طراح حرفه ای مالتی مدیا (قابل پخش در dvd پلیرهای خانگی)

morteza3

Member
سلام به دوستان عزیز
همونطور که میدونید مالتی مدیاهای ساخته شده از طریق فلش فقط در کامپیوتر قابل مشاهده هستند. ما به کمک نرم افزارهای افترافکت و انکور مالتی مدیاهای پویایی میسازیم که در دستگاههای خانگی هم قابل پخش هست. تنها محدودیت این نوع مالتی مدیا محدودیت حاکم بر دستگاههای پخش هست. مزیت قابل توجه این مالتی مدیاها کیفیت بصری و گرافیک بسیار درخشان اونها است. با دیدن ویدئو زیر که از طریق پخش و ضبط مالتی مدیا در کامپیوتر تهیه شده میتونید به تفاوت و کیفیت کار ما پی ببرید.

http://www.mediafire.com/download/d0b74zm1do94f7t/Multimedia+(Morteza+Fathollahi).mp4

این هم لینک دیگه ای از فایل:
http://hbeyrami.dl.rapidpars.com/25497/2422947/vtc2ha45hq4/Multimedia (Morteza Fathollahi).mp4

آخرین ویرایش:

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام با اینکه کار با adobe Encore راحته اما بر خلاف اینکه عضو ادوب هست خیلی ضعیف. از معایبش میشه گفت که: 1. نداشتن محیط کد نویسی برای دستورات پیچیده تر 2.انیمیشن داخل منو حجم 1 گیگ میتونه باشه بیشتر از اون اجازه نمیده. 3. زمان فیلم و صدا ما محدود هستش. اما برعکس اون نرم افزار: MediaChance.DVD.lab.PRO هم محیط کدنویسی پیشرفته داره . هم واسه انیمیت منو محدودیت نداره و مهمتر از اون میشه زمان چند برابر فیلم و صدا قرار بدیم بدون اینکه کیفیت منو ها که کلیک میشه پایین بیاد یعنی divx + منو با گیفیت hd

سمیر2011

Active Member
نمونه لینک خوب بزارید ما حوصله ثبت نام در این سایت آپلود که دهها پاپ داره نداریم .

morteza3

Member
سلام با اینکه کار با adobe Encore راحته اما بر خلاف اینکه عضو ادوب هست خیلی ضعیف. از معایبش میشه گفت که: 1. نداشتن محیط کد نویسی برای دستورات پیچیده تر 2.انیمیشن داخل منو حجم 1 گیگ میتونه باشه بیشتر از اون اجازه نمیده. 3. زمان فیلم و صدا ما محدود هستش. اما برعکس اون نرم افزار: MediaChance.DVD.lab.PRO هم محیط کدنویسی پیشرفته داره . هم واسه انیمیت منو محدودیت نداره و مهمتر از اون میشه زمان چند برابر فیلم و صدا قرار بدیم بدون اینکه کیفیت منو ها که کلیک میشه پایین بیاد یعنی divx + منو با گیفیت hd

من با این نرم افزار کار نکردم دوست گرامی. و تا به حال تو انکور به محدودیتهایی که بهش اشاره کردید برنخوردم. به جز مسئله کدنویسی. درباره کیفیت منوها باید بگم انکور علاوه بر dvd خروجی swf هم میده که در این حالت حتی تا کیفیت 1080p هم میشه خروجی گرفت. یعنی HD +HD. هم منوها hd هستن و هم خود ویدیوها. من تو پروژه ها هر دو تا خروجی رو به مشتری تحویل میدم تا خودش انتخاب کنه. درباره DVD خب دستگاه پخش خانگی دارای یک محدودیت مشخص هستن. یعنی با نرم افزار مورد نظر شما میشه گزینه جستجو رو اضافه کرد؟ یا منوهای pop-up درست کرد؟ من قبول دارم که انکور نرم افزار غولی نیست. چون برای طراحی کارهای dvd نیازی به پیچیدگی نیست. میشه با امکانات انکور و چند ترفند تو فتوشاپ مجموعه ارزنده ای تهیه کرد. برای مثال اونجور که مطلع شدم کرایتریون منوی dvd فیلمهاشو با انکور طراحی میکنه. به هر حال هر مالتی مدیایی رو نمیشه با انکور طراحی کرد. پروژه هایی که اولویتشون عملکرد بالا هست بهتره با فلش طراحی بشه و پروژه هایی که گرافیک در اونها اولویت داره رو به راحتی میشه در انکور با بالاترین کیفیت طراحی کرد.
راستی اگر براتون امکان داره یک نمونه از کاری که با DVD lab طراحی شده رو بذارید.

Sent from my NovoCrystal using Tapatalk 4 Beta

آخرین ویرایش:

mohammad.sub7

کاربر فعال
درسته encore خروجی hd میده بیرون اما چقدر میشه فیلم جا داد داخلش؟ گاهی واسه مالتی مدیا dvd مثلا 30 تا کارتون 10 دقیقه ای لازم داری این یعنی اینکه باید کیفیت پایین خروجی بگیری در نتیجه تو اینکور منو ها هم کیفیتشون میاد پایین مثلا اگه 1 دکمه لینک میشه به چند صفحه متن و کنارش هم کلی فیلم داری که ناچاری کیفیت رو پایین بیاری تا جا بشه اونوقت متن ها نا خوانا میشن. اما تو این برنامه میشه فیلم ها رو کیفیت پایین بیاری اما متن و عکس که حجم کمی داره با کیفیت بالا باشه ولی تو اینکور یا ناچاری کیفیت بالا باشه یا پایین . یعنی نمیشه تعیین کنی کدوم قسمت پایین باشه یا بالا تا بتونی مدیریت کنی. متاسفانه نمونه رو dvd دارم که نمیشه .ا راجع به جستجو نه نمیتونه ولی منو میتونه یا متن داخل اسکرول با دکمه بالا و پایین بره یا گالری عکس خیلی قویتر از اونی که میشه تو اینکور بسازی ... من اینکور رو دوست ندارم چون در مقایسه با سایر برنامه های ادوب خیلی ضعیفه میتونست امکانات خیلی بیشتری داشته باشه

morteza3

Member
درسته encore خروجی hd میده بیرون اما چقدر میشه فیلم جا داد داخلش؟ گاهی واسه مالتی مدیا dvd مثلا 30 تا کارتون 10 دقیقه ای لازم داری این یعنی اینکه باید کیفیت پایین خروجی بگیری در نتیجه تو اینکور منو ها هم کیفیتشون میاد پایین مثلا اگه 1 دکمه لینک میشه به چند صفحه متن و کنارش هم کلی فیلم داری که ناچاری کیفیت رو پایین بیاری تا جا بشه اونوقت متن ها نا خوانا میشن. اما تو این برنامه میشه فیلم ها رو کیفیت پایین بیاری اما متن و عکس که حجم کمی داره با کیفیت بالا باشه ولی تو اینکور یا ناچاری کیفیت بالا باشه یا پایین . یعنی نمیشه تعیین کنی کدوم قسمت پایین باشه یا بالا تا بتونی مدیریت کنی. متاسفانه نمونه رو dvd دارم که نمیشه .ا راجع به جستجو نه نمیتونه ولی منو میتونه یا متن داخل اسکرول با دکمه بالا و پایین بره یا گالری عکس خیلی قویتر از اونی که میشه تو اینکور بسازی ... من اینکور رو دوست ندارم چون در مقایسه با سایر برنامه های ادوب خیلی ضعیفه میتونست امکانات خیلی بیشتری داشته باشه

شما تمایزی رو بین منو و مثلا ویدئوها قایل میشید که من تو انکور باهاش مواجه نیستم. شاید به این علت باشه که وقتی من درباره انکور حرف میزنم در واقع درباره انکور حرف نمیزنم. من تو پروژه ها نهایتا ۵ الی ۱۰ درصد از انکور استفاده میکنم. بقیه اش به عهده افترافکت و فتوشاپ هست. وگرنه انکور یه نرم افزار ابتداییه. فقط ازش برای لینک دهی استفاده میکنم. مثلا گالری عکس رو تو افترافکت به طور کامل طراحی و انیمیت میکنم. بعد خرده خرده برای هر عکس مجزا خروجی میگیرم. یعنی یه گالری ۵۰ عکسی میشه پنجاه تا ویدیو. بعد از آخرین فریم هر ویدیو یه psd خروجی میگیرم که میشه منویی که پس از اتمام هر ویدیو به اون لینک میشه. درسته خیلی دردسر داره اما از نظر بصری چیزی درست میشه که نه تو فلش به تنهایی و نه تو DVD lab به تنهایی نمیشه بهش رسید. شما نمونه کاری که گذاشتمو دیدید؟ هیچ متن و منویی رو تو انکور طراحی نکردم. پس منظور من از انکور چند نرم افزاره که در نهایت به انکور ختم میشه. در ضمن سوالی در باب این نرم افزار داشتم. اینکه منوها کیفیت بالاتری مثلا نسبت به بکگراند ویدیوییشون دارن صدمه گرافیکی به کار نمیزنه؟ مثل طراحی خیلی از app های آندروید که تفاوت کیفیت دکمه ها با تصاویر کم کیفیت جلوه بدی رو ایجاد میکنه. یا خیلی از سایتها که با زوم کم تفاوت نوشته ها و تصاویرشون میزنه تو چشم.

Sent from my NovoCrystal using Tapatalk 4 Beta

mohammad.sub7

کاربر فعال
منظورم از گالری گالری انیمیت شده نیست گالری که کاربر رو تایم لاین کلیک کنه مثل گالری های فلش . یا اسکرول شبیه اسکرول فلش. خودم میدونم که واسه منو ها افتر افکت و فتوشاپ استفاده میکنیم 5 تا پروژه با اینکور کار کردم. اما واسه قسمت دوم فرض کن قرار لیست 20 تا کارتون باشه حدود مثلا 400 دقیقه+ 1 قسمت متن وشعر وآهنگ و ... شما چی کار میکنی؟ 400 دقیقه فیلم رو؟ خوب جا نمیشه کیفیت رو divx میگیری اما داخل تلویزیون وقتی سراغ متن ها بری میبینی اونا هم کیفیت پایین اما 1 تفاوتی داره کیفیت متن یا منو پایین باشه نا خوانا جوری میشه که باید با عینک زره بینی ببینی اما کیفیت فیلم پایین باشه راحت میتونی ببینی چون تاثیر کمتری داره . واسه اثبات این حرفم هر وقت فرصت کردی 1 پروژه درست کن با اینکور که 300 دقیقه فیلم داره + متن و شعر و صوت بعد متوجه میشی که تو دستگاه متن و شعر و منو اینقدر زشت میشه که هر چقدر تو افتر افکت بهش افکت داده باشی سودی نداره چون کیفیت پایین پرش و لرزش داره ... یعنی عملا باید یا کیفیت بالا انتخاب کنی یا بیخیال متن یا متن و صوت همزمان بشی. 1 کم راجع به برنامه dvd menu lab pro تحقیق کن . فرق هاشو تو سایت ها خارجی نوشته. تو این برنامه هم واسه زیبایی باید از افتر افکت و ... استفاده کرد اما مدیریت کامل داره رو تموم فایل ها چیزی که اینکور عاجز هستش.

mohammad.sub7

کاربر فعال
من بحث رو اینجا تموم می کنم دیگه بیشتر از این اسپم نشه فقط حتما فرصت کردی 1 پروژه با همون خصوصیات که گفتم بساز تا متوجه شی چرا من بعد 2 سال کار با اینکور رفتم سراغ این نرم افزار.

جدیدترین ارسال ها

بالا