باید کرد و علت چیه ؟!

massoudn

کاربر فعال
رفع مشکل فارسی نویسی در نرم افزارهایی که خط فارسی را حمایت نمی کنند

پس اینطور که شما میگید سویش این مشکل رو خیلی کمتر از فلش داره . اما بازم شما دقیق نگفتید که برای رفع اون بعضی از مواقع چه باید کرد و علت چیه ؟!
سلام،
دوست عزیز،
برای رفع مشکل فارسی نویسی در نرم افزارهایی که خط فارسی را حمایت نمی کنند،
شما میتونید از نرم افزارهایی مثل: میرعماد یا مریم استفاده کنید،
به این صورت که (در نرم افزار مریم) ابتدا نرم افزار را اجرا، متن خود را در آن تایپ و آن (متن تایپ شده) را کپی کنید،
سپس در نرم افزاری که مشکل فارسی نویسی در آن است متن رو Paste نمائید و در قسمتی که نوع قلم را مشخص میکند، از قلم هایی که با _F شروع میشوند یکی را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید،
مزیت نرم افزاره مریم اینه که کارکترهای لاتین رو به صورت کد درآورده و در هنگام نمایش به شکل فارسی دیده میشوند./
موفق باشید.

michealwiper

Active Member
عزیزم من الان اینهمه مدت که دارم با سوئیش کار میکنم به همچین مشکلی برنخوردم

اولا وقتی خروجی میگیری همه اونچیزهایی که تو فایل swf ت هست بعنوان یه shape مطرحه نه یه جزء متن باز که اینجا و اونجا باز نشه

دوم که آقاجون شما میتونی اونو به فایل exe تبدیل کنی که اینم روش خوبیه
سوم که از پنل کناری دست راستت تو منوی export گزینه ای داره به اسم Allow Importof text as text object
که وقتی تیک اینو بزنی داداش متناتو بعنوان یه آبجکت و shape میشناسه و مشکلی هم نداره
اگه اینجوری که شما میگی باشه که هر فایل swf ی که رو سایته خب بابا همه که فونتاشو ندارن که پس رو سیستم هیشکی نباید اجرا بشه:-?
البته خوب شایدم اجرا نمیشه :lol:
بهرحال این کارایی بود که من کردم
فکنم مسعود بیشتر در این مورد بدونه
البته قبلن جواب داده ولی خب من تو سوئیش این تجربه رو بدست آوردم

جدیدترین ارسال ها

بالا