سوال درباره قالب وردپرس

SU-57

Active Member
سلام
برای ساختن قالب وردپرس یکسری قوانین وجود داره که باید رعایت بشه مثلا header و footer. حالا من سایت هایی رو می بینم که اصلا ظاهرشون کاملا با قالب های وردپرس متفاوت هستن ولی وقتی توی تگ هاش رو نگاه می کنم نوشته generator با wordpress. اصلا این چطوری ممکنه. اصلا ظاهرش نشون میده این از پایه درست شده. حالا اگه کسی بود که جواب بده من مثلا لینک یک سایت رو خصوصی براش ارسال می کنم ببینه چطوری امکان پذیره.
بعد اینکه برای یادگیری وردپرس فقط باید php بلد باشیم به غیر از html و css یا جاوا اسکریپت و زبان های دیگه هم باید بلد باشیم. بعد با یادگیری کامل php ورد پرس هم یاد گرفتیم یا خود وردپرس هم باز یادگیری جداگانه داره.

SU-57

Active Member
مثلا سایت زیر
کد:
gooyait.com
می خواستم بدونم چطوری می شه چنین سایت هایی رو با wordpress طراحی کرد و چه زبان هایی رو باید یاد بگیرم.
خیلی سایت های دیگه هم هستند که حتی طراحی زیباتر و مدرن تر از این سایت دارن ولی وردپرسی هستند که آدم اصلا متوجه نمیشه. اونایی که این نوع سایت ها رو با ورد پرس طراحی می کنن چطوری اینکارو انجام میدن و به نظر شما از یک ساختار خاص استفاده می کنن. مثلا چطوری هسته وردپرس و پلاگین هاش رو با قالب هایی که مثل وردپرش نیستند ترکیب می کنن.

آخرین ویرایش:

Mojtaba313

New Member

زبان وردپرس چیست؟​

هسته وردپرس همان طور که اشاره شد به زبان PHP نوشته شده است. همچنین برای ذخیره اطلاعات از دیتابیس MySQL در WordPress استفاده شده است. بسیاری از کاربران در شروع کار با وردپرس سوال می کنند که زبان وردپرس چیست؟ باید بگوییم که برای طراحی سایت با وردپرس نیاز به دانش برنامه نویسی نخواهید داشت. وردپرس رویای طراحی سایت در 5 دقیقه را آن هم بدون نیاز به کدنویسی محقق کرده است. این که گفته می شود زبان وردپرس PHP است و متن باز است برای توسعه دهنگان می باشد. یعنی اگر دانشی در زبان PHP داشته باشید به کمک مستندات وردپرس می توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید. با توسعه افزونه وردپرس می توان امکانات وردپرس را نیز افزایش داد. افزونه های متعددی برای وردپرس نیز توسط توسعه دهندگان مختلف ارائه شده است.

وردپرس چگونه کار میکند؟​

با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانید با آن کار کنید. وردپرس یک پنل مدیریت ساده ملقب به پیشخوان برای کار با سایت را فراهم کرده است. پس از نصب وردپرس و ورود به پیشخوان وردپرس امکانات وردپرس برای مدیریت سایت در یک نگاه در دسترس می باشند. با ورود به بخش های مختلف به سادگی می توانید به ساخت نوشته، برگه و… بپردازید.

مهمترین بخش های پیشخوان وردپرس:

• پیشخوان
  • رسانه
  • دیدگاه ها
  • نمایش
  • قالب وردپرس
  • منو ها
  • ابزارک ها
  • افزونه ها
  • کاربران
  • تنظیمات
  • و…
شما برای طراحی سایت با وردپرس نیازی به هیچ برنامه نویسی ندارید. در وردپرس افزونه هایی هستند در دسته افزونه صفحه ساز وردپرس که امکانات کامل برای طراحی قالب وردپرس بدون کدنویسی را به شما می دهند.

جدیدترین ارسال ها

بالا