سوال در مورد keyframe ؟؟؟

amir???

Member
سلام به همه من يه جا گير كردم در مورد keyframe.به دوربين keyframeدادم تو يه مسير حركت كنه مثلا تو 1000 فريم 10 تا keyframeبه اون دادم حالا ميخوام تو هر keyframeكه بهش دادم 100فريم توقف كنه بد دوباره همون مسير قبلي يه خودش رو كه بهش keyframe داده بودم رو بره.با تشكر.

amir???

Member
دستت درد نكنه ميخواي كمك كني ولي من ميخوام كه 100 فريم stopكنه بد اون كاري كه شما گفتي رو انجام دادم ولي نشد اگه ميشه بيشتر راهنمائي كنيد .بد اون كاري كه شما ميگي بايد يه جا باشه كه من بهش بگم مثلا 100 فريم تو اين keyframestop كنه يا نه.با تشكر فقط يه كم بيشتر راهنمائي كنيد؟

pixolator

Member
جای KeyFrame هات رو عوض کن...یعنی مثلا 100 فرم که می خوای وایسه 100 فریم کل KeyFrame هاتو بکش جلو و توی همون مکان قبلی یه KeyFrame بزن...

amir???

Member
دستت درد نكنه .ميخواستم بدون اينكه به صورت دستي اين كارو بكنم مثلا يه دستوري باشه كه مثلا روي يه keyframeكليك ميكني بد يه تعداد فريم بهش بدي كه تو همون جا به همون تعداد فريم كه بهش داديstopكنه بد دوباره مسير خودشو بره همين.نميخوام به صورت دستي وارد كنم اگه ميخواستم اين كارو بكنم كه ديگه مزاحم شما استادان عزيز نميشدم.يه باره ديگه به طور كامل بگم كه من 10keyframe دارم حالا ميخوام همه keyframe ها رو انتخاب كنم بد تو يه دستور بگم كه اين keyframe ها كه انتخاب شدن رو هر كدوم مثلا 100frame stopكنه همين.مطمئن هستم كه يه همچين دستوري هست چون يكي از دوستام تو maxاين كارو انجام داد.با تشكر از استادان اين فن.

pixolator

Member
می تونی یه Pluggin بنویسی براش ! :wink:

ولی خب..شاید بشه از گراف ایدیتور استفاده کردش ولی تا مورد رو از نزدیک نبینم نمی تونم بگم...

ولی الان که به ذهنم نمی رسه...می شه یه Expression براش نوشت...

amir???

Member
بابا دستت درد نكنه يعني مايا اين قدر ذليل شده كه براي يه همچين كاري بايد اون كاري كه شما گفتي رو انجام بدم .بد هم خودم ميدونم كه بايد تو قسمت graph editorهستش البته شايد هم تو قسمت trax editor باشه ولي ميخوام بدونم چطوري و اينو مطمئن هستم كه به pluginsنياز نداره .

bahman3d

New Member
raveshe aval:baraye animationet ye clip dakhele trax editor ijad kon va behesh yek time wrap nesbat bede. bad mitooni ba estefade az time warp sorate animationet ro control koni .
raveshe dovom:
cipi ke tooye trax editor sakhto ro mitooni teke tke koni be hamoon tedad ke mikhay va in cliphate koochek tar ro ba andazeye dlkhah az ham door koni ta bayneshoon harekati nabashe.
albate yek ser tanzimat dare ke mitooni az rooye help peyda koni

sam_sam

Banned
amir??? گفت:
سلام به همه من يه جا گير كردم در مورد keyframe.به دوربين keyframeدادم تو يه مسير حركت كنه مثلا تو 1000 فريم 10 تا keyframeبه اون دادم حالا ميخوام تو هر keyframeكه بهش دادم 100فريم توقف كنه بد دوباره همون مسير قبلي يه خودش رو كه بهش keyframe داده بودم رو بره.با تشكر.

یک : مایا فلش نیست که 4 تا کار تعریف شده داشته باشه تازه خود فلش هم برنامه نویسی داره . این کار باید دستی انجام بشه قبل اینکه به دوربین بگی کجا ها توقف کنه ! اول تمرینی این را که میگم انجام بده بعد اعمالش کن .
دوربین را فقط در یه جهت حرکت بده که یاد بگیری .
دوربین ایجاد کن . بعد مثلا تا فریم 20 ببرش جلو اونجا نگه دار . بعد برو تو فریم 30 مثلا s را بزن . بعد برو تو 50 و دوربین را ببر به نقطه دوم . دوباره همون کار اول را بکن . این راحت ترین راهش است .. بی خودی هم خودا را نپیچون که یه دکمه بزنی برات بندری برقصه .
راه زیاد داره . این را یاد بگیر ی کارت راه میفته .
موفق باشی

amir???

Member
عزيز دل برادر من نميخوام كه برام بندري برقصه(البته اين كارو ميكنه نه برايه من برايه حرفه ايها)يه كم ميدونم كه بايد اين كارو تو traxeditor انجام داد فقط نميدونم چطوري .ميخواي بگي لقمه حاضري ميخواي ميگم نه چون خودم با هاش ور رفتم ولي چون زياد وارد نيستم سر در نياوردم .بد هم من يه دفعه گفتم كه يكي از دوستام همين كارو تو مكس انجام داد برايه همين اسرار دارم تو traxeditorانجام بدم .ناراحت نشودي كه.

amir???

Member
عزيز دل برادر من نميخوام كه برام بندري برقصه(البته اين كارو ميكنه نه برايه من برايه حرفه ايها انجام ميده)يه كم ميدونم كه بايد اين كارو تو traxeditor انجام داد فقط نميدونم چطوري .ميخواي بگي لقمه حاضري ميخواي ميگم نه چون خودم با هاش ور رفتم ولي چون زياد وارد نيستم سر در نياوردم .بد هم من يه دفعه گفتم كه يكي از دوستام همين كارو تو مكس انجام داد برايه همين اسرار دارم تو traxeditorانجام بدم .ناراحت نشودي كه.

amir???

Member
عزيز دل برادر من نميخوام كه برام بندري برقصه(البته اين كارو ميكنه نه برايه من برايه حرفه ايها انجام ميده)يه كم ميدونم كه بايد اين كارو تو traxeditor انجام داد فقط نميدونم چطوري .ميخواي بگي لقمه حاضري ميخواي ميگم نه چون خودم با هاش ور رفتم ولي چون زياد وارد نيستم سر در نياوردم .بد هم من يه دفعه گفتم كه يكي از دوستام همين كارو تو مكس انجام داد وچون مايا از مكس چيزي كم نداره برايه همين اسرار دارم تو traxeditorانجام بدم .ناراحت نشودي كه.

sam_sam

Banned
میل خودت است کسی که از چیزی سر در نمیاره این راهش نیست که بره کار حرفخ ای بخواد . به اندازه توانایت توقع داشته باش از مایا . میدونی این نیرم افزار هوشمند است بسته به اندازه توانایی کسی که پشتش نشسته جواب میده . اره عزیز دل برادر اگر جایی به مشکل برخوردی بدون مشکل کجاست . خوش باشی و به خواستت برسی

amir???

Member
با تشكر بسيار از آقاي سام سام .دوست عزيز اين كه در مورد keyframe يه كم بدونم فكر نكنم كه اشكالي داشته باشه .بد هم بده وقتي ميتوني با چند تا دكمه زدن و تنظيم درست از يه كار طولاني راحت بشي.مثلا تند تند keyframe بدي.بد هم من ميخوام رويه keyframe وايسه پس ديگه فكر نكنم بخواد يه keyframe ديگه درست كنم مگر تو traxeditor و ميخوام اونو ياد بگيرم.

saeed_22

Banned
اامیر جان عزیزم تا شب جوابت را تو تاپیکم میگیری
ببخش دیشب کامل نتونستم جوابت رابدم
حالا بعد آموزش اگه بازم مشکلی بود بیا
تا یاورش را استاد کنم برات

جدیدترین ارسال ها

بالا