سوالات یک مبتدی!!!

halal314

New Member
با سلام خدمت دوستای گل خودم،
راستش من میخواستم بنا به دلایلی (که یکیش تکراری شدن فضای مکس هست) به maya یا xsi کوچ کنم، اما قبلش چند تا سوال دارم که خواهشش میکنم از اساتید محترم که پاسخ بدند تا ابهام منم برطرف بشه:
1- من بعضی وقتها حال میکنم توی مکس نقشه معماریم رو که میخوام سه بعدی کنم با ابعاد دقیق و با کمک spline های مکس ترسیم میکنم، آیا در xsi هم میشه مثل مکس با خط کشیدن (با spline) یک نقشه معماری رو با ابعاد دقیق در آورد
2- حتما دیدید که توی مکس کنار هر پارامتر عددی دو تا فلش هست که با بالا و پایین کردنش میشه عدد رو تغییر داد (اسپینر)، میخوام بدونم آیا تویxsi هم این امکان وجود داره یا باید تمام اعداد رو تایپ کرد؟ اگر وجود داره کجاست که من پیداش نمیکنم؟ راهکارش چیه؟
3- آیا xsi (به راحتی مکس) فایلهای اتوکد رو مستقیما قبول میکنه؟
4- مکس برای معمارها و طراحان ساختمان ابزارهایی مثل انواع پله و در و پنجره و نرده داره؛ آیا xsi هم درون خودش اینها رو داره؟
5- حالا که اکثر فایلهای مدلهای آماده برای مکس هستند، راهکار شما برای استفاده شما از اونها توی سافت ایمیج چیه؟
6- و سوال آخر که از همه مهمتره اینکه، من خیلی دوست دارم سافت کار کنم (حداقل واسه اینکه کاربراش کمترن و مثل مکس جواد نیست:green:) اما مهمترین دلیلی که منو توی شک نگهداشته منابع عظیم آموزشی مایا و (از نظر من) منابع آموزشی کمتر xsi هست؛(آخه من 200 - 300 تا دی وی دی آموزشی مایا واسه خرید دیدم، اما توی بهترین حالت فقط 16 تا دی وی دی آموزشی سافت توی اینترنت واسه xsi دیدم) آیا واقعا فکر من درسته و منابع آموزشی سافت کمترن؟ اگر کمترن، چقدر کمترن؟ و اینکه آیا تابحال شده شما دنبال یادگیری چیزی توی سافت باشید و منابع آموزشیش رو پیدا نکنید و بقول معروف دستتون بمونه تو حنا؟

ببخشید سوالام زیاد شد
ممنون میشم بهم جواب بدید
منتظرم
مرسی

Miladbat

Well-Known Member
بنظرم مکس بیشتر به کارت میاد . جدی میگم .
برای کاری که می کنی مکس بهترین گزینه است .

سلام دوست عزیز
من استاد نیستم اما اینه میتونم بهت بگم که نرم افزار سافت امیج بدرت شما که کارتون معماری هست نمیخوره شما فقط با اون مکس که کار میکنید بهتر کارتون رو ادامه بدین چون نرم افزارهای مایا و سافت امیج برای کارهای فیلم سازی، جلوه های ویژه و بازی سازی درست شدن کارشون به معماری نمیاد .................. حالا نمیگم که کارهای که توی مکس انجام میدی نمیشه باشون انجام داد ولی کارشون فرق میکنه ........ و فکر نکنم که فایل اتوکت رو وارد کنه مثل مکس اونه به سه بعدی تبدیل کنی .................. من خودم که از مایا به سافت امیج رفتم زیاد به مشکل آموزی برنخوردم چون اگثریت گزینهاش شبی مایاست بعضی وقتا به مشکل بربخورم هلپ نرم افزار هم کافی میشه برای راهنمای ............. و انقدام آموزشش کم نیست مثل آموزشهای مایا و مکس هم زیاد نیست .............. ودر آخر این میگم که بدرد معماری نمیخوره .

موفق باشید.

sajad_VFX

Member
مکس برای این کاری که شما استفاده میکنی ساخته شده، از ابزاراش هم مشخصه، xsi به درد اینکارا نمی خوره، Spinner نداره فقط لغزنده هست که باید عدد دقیق رو اگه می خوای تایپ کنی.
مکس بهترین گزینه برای کارای معماری و از این قبیل چیزاست

جدیدترین ارسال ها

بالا