سوال در مورد آرایه ها

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
در رخداد کلیلک BTN1 باید چی بنویسم تا با هر بار کلیک روی BTN1 اون مقدار SE برابر شه با یکی از اعضای ST
فکر کنم اون string SE=null; رو اشتباه نوشتم
میخوام به محض شروع مقدار SE برابر باشه با یکی از اعضای ST و بعد هر بار کلیلک SE برابر بشه با عضو بعدی ST
کد:
string SE=null;

string[] ST= new string[] {"A", "B", "C","D","E","F","G","H"};

var BTN1 = new System.Windows.Forms.Button();
                                BTN1.Text = "NEXT";

BTN1.Click += (x, y) => { ??? };

SE=......;
البته من اینکارو با استفاده از دستور switch انجام دادم اما هم شکیل و کوتاه نیست و هم اگر تعداد آرایه ها زیاد باشه دردسر میشه و هم با اضافه شدن آرایه به ST باید مدام کد اضافه کرد
کد:
        private string SE = "";

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            string[] ST = new string[] { "A", "B", "C", "D", "E", "F", "G", "H" };
            BTN1.Text = "NEXT";
            SE = ST[0];
            BTN1.Click += (x, y) => { SE = ST[(Array.IndexOf(ST, SE) + 1) % ST.Length]; };
        }

MRHADI

Member
کد:
        private string SE = "";

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            string[] ST = new string[] { "A", "B", "C", "D", "E", "F", "G", "H" };
            BTN1.Text = "NEXT";
            SE = ST[0];
            BTN1.Click += (x, y) => { SE = ST[(Array.IndexOf(ST, SE) + 1) % ST.Length]; };
        }
سلام
ممنون و متشکر
فقط من متوجه button1_Click نشدم که رخداد چی هست؟
من بدون این رخداد نوشتم و کار کرد اما اگر ممکنه توضیح بدین یاد بگیرم که برای چی این مجموعه رو داخل رخداد button1_Click قرار دادین و اصلا این button1_Click از کجا اومده

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
ممنون و متشکر
فقط من متوجه button1_Click نشدم که رخداد چی هست؟
من بدون این رخداد نوشتم و کار کرد اما اگر ممکنه توضیح بدین یاد بگیرم که برای چی این مجموعه رو داخل رخداد button1_Click قرار دادین و اصلا این button1_Click از کجا اومده
دلیل خاصی نداره، برای سادگی کار خودم بوده. شما یک پروژه کامل دارید که کدتون رو اونجا در بخش خاصی نوشتید که در شرایط مشخصی اجرا میشده. ولی من چون اون پروژه رو ندارم و شرایط خاصی برای اجرای کد شما نداشتم، باید خودم یک شرایطی برای اجرای کد و تست عملکردش داشته باشم. به سادگی کد رو داخل یک button1_Click قرار دادم تا با فشار دادن یک دکمه اجراش کنم. دلیلش فقط همینه.

جدیدترین ارسال ها

بالا