بی بی کد طراحي نماي كمپوزيت

Shahkaar

New Member
سلام . بنده در زمينه Exterior Design و كمي Interior كار ميكنم.
از نظرات زيباتون مارو بهره مند سازيد.

gal_04.jpg

و اين هم نماي شب:
gal_03.jpg

Shahkaar

New Member
دوست عزيز نوع رندر و خود مشتري تعيين كرده چون بعضيها مي خوان بدونن نور بيروني ساختمان در شب چطور است

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلام
فقط ایرادارو میگم موتور رندرت چیه؟
1. تایل كامپوزيت خیلی بزرگه معمولا تایل بزرگ رو برا کارای بزرگ مثل مجتمع های تجاری بزرگ که سطح بزرگی دارن به کار میبرن
2.بند های تایل هم رنگ خود تایل هستن تغییر بده تا کارت بهتر مشخص بشه
3.رفلکت کار تو بالا خیلی زیاده و با توجه به قوس قسمت بالا فکر نمیکنم درست باشه
4.قسمت پایین سمت چپ پنجره به اون بزرگی ( از نظر معماری) میتونی دلیلشو توضیح بدی؟
5. تو رندر شب اونا مهتابیه گذاشتی تو؟ چرا تو بعضی قسمت ها نصفش دیده نمیشه؟!
موفق باشی

Shahkaar

New Member
اول اينكه با VRay كار كردم و كمي فتوشاپ
1- استفاده از تايلهاي كوچك براي كامپوزيت كار رو شلوغ نشون ميده و نصاب كامپوزيت زحمت ميكشه اصلا رعايتشون نميكنه و در نهايت صاحب سر من جيغ وداد ميكنه
2- درباره بندهاي كمپوزيت حرفتو قبول دارم. تشكر.
3- رفلكت هم همينطور حرفت درسته ممنون.
4-اون پنجره هم كه پايينه براي خود ساختمونه.
5- اون قسمتهايي هم كه مهتابيها نيستن يه پرده ضخيمه كه احتمالا بايد نازكترش كنم.
از توجه شما تشكر
عكس ساختمونو ضميمه كردم.

پیوست ها

• 20100727194.jpg
    20100727194.jpg
    131.6 کیلوبایت · بازدیدها: 51

king75

Member
خیلی زیبا بود

می شود بگید اینها را با چه برنامه ای می سازی

vpic

Well-Known Member
اول اينكه با vray كار كردم و كمي فتوشاپ
1- استفاده از تايلهاي كوچك براي كامپوزيت كار رو شلوغ نشون ميده و نصاب كامپوزيت زحمت ميكشه اصلا رعايتشون نميكنه و در نهايت صاحب سر من جيغ وداد ميكنه
2- درباره بندهاي كمپوزيت حرفتو قبول دارم. تشكر.
3- رفلكت هم همينطور حرفت درسته ممنون.
4-اون پنجره هم كه پايينه براي خود ساختمونه.
5- اون قسمتهايي هم كه مهتابيها نيستن يه پرده ضخيمه كه احتمالا بايد نازكترش كنم.
از توجه شما تشكر
عكس ساختمونو ضميمه كردم.
میشه بپرسم وقتی کار یه همچین نماییی رو می گیرید پلان ساختمون هم دستتونه؟اگه پلان موجود نباشه؟در کل چجوری بیس کار رو میزارید؟
با تشکر

Shahkaar

New Member
اتفاقا در اكثر موارد از پلان خبري چون امكان داره مثلا 10 سال از اجراي ساختمون گذشته باشه. اول اين كه بايد يه كمي اطلاعات كلي داشته باشي مثل حداقل و حداكثر بلندي يك سقف، اندازه پنجره ها و ... و اگر هم نداشته باشي بوسيله نسبتها ميتوني اندازشونو بطور تقريبي از روي عكس در بياري.
البته امكان زيادي داره با تمام اين تفاسير كاملا بصورت 100 درصد شبيه ساختمون نشه اما بهتر از اينه كه هميطوري چشمي كار كني.

vpic

Well-Known Member
ممنون از راهنمایی.آخه وقتی کامپوزیت کار یا سنگ کار میاد میگه باید متراژ بدیو من مصالح و ورق بیارم فردا صبح زیاد نمونه.منم میگم که این تناسبات هست.)حتی بعضی وقتا با متر لیزری میزنم)

سلام
خوب و زیبا! مدل سازی خیره کننده! تکسچر ها خیلی خوب استفاده شدن!

اما نور پردازی چنگی به دل نمیزنه! سایه ها هم همینطور
یه سوال! روشنایی محل برخورد زمین و ساختمون از کجاست؟ یه جوریه!
و آخریش هم این که کیفیت رندر پایینه! realistic نیست!

Hamed

Active Member
سلام
ممد خان
اینو میخوام داد بزنم ممد خان

این آقا استاد اصلی من تو مکس بود
الانم به خاطر این کمی کارش ضعف داره که شرکت داره و سرش شلوغله و گرنه از اون آدمایی چیره دسته هنرمنده
خواستم فقط عرض ادب کرده باشم استاد بزرگ

علی یارت باشه زیرپاتونم نیگاهی کنید استاد

علی علی

Shahkaar

New Member
تجربه بايد توي كار خودشو نشون بده. وگرنه كه ما سوسكيم. لطف كنيد مشكلات اين رندر مارو بگيد ممنون ميشيم

amorus

Member
سلام دوست من
کارت خوبه ... چند تا ایراد داشت که توی پست های قبلی دیدم بچه ها بهش اشاره کردند

فقط یه سوال : طراحی نمای ساختمون هم کار خودت بوده ؟؟ راستش خیلی دیگه زیادی تقارن داره طراحی این نما !! اگه رشته ی تو معماری باشه حتما تاکید کردن بهتون که از تقارن توی نما خودداری کنین ....

بهر حال موفق پیروز و شاد باشی

Shahkaar

New Member
اتفاقا دنبال يك همچين نظراتي بودم. يعني غير از اينكه يك كار مكس با كيفيت خوب يا حتي عالي داشته باشيم يك طراحي خوب معماري هم توي كار مشاهده شود.
دوست من نظر موكد من ايجاد نماهاي نامتقارن است اما متاسفانه اولا سواد سفارش دهنده خيلي پايينه، دوما اجرا كارها مي خوان به سمت سادگي ببرن كارو. باور كنيد اجرا كار از ديدن اين نما وحشت كرد كه اينو چجوري من بسازم.
ديگه خودتون بقيشو حدس بزنيد.

amorus

Member
راستش منم طراحی نما انجام میدم البته زیاد نیست این کارو انجام میدم ... حالا به زودی هم کارامو می ذارم تو انجمن...
خوب می دونی بدیش چیه ... اینه که وقتی ما به دل مشتری طرح میزنیم دیگه هیچ خلاقیتی نمی تونیم انجام بدیم .... اما من خودم شخصا تو کارهایی که تاحالا انجام دادم طرح خودم رو زدم و وقتی مشتری طرحشو دیده با اینکه چیزی که اول می خواسته با اونی که من زدم خیلی متفاوت بوده اما طرح من رو قبول کرده و خوشش اومده ....
البته این کمی هم بستگی داره به شهری که توش طراحی میکنی ... مگه نه ؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا