سوال در مورد ساخت سي دي

Daniz-r

Member
سلام
من تازه عضو اين سايت شدم. :D
يه سوال در مورد دايركتور داشتم(البته بنده مبتدي تشريف دارم :wink: )
يه برنامه آموزشي كار كردم كه كلا فايلهاش دو تا سي دي ميشه .مي خوام از دايركتور براي ساخت سي ديش استفاده كنم .كاراي ابتداييشو كردم ولي فايلهاي من تو هارد (تو درايو اي)هستش و وقتي اونارو با يه برنامه اينستالر رو سي دي ميريزم موقع اجرا به مسيرش خطا مي گيره .حالا سوالم اينه كه چه جوري مي تونم مسير سي دي رامو بهش بدم؟(و اينكه اگه مسير سي دي رامو بهش بدم موقع اجرا از رو هارد خطا ميگيره يا نه ؟)
ممنون

Mahdiseif

Member
سلام دوست عزيز
برنامه ي شما بصورت اتوران است . يعني اينكه بدون ستاپ از روي سي دي اجرا ميشود و اينكه آيا فايل اجرائي (exe) روي سي دي است ؟ و اگر برنامه بايد ستاپ شود ، چه چيزهائي روي سيستم كاربر ميريزد. ؟

iman1981

Member
مي توني از property زير استفاده كني كه مسير movie را برميگردونه و از روي اون مي توني مسير بقيه فايلا را تشخيص بدي.
کد:
_movie.path

اگه مشكلي بود بگو بيشتر توضيح بديم.

Daniz-r

Member
سلام
آقا ممنون
ببينيد بزاريد با يه مثال منظورمو بگم .فرض كنيد من يه فايل اي وي آي كار كردم مسير فايلمم تو كامپيوتر اينه:
e:\direc\av1.avi
اين كدم براي اجرا تو دايركتور مي نويسم:
open "e:\direc\av1.avi" with "e:\mov\divx.exe"
حالا وقتي پروژه exe اين برنامرو مي سازم و تو CD ميريزم (با فايلهاي ديگه) مسير CD ديگه :e
نيست (ممكنه :f يا :g يا هر چيزي به غير از :e باشه)
وقتي پروژه بصورت اتوران از رو CD اجرا ميشه و مي خوايم av1.avi رو اجرا كنيم به مسير برنامه اجرا كننده (divx) و فايل اجرا شونده خطا ميگيره
حالا ميخواستم بدونم موقعي كه فايل رو هارد هستش مسيرو چه جوري بايد بهش بدم كه هم از رو هارد برا امتحان اجراش كنم و هم موقع اجرا از رو CD خطا نگيره

iman1981

Member
چند تا راه داره كه بطور خلاصه ميگم:
1) استفاده از Xtra ها براي پيدا كردن درايو cd و نسبت دادن مسير كه بايد از FileXtra4 استفاده كرد كه اگه لازم داشتي بعدا توضيح ميدم.

2) استفاده از همون movie.path_ براي پيدا كردن فايل پروژكتور كه از روي اون مي توني مسير فايل avi را هم پيدا كني به اين صورت :
فرض كن تو فايلت توي e:\project هست و فايلهاي avi توي e:\project\avi هست تو براي باز كردن فايل avi ميتوني اينجوري عمل كني.
کد:
open _movie.path && "\avi\test.avi" with _movie.path && "\mov\divx.exe"

توي اين كد به دايركتور ميگي كه باز كن فايلي كه توي مسير پروژكتورم + avi\test.avi هست را بوسيله divx.exe كه توي اونجايي كه پروژكتورم هست + mov\divx.exe .

به اين ترتيب چه از روي cd اجرا كني چه از روي هارد برنامه كار ميكنه.

اميدوارم مشكلت حل شده باشه
اگه مشكلي بود بپرس.

Daniz-r

Member
من امتحان كردم اين خطارو مي گيره :
script error:variable used before assigned a value
open _movie. ?path && "\main\a1" with _movie.path && "\ply\divx.exe
شرمنده
ميدونم اين سوال ديگه بچه گانه بود .
در ضمن اگه ميشه روش xtra رو هم بگو.
ممنون

iman1981

Member
من همينطوري كار مي كنم جواب ميده.
البته يه اشتباه كردم من بجاي && يك & استفاده كن روش xtra را هم الان يكم سرم شلوغه فردا پس فردا مي نويسم برات.
ولي همين راه بهتره راحتتره اگه شد يه نمونه برات درست مي كنم فايل دايركتورشا ميذارم.

iman1981

Member
معنی اون خطا اینه که شما یه متغیر را قبل از اینکه بهش مقدار بدی ازش استفاده کردی دایرکتور تو بیشتر اشکالاش این ایرادا می گیره.
با یک & درست شد یا نه؟

Daniz-r

Member
راتشو بخواي نه
بازم همون اشكالو ميگيره. متغير چي بايد تعريف كنيم؟

hamid_hmf

New Member
فشرده سازي

لطفا در هنگام ساختن پروژكتور گزينه كمپرس را انتخاب كنيد.
حجم خروجي شما خيلي كمتر ميشه و مديا ها كيفيت خودشون رو حفظ مي كنند

Daniz-r

Member
ممنون hamid جان
ولي مشكل من خروجي نيست .فوقش تو دو تا cd ميريزم.
مشكل CDROM حل شه ، تمومه

جدیدترین ارسال ها

بالا