سوال در مورد نوردهی

hamed-ddd

Well-Known Member
البته تقصیر من هم بود که یه دفعه با هم گفتم....بزار مرحله به مرحله پیش بریم
ببین نارسیس عزیز مراحل کارت اینه
1. یه دوربین داشته باشی
2. یه بک گراند داشته باشی ترجیحا گرادینت رامپ
3. تو صحنه از مه استفاده کنی
4. مه رو با دوربین کنترل کنی
مشکلت تو بک گرانده که درست تنظیم نشده..
اول سعی کن که این کار رو بدون بک گراند انجام بدی
یعنی تو صحنه .....فقط یه دوربین و ابجکتها
حالا افکت مه رو اضافه کن و با دوربین کنترلش کن (همون دو تا عدد near و far که گفتم)
بعد از اینکه مطمئن شدی مشکلی نیست بگو تا بقیه اش رو بررسی کنیم.....این بهترین راهه...

آخرین ویرایش:

Milo

Active Member
خوب پس من اول این enviroment ای که گذاشتم رو حذف می کنم . بعد یک دوربین می زارم . بعد مراحلی که شما گفتید رو انجام می دم .

امید وارم که نتیجه کار خوب بشه ...
خیلی شرمنده شدم ... ببخشید ..

Milo

Active Member
ببخشید یه مشکلی ایجاد شد ...
ببینید من موفع رندر گرفتن ایندفعه پای pc نشستم ... وقتی که داشت از خود صحنه رندر می گرفت مشکلی نبود یعنی مه رو خیلی زیبا نمایش می داد ولی وقتی که شروع کرد به رندر گرفتن از مرحله hair and fur تصویری که نتیجه داد بازم همونی شد که قبلا هم تصویرش رو گذاشتم ...
من بگراند صحنه رو حذف کردم ...
نمی دونم چرا اینطوری می شه ؟

hamed-ddd

Well-Known Member
خب بهتره که اگر بتونی فایل رو بفرستی....تا بررسی کنم...میتونی از این سایت برای اپلود استفاده کنیzshare.net

Milo

Active Member
سلام ، می بخشید من کمی تنظیمات fog رو تغییر دادم . ولی تصویر نهایی زیاد جالب نیست ... می شه ببینید و بازم راهنماییم کنید .
ببخشید ....

پیوست ها

• fog.jpg
    fog.jpg
    74.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • fog2.JPG
    fog2.JPG
    46.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

ali3dtech

Member
سلام نارسیس عزیز.
فکر میکنم تاثیره fog بر روی چمنها پیدا نشده... درسته؟:neutral: شاید اشکال از خوده مکس باشه. ولی بزار میرم یه امتحان میکنم ببینم مشکلش از مکسه یا نه. جوابشو بعد بهت میدم.

باید بگم من معمولا از Volume Fog استفاده میکنم. بنظرم یه امتحانی بکن، فکر کنم خیلی خوش دست تر باشه.
برای این مشکل هم حتما آقا حامد عزیز بتونن کمکتون کنن.:wink:

hamed-ddd

Well-Known Member
نارسیس
این فایل که فرستادی بودی ایراد داشت....اصلا باز نشد....با خود مکس آرشیو کن
file.....>archive
بفرست

Milo

Active Member
نارسیس
این فایل که فرستادی بودی ایراد داشت....اصلا باز نشد....با خود مکس آرشیو کن
file.....>archive
بفرست

بله ، چشم براتون ایمیل می کنم . منتها حجمش شده 4 MB :shock: ، با سرعته کمه اینترنت dailup باید 2 ساعت کانکت باشم :D
لطف کنید و ایمیل تون رو چک کنید . ممنون .

hamed-ddd

Well-Known Member
نارسیس عزیز فایلو بررسی کردم
مشکل زیاد داشت ....که بر طرف کردم
البته....توضیحاتش میمونه برای بعد چون واقعا دو سه روز سرم شلوغه....
پیشنهادم اینه که یه صحنه خیلی ساده درست کنی...چون اون دوربین رو درست تنظیم نبود....
همه چی سفید بود...متریال هم نمیخواد بدی

ali3dtech

Member
سلام نارسیس عزیز.
فکر میکنم تاثیره fog بر روی چمنها پیدا نشده... درسته؟:neutral: شاید اشکال از خوده مکس باشه. ولی بزار میرم یه امتحان میکنم ببینم مشکلش از مکسه یا نه. جوابشو بعد بهت میدم.
:wink:

من هرکاری کردم نتونستم تاثیر مه رو بر روی چمنها پیاده کنم. هم با Fog امتحان کردم و هم با Volume Fog. اما با هیچکدومشون نشد که وقتی رندر میگیریم، تاثیره مه بر روی چمنها بیفته. (حالا نمیدونم مشکله مکس هستش یا من نتونستم)

دوستان اگه به عکس رندر گرفته شده توسط دوستمون نارسیس توجه کنید کاملا واضح هستش که تاثیر مه روی چمنها بوجود نیومده:
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=15374&d=1192791625

درهرصورت اگه کسی میدونه چطوری میشه اینکار رو کرد ممنون میشم به ما هم بگه.

آخرین ویرایش:

Milo

Active Member
تاثیر fog و volume fog

من به پیشنهاد آقای hamed-ddd یک صحنه ساده ساختم فقط یک plane کشیدم و hair and fur را بهش اعمال کردم بگراند هم قرار ندادم و باز به پیشنهاد آقای ali3dtech از volume fog به جای fog استفاده کردم .
ببینید در مواقعی که مقدار حجم چمنها زیاده تاثیر مه دیده نمی شه و تصویر خراب رندر گرفته می شه ... ولی زمانی که حجم چمنها رو کم می کنم کمی از مه ایجاد شده قابل رویت هستش .
من چند تا عکس گذاشتم . ببینید ...
فکر می کنم دلیلش همون چمنها باشند .
باید یک راه حلی باشه که وقتی هم می خوایم از hair and fur استفاده کنیم و هم از مه مشکلی بوجود نیاد...

پیوست ها

• hair1.jpg
    hair1.jpg
    216.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • hair2.jpg
    hair2.jpg
    200.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • hair3.jpg
    hair3.jpg
    79.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • hair4.jpg
    hair4.jpg
    222.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3

i_lover3000

Member
سخات اتوران با تری دی مکس !!!!!!!!!!!!

سلام به بچه های مجید آنلاین

می خواستم یه اتوران خیلی با حال بسازم واسه آموزش (ام اس پروژکت) گفتم گرافیک و انیمیشنشو با تری دی مکس بسازم

چند وقتی هست تری دی مکس کار می کنم اما هر چی فکر می کنم نمی دونم که چی بسازم
هر کی میتونه بهم کمک کنه فقط بگه چی بکشم

خیلی ممنون
:neutral:

چند تا از نمونه کارامو گذاشتم

پیوست ها

• s.zip
    845.5 کیلوبایت · بازدیدها: 8

Milo

Active Member
کارخای شما را دیدم دوست گرامی جناب i_lover3000
کارهارتون زیبا بودند ، ولی فکر کنم اگر سوالتون رو در یک تاپیک جداگانه در انجمن مطزح می کردید بهتر و زودتر نتیجه می گرفتید ....
ولی باید دید شما برای چه کاری می خواهید انیمیشن بسازید ؟
نوشتید آموزش ام اس پروژکت ... راستش رو بخواهید من نمی دونم اینی که میگید چیه ؟ ولی اگر بیشتر توضیح بدید شاید بتونم یه ایده بهتون بدم . :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا