ساخت بازوی ربات

saalek110

Well-Known Member
بازوی رباتیکی از جذاب‌ترین سازه‌های مهندسی است که ساختار آن الهام گرفته از بازوی انسان می‌باشد. از بازوی‌های روباتیکی معمولاً در خطوط مونتاژ به منظور انجام کارهایی از قبیل جوشکاری ، حفاری ، نقاشی و ... استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر همزمان با پیشرفت تکنولوژی از بازوهای رباتیکی پیشرفته با دقت بسیار بالا تحت عنوان ربات جراح در جراحی نیز استفاده می‌شود.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
«How smooth can you make a robot arm (6 axis/dof) made with modified servos?» را در YouTube تماشا کنید
youtu.be/r4zoIKMQB4o

saalek110

Well-Known Member
«How to Make Servo Robotic Arm using Arduino.» را در YouTube تماشا کنید
youtu.be/ADJGxOrEZAM

saalek110

Well-Known Member
«How to make robotic arm with arduino - record and play arm» را در YouTube تماشا کنید
youtu.be/EzJVFsuPvK4

saalek110

Well-Known Member
سالک: بعضی از سازندگان در این فیلم ها سرو موتور ها را در محل چرخش بازوها قرار داده بودند ، ولی میشه با یک چیزی شبیه تاندون در بدن انسان موتور را دورتر قرار داد و وقتی موتور اون نخ یا میله را می کشد اون محور بچرخد.

و دوم اینکه من دیدم از مقاومت متغیر برای کنترل سرو موتور استفاده کرده اند.

در زیر بعضی فیلم ها لینک سایت هست و ممکنه بتوانید برنامه کنترل آردوینو را آنجا بیابید.

با سرچ کلمات مناسب ، فیلم های دیگری می توانید بیابید ، من فعلا فقط چند نمونه گذاشتم برای آشنایی.

saalek110

Well-Known Member
«DIY Smart Phone controlled Robot Arm.» را در YouTube تماشا کنید
youtu.be/yF6JaXLieAA

saalek110

Well-Known Member
«KIT-1148 / KIT-1149 MINI BRAZO ROBOT. VIDEO DE ENSAMBLE.» را در YouTube تماشا کنید
youtu.be/p36ljQODxyA

در فیلم بالا ، که طراحی ۳ بعدی کامپیوتری بازوی روبات را انجام داده ، نشان میدهد سروو موتور چطور به بازو وصل می شود.

saalek110

Well-Known Member
PALETYZACJA WORKÓW ROBOT KUKA więcej na www.steelum.pl
youtube.com/watch?v=YM02ax_Nwjc&feature=share

در فیلم بالا ، یک بازوی روبات در انتهای تسمه نقاله یک کارخانه ، کیسه ها را از روی تسمه نقاله برمی دارد و با نظم خاصی روی هم کنار تسمه نقاله می چیند.

من نمی دانم چه سنسورها و برنامه ای دارد و آیا به دوربین هم مجهز است یا نه ، ولی کار خود را خوب انجام می دهد.

جدیدترین ارسال ها

بالا