شبیه سازی بارش باران روی سطح آب و ایجاد امواج

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ابتدا یک plane بسازید و اونو make Editable کنید. بعد یه Emitter بسازید و اونو طوری قرار بدید که ذره ها به سمت سطح plane بریزند. حالا یک ماده بسازید. یک ماده شبیه آب بسازید و برای خاصیت Bump آن این مسیر را ادامه دهید: effect/Ripple.
Wave length: هین خاصیت مربوط به طول موج می باشد.
Speed: هین خاصیت نیز مربوط به سرعت امواج است.
Amplitude: این خاصیت نیز مربوط به نوسان امواج است.
حالا در قسمت Object، plane را قرار می دهیم و در قسمت Particles نیز Emitter را قرار بدهیم. حالا از صحنه ی خود رندر بگیرید. موفق باشید.

Mandana

Active Member
من همه ی مراحل رو انجام دادم.اما آخرش هم اتفاقی نیافتاد :( متریال رو باید به plan نسبت میدادم دیگه؟:( نشد چرا؟:(

sepi90

Member
خيلي ممنون ، خيلي آموزش خوبي بود
من همه ی مراحل رو انجام دادم.اما آخرش هم اتفاقی نیافتاد
خواهر ماندانا تو اولين فريم ها اتفاقي نميوفته ، از فريم 50 به اونطرف بارونه ميگيره :D، که البته اينم تو تنظيمات Emitter قابل تغييره .

Mandana

Active Member
برادر سپهر.
145fs19041.gif
می تنظیمات امیتر رو تغییر دادم که از همون اول بارش بگیره.کل فریم ها رو رندر گرفتم.اما اتفاقی نیافتاد.برای شما کار کرد؟
137fs807233.gif

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ماني رندر رو چطوري ميگيري؟
ruminating.gif

من يه بار روي Make Preview كه كليك ميكنم تو مدياپلير پخش ميكنه.
goodsigh.gif

Mandana

Active Member
می هم make preview رو انتخاب می کنم.اما نمی شه.همون پلن رو به صورت ثابت و بی هیچی نشون میده
297.gif
یکی فایل .c4d رو بذاره می بفهمم چی به چی ئه! تنکس
4743.gif

sepi90

Member
خواهر ماندانا ، مال منم از فريم 50 به اونطرف بارونه ميگيره ، نميدونم اشکال از سطحه يا از Emitter يا از شرايط جويه ، منم هرچي اين Emitter رو تنظيم ميکنم که از اول بباره نميباره . ، حالا شما نگاه کن ببين مشکل از کجاست .

پیوست ها

• baroon.zip
    50.4 کیلوبایت · بازدیدها: 59

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اون Emitter رو كه اعمال ميكنيد بايد 90 درجه دوران بديدا! ميديد؟!!
goodsigh.gif

Mandana

Active Member
لول.خوب اگه 90 درجه تغییر ندم که مستقیم می باره خو! :دی
اوهوم.90 درجه تغییرش می دم:(
حالا می این فایل که برادر سپهر ام داده دانلود می کنم، اگه نفهمیدم بازم میام اینجا ناله و فغان راه میندازم
126fs4083858.gif
:دی
مرسی
137fs807233.gif

فعلن
129fs3702728.gif

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
سلام

خوب میشد اموزش رو مصور میذاشتید تا دوستان ی مثل من که در برنامه c4 تازه کارن به مشکلی بر نخورن

از بابت اموزش هم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا