سئوال : چگونگی کشیدگی حرف در Corel Draw

Legend

Member
سلام دوستان عزیز
خسته نباشید .

من یک سئوال داشتم :

بطور مثال ما در یک کادر 10 سطر متن می نویسیم که در برخی خطها بخاطر طولانی بودن برخی جملات میان دو جمله یک شکاف و یا فاصله ایجاد می شود به شکل زیر

ما امروز با اصفر
رفتیم بیرون و ...

به مثال بالا دقت کنید ٫ بین با حروف سط اول افتاد این فضا نه امکانش هست توسط حرف رفتیم در خط دو پر شود و نه می توان کار دیگری کرد .
حالا رد بنرامه کورل یک تنظیم هست که مثال بالا در صورت فاصله به شکل زیر تغییر پیدا می کند :

مـا امـــروز بــا اصغـــــر
رفتیم بیرون و ...

من دنبال اوون تنظیمات احتمالی هستم که فاصله رو تبدیل به ــــــــــــــــــــ بکنه تا مشکل من حل بشه

لطفا اگر امکانش براتون وجود داره من رو راهنمایی کنید .

b_hamidzadeh

Active Member
کشیدگی حروف

سلام
درزمان فارسی نوشتن (صفحه کلید را به فارسی تبدیل کنید) از کلید ctrl+j استفاده کنید.

younes_1581

New Member
سلام
می توانید با کلید های Shift+j روی هر حرفی که تمایل به کشیدن آن دارید ، این کار را انجام دهید .
البته با استفاده از این کلید ها نیازی نیست که صفحه کلید خود را در حالت انگلیسی قرار دهید .

Legend

Member
دوستان ممنون از پاسخهاتون
اما من نمی خوام این کار بصورت دستی انجام بدم ، می خوام به نحوی باشه که خود متن بصورت اتوماتیک بجای استفاده از فاصله بین حروف از shift+j استفاده بکنه ...

sepanta_atash

New Member
با سلام خدمت دوست عزيز خوب به صورت دستي يا manuel و يا به صورت اتوماتيك (automatic) خوب به صورت دستي كه دوستان خاطر نشان كردند و همه هم ميدونيم كه براي كشيدن جمله از كليد Ctrl+j استفاده ميشه اين براي بوجود آمدن متني با اين شكل سپـــــــنتا خوب شايد بهتر باشه يه چيز ديگه رو هم بدوني به صورت نرمال فاصله دادن بين كلمات رو ما با فشار دادن كليد Space انجام ميديم مثل سپنتا آتش پرست بصورت نرمال و سپنتا‌آتش پرست اين نوع فاصله كم با استفاده از فشاردادن كليد Shift+Space و يه حالت ديگه براي متن هايي كه معمولا بصورت شعر يا بصورت ستوني هستن از منوي Jutyfi استفاده بايد كرد .
با تشكر اميدوارم كه مشكلتون حل شده باشه .
بدرود

Legend

Member
دوستان منظور بنده رو متوجه نشدن -
لذا با تصویر توضیح میدم .

دو تصویر زیر یک متن هست اما تفاوت بین حروف رو ببینید ؛ یکی توسط حروف ــــــ پوشش داده شده و دیگری بین کلمات فاصله انداخته
حالا من حروف ــــــــــ رو بصورت دستی زدم ، من دنبال راه حلی هستم که بصورت اتوماتیک کل فاصله های یک متن پوشش داده بشه و بجای space خطور ـــــــــ گذاشته بشه .

این گزینه در ایندیزاین و ورد با اسم low justify وجود داره اما در کورل نمی دوونم کدوم بخشش هست

پیوست ها

• 1.gif
    1.gif
    6.6 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • 2.gif
    2.gif
    6.2 کیلوبایت · بازدیدها: 12
آخرین ویرایش:

sepanta_atash

New Member
دوستان منظور بنده رو متوجه نشدن -
لذا با تصویر توضیح میدم .

دو تصویر زیر یک متن هست اما تفاوت بین حروف رو ببینید ؛ یکی توسط حروف ــــــ پوشش داده شده و دیگری بین کلمات فاصله انداخته
حالا من حروف ــــــــــ رو بصورت دستی زدم ، من دنبال راه حلی هستم که بصورت اتوماتیک کل فاصله های یک متن پوشش داده بشه و بجای space خطور ـــــــــ گذاشته بشه .

این گزینه در ایندیزاین و ورد با اسم low justify وجود داره اما در کورل نمی دوونم کدوم بخشش هست
با سلام خوب بهت توضيح دادم به منوي بالا برو و justyfie رو انتاخب كن عزيزم تو كرلم هست .

Legend

Member
نه دوست عزیز
با انتخاب این گزینه بین حرفها فاصله می افته بجای کشیدگی .
امتحان کنید متوجه منظور بنده میشید

جدیدترین ارسال ها

بالا