سریال های رمضان 88 " عبور از پاییز "

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
امشب قسمت دوم این سریال را از شبکه دو دیدیم
البته این اولین سریال تلویزیویی بود که من این شانس را داشتم که سر یک از صحنه هاش باشم ( البته از نزدیک مشاهده کنم )
حالا ماجرای مشاهده هم از این قرار بود که 2 هفته قبل از ماه رمضان رفته بودم تهران و بعد آپارتمان پسر دایی ام رفتم که در همان آپارتمان اینها داشتن فیلمبرداری می کردن و چون خود پسردایی ام تهیه کننده فیلم هست و با عواما آشنایی دارد من هم رفتم و سرکی کشیدم
تازه یک لوکیشن برای یک پلان کم داشتن که یک شب خونه همین پسردایی ام گرفتن

اول گذری بر اینترنت در مورد این سریال می کنم
====================================​
شرح مختصر :
فرخ مرد بسيار متمولي است و روابط خوبي با دخترانش پوران، توران و لعيا و دامادهاي خود خسرو و امير دارد او احساس مي كند كه دوران خانه نشيني و استراحتش فرا رسيده و مي خواهد اموال و مسئوليت هاي تجاري اش را به دخترانش بسپارد اما براي اين كار شرطي دارد...
وامل توليد "عبور از پاييز"

htc-symbian-theme5.jpg

كارگردان
مسعود شاه محمدي
نويسنده
مسعود شاه محمدي
موسيقي
كارن همايونفر
مجري طرح
- ميثاق فيلم
مدير تصويربرداري
جواد صفا
مديرتوليد
بهرام جلالي
بازيگر
محمود بنفشه خواه
مهران رجبي
هانيه بساتيني
ميرطاهر مظلومي
شيرين بينا
فرشيد زارعي فر
امير آقايي
بهار كاتوزي
ليدا عباسي
رامين راستاد
محمود عزيزي
چنگيز جليلوند
برزو ارجمند
بهناز جعفري
برنامه ريز
عليرضا سبزواري
تهيه كننده
رضا جودي
تدوين
مهدي جودي
دستيار كارگردان
امين قوامي
مهدي دانش رفتار
طراح گريم/چهره پرداز
محمدرضا قومي
طراح لباس
كامياب اميرعشايري
طراح صحنه
كامياب اميرعشايري
عكاس
محمد شريفي
صدابردار
صالح حبيبي
مجموعه مناسبتي پاييز پدرسالار كه به كارگرداني مسعود شاه‌محمدي و تهيه كنندگي رضا جودي براي پخش در ماه مبارك رمضان از شبكه دوم در حال تصويربرداري است به عبور از پاييز تغيير نام داد.
رضا جودي تهيه كننده مجموعه‌هاي تلويزيوني در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در اين باره گفت: با توجه به سناريوي فيلم و پس از ضبط 23 قسمت از سريال ويژه ماه رمضان با نام پاييز پدرسالار تصميم بر آن شد كه عنوان عبور از پاييز جايگزين نام قبلي شود.

جودي، تهيه كننده عبور از پاييز خاطر نشان كرد: تصوير برداري اين سريال اواسط ماه رمضان به پايان مي‌رسد و عوامل در حال حاضر در لوكيشني واقع در دركه مشغول ضبط قسمت بيست و چهارم هستند.

وي عنوان كرد: تاكنون 16 قسمت اين مجموعه توسط مهدي جودي مونتاژ شده و اين سريال در قالب 24 قسمت توليد مي‌شود و داستان آن درباره زندگي مرد ثروتمندي به نام فرخ است كه با دختران و دامادهايش رابطه خوبي دارد اما احساس مي‌كند كه دوران بازنشستگي اش فرارسيده و بايد اموال و مسوليت‌هاي خود را به دختران و دامادهايش واگذاركند اما شروطي براي انجام اين كار دارد.
====================================​

خوب حالا نظر خودم
به نظر من فیلم های شاه محمدی خیلی قشنگ هستن و اکثرا فیلم هایش رل پسندیده ام
قسمت اول فیلم بیشتر در ابهام شروع شد تا ببیننده را به ادامه و دنبال کردن فیلم جذب کند و خوب هم موفق بود
و یکی دیگه همانظور که پدر با تمام خانواده اش قرار گذاشته بود بی شک به ذهن تمام ببنده ها همان دو موردی که خود فیلم هم اشاره کرده بود، توجه می کردن و با یک مورد خارج از تصور باعث شد فیلم از حالت کلیشه ای در بیاید
روابط بین توران و شوهرش کمی بیشتر از معمول شراب هست و این ابهام برای بیننده وجود دارد که مربوط به پدر هست یا نه
قسمت دوم را کامل ندیدم و نمی تونم نظر خاصی بدم
نقش اصلي فرخ(چنگيز جليلوند)كه صداي او را در نقش بازيگران بزرگي همچون مارلون براندو-پل نيومن برت لنكستر پيتر اتول و ... شنيده ايم هم بسیار زیبا و واقعی و شیرین هست که آدم می ماند جذب بازی اش شود یا صداش
دوستان خود استادن و نظراتشون را بدن
به نظر من سریال از سریال های شبکه های 3 و 1 پیشی می گیرد و البته سریال شبکه تهران واسه من که شهرستان هستم قابل دریافت نیست (البته ماهواره هم نداریم تا ببینیم ! ) شبکه استانی هم با یک ساعت تاخیر پخش می کند که من دیگه سر اینترنت هستم

منتظر نظرات شما دوستان هم هستم

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
امشب قسمت چهارم این فیلم را دیدیم
من عاشق صدای این دوبلور هستم البته نمی دونم اسمش چیه !
امشب منو یاد یکی از فیلم های قبل از انقلاب انداخت
که یک پدر که سه تا دختر هم داشت دختر کوچیکه که عاشق پسری بوده و با مخالفت پدر پولدارش مواجه میشه از خانه رانده میشه و وقتی پدر ثروتش را بین دو دختر بزرگتر تقسیم می کنه اون دو تا پدرشون را از خانه بیرون می اندازن و با ضربه ای که به سر پدرشون زده میشه پدر کور میشه و بعد از مدتی توی خیابان توسط دختر کوچیکه دیده میشه و بعد بیمارستان و چشم هاش خوب میشه
بعد متوجه میشه که بچه کوچیکه پدرشو بخاطر خودش دوست داشته نه بخاطر پول هاش
حالا ببینیم این فیلم چه قدر شبیه اون هست
البته من این فیلمی را که تعریف کردم در 5 سالگی دیده بودم و اسمش را هم یادم نیست

google_mz

Well-Known Member
سلام

با اجازه بزرگترهای فروم. متاسفانه من فقط یه قسمت از سریال رو دیدم.(احتمالا قسمت سوم) به نظرم رسید که شخصیت پردازی توی این کار قوی و خوبه.(برخلاف سریال پنجمین خورشید) و همین میتونه عاملی برای موفقیت این کار باشه.(هرچند کافی نیست) امیدوارم بتونم قسمت های دیگش رو هم ببینم.:)

پ.ن: راستی چه ساعتی تکرارش پخش میشه؟

Bahar_H

Member
من به طور کلی باید بگم این سریالو به خاطر چنگیز جلیلوند می بینم عاشق صدای این بشرم ، بازیش که دقیقا همون چیزیه که باید باشه شخصیتی که به زمین زیر پاش فخر می فروشه و سلام کردن هم رو به خوبی بلد نیست و با خداحافظی غریبه هست

قبلا گفته بودم من با دیدن این سریال به یاد لیرشاه شکسپیر افتادم فقط نمی دونم این روند همانند اون ادامه پیدا می کنه یا نه ، شایدم همونی باشه که حمید عزیز گفت :wink:

تکرارش هم به گمانم ساعت 2:15 بعد از ظهر باشه شاید یه کم این ور تر یا اون ور تر یعنی شاید 1:50 بعداز ظهر ، کلا میگم از این ساعت بزنید شبکه ی 2 دیگه :wink:

آخرین ویرایش:

Bahar_H

Member
سریال شبکه تهران واسه من که شهرستان هستم قابل دریافت نیست (البته ماهواره هم نداریم تا ببینیم ! ) شبکه استانی هم با یک ساعت تاخیر پخش می کند که من دیگه سر اینترنت هستم

حمید عزیز امسال که شبکه ی تهران سریالش پخش نمیشه ، قرار بود به کجا چنین شتابان پخش بشه که صدا و سیما تصمیم گرفت یکی از سریال ها رو بی خیال بشه ، قرعه به نام این سریال افتاد

این وسط داره سریال شکرانه (که من دوستش نداشتم ) رو مجدادا پخش می کنه

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
حمید عزیز امسال که شبکه ی تهران سریالش پخش نمیشه ، قرار بود به کجا چنین شتابان پخش بشه که صدا و سیما تصمیم گرفت یکی از سریال ها رو بی خیال بشه ، قرعه به نام این سریال افتاد

این وسط داره سریال شکرانه (که من دوستش نداشتم ) رو مجدادا پخش می کنه
آره راست میگی
چون من نگاه نمی کردم فکر می کردم سریالی داره و دیشب دیدم شکرانه داره می ذاره و گفتم عجب سریالی
لااقل "خانه به دوش" یا " او یک فرشته بود" و . . . می ذاشتن
بازم ممنون بهار جان

Bahar_H

Member
این خواهر ها اینجا عجب خبیثن :sad:

با با حداقل دم این شوهر خواهره گرم که یه سراغی از این بی نوا می گیره :wink:

بقیه که فقط به فکر خودشونن :-?

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
این خواهر ها اینجا عجب خبیثن :sad:

با با حداقل دم این شوهر خواهره گرم که یه سراغی از این بی نوا می گیره :wink:

بقیه که فقط به فکر خودشونن :-?
واقعا
فقط خیلی کنجکاوم که چرا این داماد رابطه ش با زنش اینجوری هست
به نظر میاد قبلا از اون لیلی و مجنون ها بودن، ولی حالا جرا اینطوری ن ؟

shayanboy

Active Member
من اصلا انی فیلم رو ندیدم. و خوشمم نمیاد از بازیگراش :green: موضوع فیلم باید تکراری باشه !!!

شایان

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
من اصلا انی فیلم رو ندیدم. و خوشمم نمیاد از بازیگراش :green: موضوع فیلم باید تکراری باشه !!!

شایان
خوب
فیلم های هندی هم همش تکراری ان و موضوعشون عشق
ولی تفاوتشون در مدل های مختلف هست که با هم تفاوت دارن

Bahar_H

Member
واقعا
فقط خیلی کنجکاوم که چرا این داماد رابطه ش با زنش اینجوری هست
به نظر میاد قبلا از اون لیلی و مجنون ها بودن، ولی حالا جرا اینطوری ن ؟

احتمالا مربوط به زنشه ، چون خیلی خونگرمه ، اینم احتمالا از باباش به ارث برده :wink:

ولی جدا از شوخی روابط در این سریال برام جالبه ، همه خیلی سعی می کنند حتی اگه هیجان یا مورد عاطفی پیش میاد مخفیش کنن فقط او یکی داماده که میرطاهر مظلومی بازیگرشه خیلی با احساساتش راحت کنار میاد و اکثرا یک رو داره اونم پول دوستیشه و اینکه آویزون زنشه و خب از داماد سرخانه بودنش هم خیلی راضیه درست برعکس داماد دیگر که زندگی بی روحی داره و احتمالا همین حس سرخانه بودن و اینکه از این زندگی مشترک تنها سهمی که داره اسم زنشه که تو شناسنامشه ، باعث سرخوردگیش شده و ترجیح میده حتی اوقاتی که کشیک نداره هم در بیمارستان باشه

S@eeed

Member
سلام
من دیشب این فیلمو دیدم !
به نظرتون صداگذاری این فیلم چه جوریه؟ آخه صدای موزیکش خیلی از صدای بازیگرا بلندتره!:neutral:

Bahar_H

Member
پس علت عدم وجود بچه در زندگی پر از محبت این زوج خوشبخت هم مشخص شد :sad:

دلم برای داماده سوخت ، ظاهرا زنشو دوست داره ولی عذاب هم می کشه شاید چون علت فضای سرد خانه احتمالا از نبود بچه ناشی میشه و خب این بی نوا هم خودشو مقصر می دونه دیگه ، چه دردناک ،

ولی این زنش هم همون طور که از شواهد پیداست و رفتار بسیار خوبی :wink: با خواهر کوچیکه داره و اصلا نمی خواد حقی از کسی پایمال بشه ، خیلی مورد دوست داشتنی و محبوبیه :snap:

این پدر ( بخوانید رئیس و اگه خیلی دوست دارید امپراطور ) هم عجب ترفندی به کار برد ، از این کارش خوشم آمد ، حالی از این جماعت پول دوست گرفت :lol:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
بالاخره وقت شد تا بیام چند خط در مورد این سریال بنویسم
حدود 10 روزی هست که می خوام اینو بگم در موردش که اگه دقت کرده باشین در اکثرا صحنه ها ( میشه گفت تمام ) زمین خیس در حد جمع شدن آب هست
حتی در موقعی که اگه یادتون باشه می خواست از کشور خارج بشه و بعد ماشین را دوباره به پارکینگ برگردوند جالب اینجاست که پارکینگی هم که چند طبقه است و سقف دار، خیس از آب !
مورد دیگه هم در مورد قسمت امشب بود که به نظرم یک اشتباه بسیار واضح در صحنه باران انجام دادن
یکی موقعی که ابرها را نشان داد و صدای رعد هم پخش شد در حالی که ظاهر ابرها صاف و به دور از هر گونه باران زایی بود و رعدی هم دیده نشد
دوم اینکه موقعی می خواستن تشییع جنازه"فرانک" را انجام بدن و باران می آمد، آفتاب هم روی زمین نقش انداخته بود
خوب باران به آن تندی آفتاب نباید داشته باشد

alionline1366

Active Member
بعضي جاهاش درست ولي باران از اون تندتر هم ديدم من با آفتاب داغ اين دليل خوبي نبود :)

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
بعضي جاهاش درست ولي باران از اون تندتر هم ديدم من با آفتاب داغ اين دليل خوبي نبود :)
منم باران های تند بهاری را دیدم که آفتاب داره
ولی برای یک فیلم عمومی باید نکات ریز را رعایت کرد نه دنبال حوادث خاص بود

alionline1366

Active Member
البته ممكن هم هست اين قضيه عمدي نبوده و باران دقيقا اتفاقي تو صحنه گرفته و صحنه كاملا طبيعي بوده باشه البته حرف شمام درست ولي من در كل اين رو ايراد نميبينم

S@eeed

Member
به نظرم حق با حمید باشه ...
اون صحنه ای که تو پارکینگ بودن که دیگه خیلی افتضاح بود!(الان که گفتی یادم اومد تا حالا دقت نکرده بودم!:green:)

جدیدترین ارسال ها

بالا