سوسمار

hamed.f

Well-Known Member
باز هم تشکر ميکنم از همه ی دوستان عزيزم که با تشفيقهاتون کلی بهم انرژی ميديد...:oops:
يه مينی رندر گرفتم!!! حالا چرا ميگم مينی رندر!؟
چون يه رندر واقعی نيست و با مادباکس گرفتم،يعنی يه عکس مثل همين عکس هايی که در پست قبليم پيوست کرده بودم رو بردم فوتوشاپ و افتادم به جونش اين شد،البته اين هم يکی از رندر های اصليم هستش و اگه کلاً دو تا رندر بخوام بزارم گالری يکيش همينه! (البته اگه تأييد کنيد)

20 در صد مادباکس
80 در صد فوتوشاپ

پس اگه چيزی به نظرتون می ياد حتماً بگيد.به قول يه تبليغات قديمی...
هم اکنون نيازمند نظرات و پيشنهادهای خفنتان هستيم!(بنياد نظرجويان مجيد آنلاين:green:)

پیوست ها

• aa2.JPG
    aa2.JPG
    680 کیلوبایت · بازدیدها: 22

inception

Member
ممنون دوست عزیز کار قشنگی شده
اگه لطف کنی یه اموزش از مراحل ساخت بسازی خوب میشه
کلا اموزش مادباکس تو اینترنت خیلی کمه اگه اموزشی هم به زبان فارسی سراغ داشتی بزار استفاده کنیم

hamed.f

Well-Known Member
ممنون دوست عزیز کار قشنگی شده
اگه لطف کنی یه اموزش از مراحل ساخت بسازی خوب میشه
کلا اموزش مادباکس تو اینترنت خیلی کمه اگه اموزشی هم به زبان فارسی سراغ داشتی بزار استفاده کنیم
خيلی ممنونم:rose:
راستش برای اينکه اينکار به اين مرحله برسه ،فقط از ماد باکس استفاده نشده...
تا اين لحظه از mudbox,zbrush,photoshop,uvl,3d max,topogun استفاده کردم که عملاً خيلی سخته که مرحله به مرحله همه رو توضيح بدم.
ولی يه توضيح کلی ميگم خدمتت...
بيس مال خود مادباکس بود که من بردم تری دی مکس و قسمتهايی رو که ميخواستم رو تغيير دادم.مثلاً دمبله ی زير چونه رو اضافه کردم...
بعد بردم uvl و کلاً انرپ کردم
بعد بردمش ماد باکس يه کپی ازش گرفتم،همه ی face ها رو به غير از face های پشت گردن رو پاک کردم!اين قسمت رو برای شاخ ها ميخواستم.
بعدشروع کردم به سکوپتينگ بدن و شاخ ها...
حالا بدن حاضر بود برای تکسچرينگ ولی شاخ ها هنوز انرپ هم نشده بود + يک عالمه پلوی اضافه داشت،به همين خاطر بردم topogun و شروع کردم به ريتوپولوژی...
اينکار باعث شد که نزديک 3 ميليون پلوی در حالت های پلوی ازش کم بشه،بعد بردم uvl و انرپشون کردم و آوردم مادباکس...
به همين ترتيب قسمتهای مختلفش رو ساختم.
بعد در حالت ptex شروع کردم به تکسچر سازی و وقتی تموم شد به uv انتقالشون دادم.
شاخ های زير فک ديگه نيازی به ری توپولوژی نداشت،اما چون های پلوی بود بردمش zbrush و با uv master انرپش کردم...
-----------
نه متأسفانه آموزش فارسی ازش سراغ ندارم،ولی تو همين فروم خودمون،تا چند روز قبل يه پک آموزشی از مادباکس داشتن تبليغ ميکردن.که فکر کنم هم کامل باشه (5 dvd بود) هم فارسی...
موفق باشيد:rose:

آخرین ویرایش:

Ali_CG

Well-Known Member
خسته نباشی حامد جان . . .
تو فتوشاپ زحمتت رو کشیدی . . .
ولی به نظرم جالب تشده . . .
حیف این مدل پر جزییات نیست که اینجوری ازش رندر گرفته بشه؟!
بیشتر کارتونی شده . . .
این نوع سوسمار هم به نظرم بیشتر توی جنگل زندگی کنه تا بیابون!
به نظرم یه تخته سنگ با جزییات بالا همرا با گل و پیچک . . . بساز و اگه هم حال و حوصله ساخت درخت نداری از یه پس زمینه استفاده کن . . .
حیفه بدون یه رندر خوب زحمتت هدر بره . . .
یه چیز دیگه . . .!
زیبراشو بچسب مودباکسو ول کن . . .!
jealous.gif

این تکسچر پوست رو باید نرمال مپ میزاشتی . . .
راستی . . .
اگه میشه یه رندر با پس زمینه سفید و از یه زاویه خوب هم بگیر که تو بیکاری ما هم تو فتوشاپ باش حال کنیم . . .
160.gif

hamed.f

Well-Known Member
خسته نباشی حامد جان . . .
تو فتوشاپ زحمتت رو کشیدی . . .
ولی به نظرم جالب تشده . . .
حیف این مدل پر جزییات نیست که اینجوری ازش رندر گرفته بشه؟!
بیشتر کارتونی شده . . .
این نوع سوسمار هم به نظرم بیشتر توی جنگل زندگی کنه تا بیابون!
به نظرم یه تخته سنگ با جزییات بالا همرا با گل و پیچک . . . بساز و اگه هم حال و حوصله ساخت درخت نداری از یه پس زمینه استفاده کن . . .
حیفه بدون یه رندر خوب زحمتت هدر بره . . .
یه چیز دیگه . . .!
زیبراشو بچسب مودباکسو ول کن . . .!
jealous.gif

این تکسچر پوست رو باید نرمال مپ میزاشتی . . .
راستی . . .
اگه میشه یه رندر با پس زمینه سفید و از یه زاویه خوب هم بگیر که تو بیکاری ما هم تو فتوشاپ باش حال کنیم . . .
160.gif
ممنونم علی جان
جداً!!!اينقدر ضايع شده؟
127fs3556139.gif

خب رندر واقعی با جزئيات رو هم حتماً ميگيرم،اون که جای خود دارد...
اين هم يه رندر مکمل هستش که با هدف VFX گرفتم،يعنی يه چيزی که بيشتر خشکل باشه تا رئال:-?
حالا به نظرت چيکار کنم خشکلتر بشه؟
ugly_confused2.gif

اصلاً يه چيزی،فايل فوتوشاپش رو ضميمه ميکنم که هر کس هربالايی ميخواد سرش بياره...
http://s3.picofile.com/file/7549002903/mud_render.rar.html
رندر ها رو هم ميخوام با يه پس زمين مچ کنم،در اين مورد پست پايينی رو هم بخون
rose3.gif

زيبراش رو همok،اين دفعه اگه بخوام چيزی رو مدل کنم از زيبراش استفاده ميکنم
3yfm7ut.gif

در مورد رندر هم اگه منظورت رندر کردن با همين مادباکس هستش حتماً،خوشحالم ميشم، فقط بگو از کدوم زاويه بيشتر خوشت می ياد:paint:
:rose::rose::rose:

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
يه خواهش از دوستان دارم...:rose:
من دارم يه رندر از نمای تقريباً دور ميگيرم که دليل انتخاب اين نما فقط به خاطر کمبود عکس hdri برای پس زمينم بود.چون بک پليتهايی که از اين hdri دارم مشخص و محدود بود
gaah.gif

حالا ميخوام اگه موافق باشيد يه رندر هم از نمای نزديک بگيرم،(البته بعد از اينکه رندر نمای دور تموم بشه)

اول از همه ميخوام در مورد زاويه دوربين نظر بديد.مثلاً از کدوم زاويه اي که تا به حال گذاشتم خوشتون می ياد؟:?:

بعد اگه تو کامپيورتون يه عکس Hdri يا حداقل يه پس زمينه ی مناسب برای نمای نزديک داريد به اشتراک بزاريد لطفاً:rose::rose::rose:

Gryphon

Member
اگه این رندر غروب رو با اون رندر ناخونه یه جا بذاری من به ناخونه امتیاز بیشتری میدم! اینقدر زحمت کشیدی یه رندری بگیر که کارتو بهتر کنه نه بدتر.
من زاویه رندر اولیه رو بیشتر دوست دارم، یه کلوز آپ از صورت هم شاید جالب در بیاد.
یه یاروهه هست به اسم Igor Siwanowicz (یوزرش تو deviant فکر کنم Blepharopsis هست) از این جور جک و جونورا زیاد عکس هنری گرفته شاید به کارت بیاد.
:rose::rose:

hamed.f

Well-Known Member
اگه این رندر غروب رو با اون رندر ناخونه یه جا بذاری من به ناخونه امتیاز بیشتری میدم! اینقدر زحمت کشیدی یه رندری بگیر که کارتو بهتر کنه نه بدتر.
من زاویه رندر اولیه رو بیشتر دوست دارم، یه کلوز آپ از صورت هم شاید جالب در بیاد.
یه یاروهه هست به اسم Igor Siwanowicz (یوزرش تو deviant فکر کنم Blepharopsis هست) از این جور جک و جونورا زیاد عکس هنری گرفته شاید به کارت بیاد.
سلام Gryphonجان
خيلی ممنون از نظرت،پس با اين حساب ...
اين رندر رو گالری نميذارم.:rose:
ممنونم در مورد زاويه ی دوربين...
majidonline_rose.gif

همچنين خيلی ممنون در مورد معرفی اين هنرمند،رفتم پيداش کردم،عکس های هنری خيلی زيبايی گرفته...
ميگم اين دنيای جک و جونورها هم دنيای خيلی جالبيه هااااااااااا...:neutral:
حالا اگه يه عکسی ديدی که به اين زاويه می ياد،به اشتراک بزار لطفاً،فقط کفيتش hd باشه،خيلی ممنون:oops::oops::oops:

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
اوه اوه بچه ها اينو بگيريد،دستم سوخت! تازه از تنور درش آوردم:green:
اين هم اولين رندر اصلی:rose:
هر دو رندر يکين،يکيش همين hdri با بکپليتش هست که من نور و ... با اون مچ کردم،يکيش هم يه عکس که از اينترنت گير آوردم:)
چطور شده؟
فايل فوتوشاپش رو هم ضميمه کردم،البته به خاطر اينکه حجمش کم باشه و بتونيد دانلود کنيد،بدون بک گراندها سيو کردم،ولی اگه کسی خواست عکس ها رو هم پيوست ميکنم:rose:
http://s3.picofile.com/file/7557131284/ps.rar.html

پیوست ها

• r1.JPG
    r1.JPG
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 24
  • r22.jpg
    r22.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 17

Ali_CG

Well-Known Member
ایول حامد جون . . .
خیلی خوب شده
فقط اگه یه پست پروداکشن هم انجام میدادی عالی میشد . . .
ما که جوگیر شدیم و بدون اجازت یکم رنگ و لعاب بهش دادیم!
البته خلاف قوانین کپی رایته ولی اینجا ایرانه، یعنی شهری که . . .! :green:
کار خیلی خوبی کردی که فایل فتوشاپ رو هم آپ کردی . . .
در کل خیلی عالیه . . .
یکم تو فتوشاپ روش کار کن و بفرست واسه تاپ گالری . . .
بوووس

پیوست ها

• r22.jpg
    r22.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 12

hamed.f

Well-Known Member
سلام علی جان
اين حرفها چيه،فايل فوتوشاپش گذاشتم برا همينجور کارها ديگه...
خيلی ممنون در مورد پست پرو هم زدم ولی باز هم چشم يه بار ديگه نگاه ميکنم ببينم چه کارهای ديگه اي ميتونم انجام بدم.
حالا شايد بگی چيکار کردی،من هيچی نميبينم؟!خب من جزو اون دسته آدمهام که به اين شعار اعتقاد داره...تمام هنر پست پروداکشن به اينه که ديده نشه...
يعنی وقتی آدم تو کارش به يه جلوه ی خاصی اشاره بکنه،يه نفر خوشش می ياد دو نفر نه

آخرین ویرایش:

Ali_CG

Well-Known Member
حامد جون سوسمارت تو فایل فتوشاپی که گذاشتی با اونایی که پس زمینه دارن یکیه و کاری روی رنگ و . . . خود سوسمار انجام ندادی
احتمالا شما اومدی و پس زمینه رو با با سوسمارت مچ کردی . . .
که به نظر منم خوب با هم هماهنگ شدن . . .
ولی اگه بعدش رو کل صحنه کار میکردی ( هم سوسمار هم پس زمینه ) یکم جوندارتر میشد . . .
عکسی که خودم گذاشتم یکمی توی شدت رنگش اغراق کردم، ولی گرمای کویر رو بهتر نشون میده . . .
به نظر من خودت یکم با Selective Color و Brightness/Contrast و Hue/Saturation بازی کن، ببین از اونی که میخواستی بهتر میشه یا نه!
اما مواظب باش کنتراست زیادی به کارت ندی . . .

hamed.f

Well-Known Member
دوباره سلام
خب من تمام شد پست پروداکشن رو سيو کردم و به اشتراک گذاشتم،برای همينه که باهم يکی هستن...
باز هم چشم امشب روش کار ميکنم،در کل کاملاً درست ميگی، خيلی روش کار نکردم...
مرسی مهربون بابات هم فکريهات به داشتن دوست مهربونی مثل تو افتخار ميکنم:oops:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
کارت عالی شده حامد جان.فقط کاش فضای بگراندش بسته تر بود.مثلا مثل اون عکسی اول کار گذاشته بودی .بازم میگم همین الانشم خیلی عالیه.اما کاش می شد یه محیط هم واسش می ساختی.(البته اونجوریم خیلی دیگه سنگین می شد فایلش.خودم جواب خودم رو دادم:wink::green:) تا همین الانم با تموم اون مشکلات سنگین بودن و ...... کارت قابل تقدیره و همچنین صبر و حوصلت که خیلی بالاست
موفق باشی دوست خوبم:rose:

hamed.f

Well-Known Member
سلام مرد:)
خيلی ممنونم داداشی:oops:
:green:آره کامپيوترم ضعيفه،محيط رو ديگه نميکشه...
فکر کنم اگه محيط رو هم بسازم کامپيوترم منفجر بشه اگه هم اون منفجر نشه من ميشم:lol:
حالا يه رندر ديگه هم ميخوام بگيرم ولی از نمای نزديک،فکر کنم خيلی خشکل بشه:neutral:
سعی ميکنم يه عکس با فضای بسته براش پيدا کنم:rose:
فدای دوست با مرامم:oops::oops::oops:

hamed.f

Well-Known Member
ادامه ی کار...
از اين عکسی که از اينترنت پيدا کرده بودم بيشتر خوشم مياد.برا همين رو پست پرو همين عکس کار کردم...
از استاد برهانی هم به عنوان استاد راهنما کمک گرفتم...
اينو با قبلی مقايسه کنيد،بيبنيد الان خوب شده؟ يا توپ شده!؟:green:
فقط کاش فضای بگراندش بسته تر بود.اما کاش می شد یه محیط هم واسش می ساختی.
عباس جان رو حرفت فکر کردم،پيشنهادت کاملاً منطقی هستش،سعی ميکنم يه محيط کوچيک با زاويه بسته رو براش بسازم...
فقط به خاطر مسافرت يه ماه نميتوم تری دی کار کنم(فروم ميتونم بيام)
يه ماه ديگه کار رو ادامه ميدم...:rose:

پیوست ها

• r1 edit 4 - Copia.JPG
    r1 edit 4 - Copia.JPG
    1,020.6 کیلوبایت · بازدیدها: 36

abbasi_0912

Active Member
سلام حامد جان، خسته نباشی
این سوسی چیز خوفی شده، فقط اینکه اسب، حیوان به این نجیب ی چرا این سوسی؟ :)

به نظرم این سوسی رو ببر بزار روی یک شاخه درخت نسبتا متوسط با بکگراند پر از گیاه و درخت
و چند تا گیاه نزدیک به سوسی که سایه شاخه و برگ های اون بیفته روی سوسی تا سوسی جان یک موقع زیاد توی افتاب بدنش برنزه نشه بعد یک عکس یادگاری بگیر بزار اینجا

یا اینکه ببرش جنگل و بهش بگو بره بالای یک تپه خیلی کوچیک و پر از برگ درخت، که بکگراند اون چند تا گیاه و تنه درخت و ... باشه
بعد دوربین رو ببر نزدیک سوسی و یک کلوزآپ ازش بگیر که بکگراند (اون درخت ها و گیاه ها) توی اون کلوزاپ بلر شده باشند

یا اینکه ببرش وسط کویر و بهش بگو بره بالای یک نیم تنه خشک یک درخت که از چند تا شاخه هم داره و بر اثر گرمای زیاد و تاثیرات آب و هوا اتفاقا یک مقداری از شاخه ها و تنه درخت ریخته روی زمین
اون موقع یک کلوزآپ بگیر

الان که مسافرت هستی امیدوارم دوربین و سوسی رو با خودت برده باشی و توی حین سفر چند تا عکس یادگاری از سوسی بگیری

چند تا پسر عموهاش وقتی رفتند مسافرت عکس گرفتند گذاشتند توی اینترنت به عنوان رفرنس

موفق باشی :rose:

پیوست ها

• animals of the desert.jpg
    animals of the desert.jpg
    307.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13

hamed.f

Well-Known Member
سلام عباسی جان:oops:
خوبی مهندس؟
باور کن اين هم حيوان نجيبی هستش:evil:

راستش هيبت اين جونور کشت منو واسه همين تصميم گرفتم تريديش کنم:paint:
خيلی ممنونم از پيشنهادهای جالبت...
گير دادی به برگ و درخت ول نميکنی هاااااااااااااا!:mad:(شوخی):green:
اين برنزه شدن رو هم خوف اومدی:lol:
حتماً از اين پيشنهادهاتت و پسر عموهاش که عکسشون رو زحمت کشيدی و به اشتراک گذاشتی تو رندر بعدی استفاده خواهم کرد.راستی سوسی رو با خودم به مسافرت نياوردم
شرمنده شرمنده شرمنده ....:green:
:rose::rose::rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا