سوالات در مورد WHM و Cpanel

fazli

Active Member
سلام .

چندتا سوال در مورد این نوع کنترل پنل ها برای سرورم دارم :

من میخوام برای یک ساب دومینم هاست تعریف کنم و این کار رو کردم ولی حالا میخوام که مثل cpanel ساب دومین هم با x.doma.com باز بشه و هم با domain.com/x که این طوری نیست ! راه برای این کار هست ؟

2_ من میخوام دوتا ساب دومین ازدومین ازادم که استفاده نمیشه رو رو پارک کنم روی یک ساب دومین از دومین های اصلی آیا این امکان وجود داره ؟ یعنی مثلا ادرس Y.MYdoman.com روی آدرس دامنه اصلی مثلا X.domain.com پارک بشه .

Digital007

Member
دوست عزيز ارگ ميشه كمي شفاف تر بيان كنيد .

در مورد سوال اول البته تا اونجا كه متوجه شدم بايد اون طوري باشه كه ميگيد . حالا بايد ديد چرا نميشه.
شما بعد از ساختن subDomain هاست خوتون رو نگاه كردن ببنيد كه پوشه اي به اون نام ساخته شده يا نه ؟

سوال دوم هم كاملا نا مفهوم هست كمي شفاف تر . لطفا

fazli

Active Member
با سلام.
سوال اول : ببینید از طریق cpanel این امکان هست ولی در whm این امکان نیست .

سوال دوم مختصر : اموزش پارک ساب دامنه از یک دامنه روی ساب دامنه از یک دامنه دیگه رو میخواستم . (بعلاوه اکسس ها) :D

Digital007

Member
خوب كم كم دارم يك چيز هاي ميفهمم

در سوال اول اين كه وقتي شما براي يك subdomain از داخل WHM هاست اختصاص ميديد. ديگه روال اين كار مثل پارك كردن نيست.

براي اون مشكل شما يك راه حل وجود داره اون هم اينكه در داخل دامنه اصلي يك پوشه به نام sundomain ايجاد كنيد و با استفاده از .htaccess اون رو به subdomain خودتون كه در جاي ديگري هاست شده ريدايركت كنيد.

براي سوال دوم هم از WHM استفاده كنيد.

WHM > DNS Functions > Park a Domain

fazli

Active Member
با سلام .
پاسخ هیچ کدوم این نبود. البته عذر میخوام ولی :
برای مشکل اول باید یه فولدر هم نام بسازم و پارکش کنم روی ساب دومین ولی چطوری مهمه ! نه اینکه ریدایرکت کنم .

برای مشکل دوم هم فکر کنم از اون راه نمیشه چرا که من میخوام یک ساب دامنه از دامنه ی خودم رو روی یک ساب دامنه از یک دامنه دیگه پارک کنم نه خود دامنه رو . اونم مربوط به اکسس ها میشه ولی کدش رو ندارم .

دوستان اگه راه حل یا نظر دیگه ای دارند لطفا مطرح کنند .

fazli

Active Member
ولی جناب جوابی که آقای Digital007 عزیز دادند فکر می کنم درست بود...

خوب اشکالی نداره مقایسه میکنیم :
سوال اول :
من میخوام برای یک ساب دومینم هاست تعریف کنم و این کار رو کردم ولی حالا میخوام که مثل cpanel ساب دومین هم با x.doma.com باز بشه و هم با domain.com/x که این طوری نیست ! راه برای این کار هست ؟

پاسخ دوستمون :
خوب كم كم دارم يك چيز هاي ميفهمم

در سوال اول اين كه وقتي شما براي يك subdomain از داخل WHM هاست اختصاص ميديد. ديگه روال اين كار مثل پارك كردن نيست.

براي اون مشكل شما يك راه حل وجود داره اون هم اينكه در داخل دامنه اصلي يك پوشه به نام sundomain ايجاد كنيد و با استفاده از .htaccess اون رو به subdomain خودتون كه در جاي ديگري هاست شده ريدايركت كنيد.
دقیقا مثل جمله اول رو من در پست قبلیم گفتم . ولی خوب کاملا معلومه که منظورمنو اصلا متوجه نشدند . چرا که من منظورم پارک کردن بود و ایشون از ریدایرکت صحبت کردن ! (دلیل کاملا منطقی !)

سوال دوم :
سوال دوم مختصر : اموزش پارک ساب دامنه از یک دامنه روی ساب دامنه از یک دامنه دیگه رو میخواستم . (بعلاوه اکسس ها) :D

و پاسخ دوم :
براي سوال دوم هم از WHM استفاده كنيد.

WHM > DNS Functions > Park a Domain

خوب توی whm میشه دامنه رو روی ساب دامنه پارک کرد ولی ساب دامنه رو روی ساب دامنه خیر . یا اگه هم میشه من بلد نیستم . در حد اطلاعم میدونم که باید از طریق هیت اکسس ها این کار انجام بشه که هنوز موفق نشدم .....

نکته : من از دوستمون تشکر میکنم چون هدفشون واقعا کمک بوده و احتمالا منظور منو متوجه نشدند . با این حال من ازشون تشکر هم کردم تا فکر نکنم خدایی نکرده کدورتی وجود داره :) اما پاسخ سوال من این نبود . چون من خودم پشتیبان یه سیستم هستم تخصصم برنامه نویسیه ولی تا حدی از سرور هم سر رشته دارم، اینم میدونم که توی انجمن اکثر کاربران دنبال رفع مشکل دیگران و افزایش رتبه خودشون در سایت هستند که این کاملا قابل تحسینه .
اما خوب توی این قضیه موندم .

اگر کسی از کاربران دیگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه داره خواهشا مطرح کنه .......

Digital007

Member
خوب دوست عزيز در مورد سوال اول راه حل و جواب تقريبا همون بوده.
در مورد دوم هم من خودم تست كردم و راه حل هموني هست كه به شما گفتم. شما به اون بخش كه گفتم بريد و subdomain خودتون رو انتخاب كنيد. و بعد در مقابل اون subdomain كه مي خواهيد رو اون پارك بشه رو وارد كنيد.

در ضمن اگر من مي خواستم رتبه خودم رو بالا ببرم از ID قبلي خودم استفاده مي كردم.

جدیدترین ارسال ها

بالا