سوال : در مورد graph editor

NARANJTORANJ

Well-Known Member
من به تازگی از مکس سویچ کردم روی مایا
زمانی که یک قسمت رو انتخاب می کنم توی graph editor میرم محور ها رو نشون نمیده مگر که خودم دونه دونه انتخاب کنم چطور میتونم این قابلیت رو فعال کنم ؟توی مکس همه محورها یکجا می اومدن

و این که برای تغییر از حالت auto به custom تنجنت ها چطوری این کارو انجام بدم
با تشکر

آخرین ویرایش:

Hamed_8

Member
من به تازگی از مکس سویچ کردم روی مایا
زمانی که یک قسمت رو انتخاب می کنم توی graph editor میرم تنجنت های محور ها رو نشون نمیده مگر که خودم دونه دونه انتخاب کنم چطور میتونم این قابلیت رو فعال کنم ؟
و این که برای تغییر از حالت auto به custom تنجنت ها چطوری این کارو انجام بدم
با تشکر

وقتی شما یک کلید رو انتخاب می کنین تانجانت هاش کنارش میاد اصولاً اگه نیاد مشکل جای دیگس
کلید های دیگه که انتخاب نشدن تانجنت هاشون مشخص نیست

اگر منظورت رو متوجه شده باشم شما می خوای تمام تانجنت ها رو کنار هم داشته باشی
برای این کار باید تمام کنترل های آبجکت که ریگ کردید رو انتخاب کنید و به این مسیر برید animate >Charecter
و بروی گزینه charecter Set کلیک کنید و در گراف ادیتور رو نامی که برای charecter set انتخاب کردید کلیک کنید تا تمام تانجنت ها رو داشته باشید

NARANJTORANJ

Well-Known Member
عکس از مشکل

سلام ممنون از توجه شما

متوجه شدم که مشکل از ریگ هست ولی نمیدونم چطور درستش کنم

من از دو ریگ یکی این مشکلو داشت و دیگری نه عکس گرفتم

همون طور که می بینید توی ریگی که درسته تمام محور ها نشون داده میشه و لی در ریگی که( آدمت سبزه) تا زمانی محور ها رو انتخاب نکنید نمیان و به صورت کلی نشون نمیده
البته هر دو انیمیت دارن

پیوست ها

• snap-true.jpg
    snap-true.jpg
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • snap-false.jpg
    snap-false.jpg
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7

Hamed_8

Member
سلام ممنون از توجه شما

متوجه شدم که مشکل از ریگ هست ولی نمیدونم چطور درستش کنم

من از دو ریگ یکی این مشکلو داشت و دیگری نه عکس گرفتم

همون طور که می بینید توی ریگی که درسته تمام محور ها نشون داده میشه و لی در ریگی که( آدمت سبزه) تا زمانی محور ها رو انتخاب نکنید نمیان و به صورت کلی نشون نمیده
البته هر دو انیمیت دارن

سلام
ربطی به ریگ نداره
شما سر هر کلیدتون یه بار s رو بزنی همه چیز حله :wink:
بعد توی گراف کلید f رو هم بزن
و اگه کاراکتر ست داشته باشی و توی تنظیمات اتو کی گزینه key all attribute رو انتخاب کنی دیگه این مشکل رو نخواهی داشت

NARANJTORANJ

Well-Known Member
همین مشکلو با همین کی ها در ریگ های دیگه ندارم
گفتم که هر دو انیمیت دارن منظورم همون کی ها بود

محورها رو تو گراف ادیتور نشون نمیده، ولی اگه بخوای فقط توی یک محور کلیدها رو جابجا کنی کلید شیفت رو بگیر و توی اون محور x یا Y جابجاش کن.
برای اینکه تانژانت حالت دستی بشه کلیدت رو انتخاب کن، بعد از منوی Tangents>Break Tangents رو بزن

Azam797

New Member
با سلام به دوستای عزیز . من تازه graph editor یاد گرفتم یه مشکل دارم اونم اینه که چطور میشه curve را تغییر داد و با حرکت گره ها جای گره ها رو به صورت تکی تغییر دارد یا تغییراتی روی گره انجام داد؟ ممنون میسشم کمکم کنین

davoodice

Well-Known Member
تا برای یک کنترولر key نزده باشید در گراف ادیتور نشون داده نمیشه.کنترل مورد نظر شما فقط در محور z کی خورده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا