ساخت فیلم سه بعدی

سلام دوستان
من می خواستم ببینم فیلم سه بعدی چه جوری ساخته میشه؟ البته این که دو تا دوربین داره و عینک و این چیزاشو می دونم ولی کلا می خوام از اول اطلاعات کسب کنم
این که سیستم پخش سینمایی ش چیه؟ سیستم پخش خانگی ش چیه؟ چی کار می شه کرد که تو هر سینمایی قابل پخش باشه؟ حرفه ای هاش با چه نرم افزار و سیستمی این کارو انجام می دن؟ و لطفا هر چیزی که می دونید
و پیشاپیش ممنون از لطفتون

سلام دوست عزیز
فیلم سه بعدی از سال 1952 برای رقابت سینما با تلویزیون ابداع شد تا سینما مخاطبان خود را از دست ندهد. این شیوه آن زمان دید طبیعی نام داشت (natural vision). این سیستم به این صورت کار می کند یک صحنه در آن واحد توسط دو لنز روی دو نوار مجزا گرفته می شود. اختلاف این دو لنز با اختلاف چشم های انسان برابر است. حالا در زمان پخش نیز دستگاه توسط دو آپارات هر کدام فیلم های گرفته شده توسط یک لنز را روی پرده می تابانند. در سینما هم باید تماشاچیان عینک بزنند این عینک باعث می شود که هر چشم تصاویر یکی از لنز ها را دریافت کند که این حالت باعث می شود اشیا برجسته نمایش داده شود.
این روزا دیگه تلویزیون ها هم قادر به پخش این نوع فیلم ها هستند.

این شیوه ساختن فیلم متفاوت است باید با دوربین مخصوص این کار فیلمبرداری شود نه این که با دوتا دوربین.
تو هر سینمایی هم نمیشه نمایشش داد باید تجهیزات مخصوص داشته باشه.
ولی اگه بتونی فیلم سه بعدی بسازی میشه در تلویزیون های سه بعدی پخشش کرد.
تو ایران واسه ساخت فیلم های بلند صرف نمیکنه چون هزینش بالاست و سینماهای مخصوص این کار کم است.
در ضمن این فیلمهای سه بعدی هم که هست چند دقیقه هستند (25-30) و داستانی ندارند فقط صحنه های هیجان آوری دارند.
ولی در هالیوود فیلم های بلند به این روش ساخته می شوند مثل آواتار و...
در ضمن حتی فیلم های قدیمی رو هم با یه سری ترفند دارن سه بعدی می کنند ولی خوب کیفیت اصل فیلم های سه بعدی یه چیز دیگست.

آخرین ویرایش:
مرسی
این نوع پرده نمایش سینمایی ش من شنیدم خاصه و دو تا تصویر که رو ی هم میوفتن به یه روش خاصی مثل اینکه مثلا یه ردیف درمیان تصاویر دو تا دوربینه و نمی دونم چه چیزی دلیل میشه که هر فیلتر از عینک تصاویر یک زاویه رو می گیره
البته طی تحقیقات من متوجه شدم با دو تا دوربین هم میشه، مثلا فیلم «هوگو» با arri alexa به صورت دیجیتال تصویر برداری شده که مسلما چون این دوربین دو بعدی از دو تا دوربین هم زمان استفاده کرده، اما من نمی دونم با چه سیستمی و چجوری تصاویر رو با هم سینک کرده؟
اینکه آیا سینما آزادی که سیستم پخش سه بعدی داره، به صورت دیجیتاله؟ یا آنالوگه؟
همین یک سری استاندارد ها که اگر خواستم فیلم سه بعدی بسازم بدونم چی کار کنم

سلام
بله خوب با پرده های معمولی فرق داره
در مورد دوتا دوربین بله میشه حتی بعضی یا با 3سه یا بیشتر میگرین به نظرم آواتار اینجوری بود.
ولی در مورد سینک نمی دونم.
به نظر من شما اگه می خوایی فیلم سه بعدی بسازی اول با برنامه های سه بعدی مثل مایا - تری دی مکس - سافت ایمیج و... که همه جوره امکانات دارن یه انیمیشن سه بعدی کوتاه کوتاه درست کن تا همه چی دستت بیاد بعد برو سراغ فیلم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا