سوال راجع به داشتن سرور

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
آیا امکان این وجود داره ک من توی خونمون یا شرکتمون یک کیس را به عنوان سرور قرار بدم و بشه هاست من و مجبور نباشم هاست بخرم؟
:rose:

Hosein.NET

Member
سلام
شما باید ابتدا از سرویس دهنده اینترنت ای پی اختصاصی بخرید، و پهنای باند مناسب (port speed, bw)
سپس سرویس های مورد نظر رو نصب کنید مانند وب سرور، میل سرور، dns، ftp و ....
برای سرور ویندوز کنترل پنل رایگان dot net panel و برای لینوکس zpanel در دسترس است
اگر میخواهید همیشه سرور روشن باشد میتوانید از ups برای جلوگیری از خاموشی سرور هنگام قطع برق استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

khatam.0761

Well-Known Member
اینا هزینه اش چقدر میشه.
به تفکیک و حدودی، در ماه و یا در سال

pasargadteam

Active Member
سلام
آیا امکان این وجود داره ک من توی خونمون یا شرکتمون یک کیس را به عنوان سرور قرار بدم و بشه هاست من و مجبور نباشم هاست بخرم؟
:rose:
با سلام و درود بیکران
شدنی است اما هزنیه هاش بالا در میاد براتون.
چون باید یه ups برای برق بگیرید که مدام انلاین باشه و مشکل برق نخوردید.
از طرفی می بایست با دو شرکت قرارداد اینترنت و اپتایم ببندید که اگر یکی خاموش شد از دومی استفاده کنید و نتتون مشکل نداشته باشه و در دسترس باشید و ... و همچنین باید پهنای باند نامحدود داشته باشید که خیالتون از این نظر راحت باشه.
هزینه هاش برای سه سایت که میخواهید داشته باشید که شاید هاستش نهایت سالانه 200 نهایتش بشه یه هاست حدود 5گیگ اینا با دامین نمی صرفه بیایید ماهیانه هزینه های گزاف کنید.

khatam.0761

Well-Known Member
آخه شرکتهای مختلفی را امتحانح کردم ک هرکدوم یک طریقی اذیت میکنند، یکی قیمتش بالاست، مثل هاست ایران و ایران هاست، یکی هم ک الان دارم استفاده میکنم، تیاوب، الان نه ماهه سرورشون هک شده و سایت من بالا نمیاد، دسترسی به پانل مدیریت حسابم رو هم ندارم، زنگ میزنم کسی پاسخگو نیست، گفتم اگر قراره اینجوری باشه، خوب خودم هاست راه بندازم و با یک نفر شریک بشم برای هزینه هاش و دوتا هاست روی یک سرور راه بندازم، پانصد گیگ خودم و پانصد گیگ شریکم.

pasargadteam

Active Member
آخه شرکتهای مختلفی را امتحانح کردم ک هرکدوم یک طریقی اذیت میکنند، یکی قیمتش بالاست، مثل هاست ایران و ایران هاست، یکی هم ک الان دارم استفاده میکنم، تیاوب، الان نه ماهه سرورشون هک شده و سایت من بالا نمیاد، دسترسی به پانل مدیریت حسابم رو هم ندارم، زنگ میزنم کسی پاسخگو نیست، گفتم اگر قراره اینجوری باشه، خوب خودم هاست راه بندازم و با یک نفر شریک بشم برای هزینه هاش و دوتا هاست روی یک سرور راه بندازم، پانصد گیگ خودم و پانصد گیگ شریکم.
ببینید هاست ایران و ایران هاست دو شرکت معظم هستند و قیمت هاشون برای خیلی ها بالاست و این طبیعی است.
شما با شرکت های متفاوتی میتونید کار کنید که قیمت های مناسب تری دارند.
تیاوب هم که میفرمایید اولین باره از شما میشنوم و تو هیچ نتیجه ای از جستجو گوگل ندیدمشون.
بهتره از یه جای مطمئن خرید کنید.
آیدی یاهو بنده رو ادد کنید تا در تماس باشید و کمکتون کنم یه جای مناسب بسته به بودجه اتان تهیه کنید.
موفق و موید باشید.

khatam.0761

Well-Known Member
یک سایتی دوستان معرفی کردن و سر زدم ک تراز شرکتهای ارائه دهند وب هاست هستند رو میگه.
ایران هاست و هاست ایران ک اول و دوم بودن.
یک سایت دیگه هم ک چهارم بود قیمتهاش خوب بودMihanwebhost.com
نظر شما چیه راجع به این شرکت؟

pasargadteam

Active Member
عزیز به بودجه خودتون نگاه کنید.
من هیچ شرکتی رو رد و یا تأیید نمیکنم.

amani69

New Member
دوست عزیز همه شرکت ها رو یه جستجو بکنین. همیشه ارزونی قرار بر این نیست که پشتیبانی نباشه. سایت شتاب هاست می تونین هم قیمتارو نگاه کنین هم پشتیبانی 24 ساعته داره. تازه اینجا نمی خوام یه شرکتی رو خراب کنم و یا بگم فلان شرکت بده شما فقط قیمت هارو نگاه کنین و مقایسه کنین.

دوست عزیز اصلا توجیه اقتصادی نداره اولا همیشه باید سرورتون روشن باشه پول اینترنتتون ده برابر بیشتر میشه تازه با سرعت پایین ولی میتونید هاست ارزان خریداری کنید یا از سرورهای خارجی اسافاده کنید

novinhost.org

New Member
ایجاد هاست در منزل به عنوان کار آزمایشگاهی کار باحالیه و میتونید حتی با Raspberry pie هم انجامش بدید, اما برای سایت های واقعی ممکنه به مشکل بر بخورید. چون اینترنت DSL که در منزل دارید نوسان سرعت و قطعی داره, در ضمن پینگ دی اس ال با پینگ دیتا سنتر زمین تا آسمون فرق داره. در هر صورت هزینه ای که باید بابت آی پی استاتیک پرداخت کنی حدود ماهانه 10 تومن هست که میشه با همین پول یک هاست خوب تهیه کرد. هزینه حجم و رانژه دی اس ال رو هم حساب کنید.
توجه کنید هاست های ارزون روی سرور های ارزون ارائه میشند یا دویست تا سایت رو روی یک سرور مجازی ران میکنند. برای کیفیت, آپ تایم و پشتیبانی دائمی لازمه یه خورده بیشتر هزینه کنید.

aligolii

Member
قطعا خیر، نمی شود به دلایلی که دوستان توضیح دادند.
از طرفی هاست آنچنان قیمت بالایی ندارد که نگران قیمت و خرید آن هستید.

جدیدترین ارسال ها

بالا