سریعتر شدن view port های مکس در انیمیت

ahura3d

Active Member
سلام. من یک انسان و یک سری آبجکت ها رو انیمیت کردم ولی وقتی توی view port اونها رو play میکنم خیلی کند میشه و حتی گیر هم میکنه. لطفا کسی اگر میدونه چطور view port ها رو سبک کرد و سریع ترشون کرد به ما هم بگید . من حجم صحنم حدود 100.000 ورتکس هست که خیلی سبک محصوب میشه

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام. من یک انسان و یک سری آبجکت ها رو انیمیت کردم ولی وقتی توی view port اونها رو play میکنم خیلی کند میشه و حتی گیر هم میکنه. لطفا کسی اگر میدونه چطور view port ها رو سبک کرد و سریع ترشون کرد به ما هم بگید . من حجم صحنم حدود 100.000 ورتکس هست که خیلی سبک محصوب میشه

- سیتسمتون قویه ؟ سیستم قوی باید داشته باشید .
- مکس 2014 یا 2015 استفاده کنید .
- قبل از از انیمیت از gPoly استفاده کنید .
- صحنه رو شیدر هاش رو خاموش کنید .
- از پراکسی استفاده کنید .

ahura3d

Active Member
- سیتسمتون قویه ؟ سیستم قوی باید داشته باشید .
- مکس 2014 یا 2015 استفاده کنید .
- قبل از از انیمیت از gPoly استفاده کنید .
- صحنه رو شیدر هاش رو خاموش کنید .
- از پراکسی استفاده کنید .
-از مکس 2015 استفاده کردم بدونه هیچ مشکلی. ولی یه مشکل هست که من به این دلیل از مکس 2012 استفاده میکنم که بیشتر پلاگین هایی که میخوام برای 2012 کرک شدن. و مکس 2015 خشک و خالی بدونه پلاگینه! میتونم از 2015 انیمیت کنم و با fbx بیارم توی 2012 ولی مکس 2012 پلاگین fbx اون خیلی قدیمی و پر از Error هست
- gPoly چیه؟
- کارت گرافیک من ati هست ولی cpu فرکانس بالا با 8هسته دارم

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
-از مکس 2015 استفاده کردم بدونه هیچ مشکلی. ولی یه مشکل هست که من به این دلیل از مکس 2012 استفاده میکنم که بیشتر پلاگین هایی که میخوام برای 2012 کرک شدن. و مکس 2015 خشک و خالی بدونه پلاگینه! میتونم از 2015 انیمیت کنم و با fbx بیارم توی 2012 ولی مکس 2012 پلاگین fbx اون خیلی قدیمی و پر از Error هست
- gPoly چیه؟
- کارت گرافیک من ati هست ولی cpu فرکانس بالا با 8هسته دارم

از مکس 2014 استفاده کنید ، البته روش حرفه ای گرفتن Cache از صحنست که خیلی هم سریع و به صرفه هست یا هم میتونید ویدیو رو با Create Animation بزنید .
برای کش گرفتن کافیه به صحنه مودیفایر Point Cache رو بدید .
شما میتونید این کش رو تو هر ورژنی از مکس بگیرید و مثلا از 2012 داخل 2015 بیارید .

gpoly همون edit poly بهینه شده برای انیمیت هست که سرعت بیرشتری در انیمیت داره ، البته این نکته هم بگم بعد از تبدیل جسم به gpoly دیگه امکان تغییر به ادیت پولی و مش رو ندارید مگر با Mesher یا یک سری تکنیک .
برای تبدیل هم دقیقا به همون روش تبدیل به edit mesh و یا edit poly عمل کنید فقط بزنید convert to gPoly
این امکان از مکس 2014 به بعد هست تا جایی که یادمه شایدم 2013

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا