رنگ طلایی این کارت ویزیت رو چطور میشه درستش کرد؟

m3thinker

New Member
سلام
دوستان برای طراحی یه کارت ویزیت ، دنبال رنگ طلایی این کارت ویزیت هستم که فرستادم.
با توجه به اینکه اون چیزی که ما می بینیم و اون چیزی که چاپ میشه فرق داره ، باید چه کنم که کار درست لز کار دربیاد؟ عین همین رنگ رو میشه در آوردش؟

attachment.php

پیوست ها

• photo_2016-05-01_19-10-39.jpg
    photo_2016-05-01_19-10-39.jpg
    134.1 کیلوبایت · بازدیدها: 38

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
دوستان برای طراحی یه کارت ویزیت ، دنبال رنگ طلایی این کارت ویزیت هستم که فرستادم.
با توجه به اینکه اون چیزی که ما می بینیم و اون چیزی که چاپ میشه فرق داره ، باید چه کنم که کار درست لز کار دربیاد؟ عین همین رنگ رو میشه در آوردش؟

شما کاری نمی توانید بکنید و لازم نیست هم بکنید، کاریه که چاپخونه برای رنگ هایی مثل طلایی و نقره ای انجام میده. یک لایه مستقل با یک رنگ مشخص و متمایز برای اون طلایی در نظر بگیرید و به چاپخونه نمونه کارت رو نشون می دهید که
قراره بجای این رنگ از جوهر طلایی شبیه این نمونه استفاده کنه.

m3thinker

New Member
یعنی ناظر چاپ کار بلد باید پیدا کنم؟ درسته؟ چون جایی رفتیم واسمون زدن. رنگ طلاییش مرده بود.
برای رنگ فونت طلایی نظرتون چیه؟ اون رو چه کنم؟

sayan.digit

Active Member
یعنی ناظر چاپ کار بلد باید پیدا کنم؟ درسته؟ چون جایی رفتیم واسمون زدن. رنگ طلاییش مرده بود.
برای رنگ فونت طلایی نظرتون چیه؟ اون رو چه کنم؟
شاید شما پاسخ خودتون رو خیلی قبل تر گرفته باشید ولی برای تجربه دوستان تازه وارد در عرصه چاپ پاسخ شمارو الان میدم d:
ببینید چند رنگ هستند که در چاپ بهشون میگیم رنگ های پر دردسر از جمله بنفش ، سرمه ای ، نقره ای و طلایی.. نقره ای و طلایی به نسبت راحتتر رنگش در میاد چون رنگ جداگونه ای داره و چاپچی بعد از شستشوی مخزن رنگ ، رنگ نقره ای یا طلایی رو میریزه و دستگاه رو تنظیم میکنه برای چاپ ، ولی اینکه رنگ دقیقا همون باشه یا خیر باید خودتون ( یا ناظر چاپ ) بالا سر کار باشید و نمونه چاپ بگیرید اول که رنگ رو بتونید همونی که مد نظرتون هست در بیارید... گاهی وقتا هست طراح ( نا آشنا به مسائل چاپی ) میاد توی فتوشاپ یا کرل رنگ طلایی رو از پالت رنگ می سازه و روی کار اعمال میکنه و به خیال خودش رنگ طلایی ساخته و وقتی کار میره برای زینک و چاپ ، اونجا می بینید اصلا طلایی نیست بلکه شده خردلی یا قهوه ای روشن!

m3thinker

New Member
شاید شما پاسخ خودتون رو خیلی قبل تر گرفته باشید ولی برای تجربه دوستان تازه وارد در عرصه چاپ پاسخ شمارو الان میدم d:
ببینید چند رنگ هستند که در چاپ بهشون میگیم رنگ های پر دردسر از جمله بنفش ، سرمه ای ، نقره ای و طلایی.. نقره ای و طلایی به نسبت راحتتر رنگش در میاد چون رنگ جداگونه ای داره و چاپچی بعد از شستشوی مخزن رنگ ، رنگ نقره ای یا طلایی رو میریزه و دستگاه رو تنظیم میکنه برای چاپ ، ولی اینکه رنگ دقیقا همون باشه یا خیر باید خودتون ( یا ناظر چاپ ) بالا سر کار باشید و نمونه چاپ بگیرید اول که رنگ رو بتونید همونی که مد نظرتون هست در بیارید... گاهی وقتا هست طراح ( نا آشنا به مسائل چاپی ) میاد توی فتوشاپ یا کرل رنگ طلایی رو از پالت رنگ می سازه و روی کار اعمال میکنه و به خیال خودش رنگ طلایی ساخته و وقتی کار میره برای زینک و چاپ ، اونجا می بینید اصلا طلایی نیست بلکه شده خردلی یا قهوه ای روشن!

خب برای اینکه طراح که تا حدودی به مسائل چاپ ناآشناست ولی طراحیش خوبه ، بتونه رنگ مد نظرش رو چاپ کنه باید به ناظر چاپ اعتماد کنه؟
پطور این فن رو باید یاد بگیره که رنگ انتخابیش همون رنگ چاپ در بیاد؟

the_king

مدیرکل انجمن
خب برای اینکه طراح که تا حدودی به مسائل چاپ ناآشناست ولی طراحیش خوبه ، بتونه رنگ مد نظرش رو چاپ کنه باید به ناظر چاپ اعتماد کنه؟
پطور این فن رو باید یاد بگیره که رنگ انتخابیش همون رنگ چاپ در بیاد؟
شما یک فایل رو به هر چاپخونه ای بدهید خروجی متفاوتی تحویل می گیرید. رنگ مورد نظر چیزی نیست که بخواهید ذهنی به کسی منتقل کنید. چیزی هم که در نمایشگر می بینید شرایط کاغذ و مقوا رو نداره.
باید یک نمونه چاپی به چاپخونه و ناظر بدهید بخواهید مثل اون چاپ بشه. کسی که به مسائل چاپ نا آشنا است طراح کار های چاپی خوبی نیست، طرحی که برای اجرا روی پارچه و فرش و کاغذ و دیوار و ... خلق میشه
تخصص های متفاوتی می خواد. طرحی که برای کارهای چاپی آماده میشه اصول خاص خودش رو داره و یک بخش مهمی از کار طراح خوب انتخاب رنگ مناسبی ئه که توی چاپ خوب از آب در بیاد.

وقتی قراره توی مخزن رنگ، بجای رنگ متعارف رنگ مخصوصی مثل طلایی و نقره ای ریخته بشه دیگه فنون چاپ ارتباطی با رنگی توی فایل انتخاب می کنید نداره.
فایل به تنهایی که معجزه نمی کنه، رنگ توی فایل باید با توجه به چاپگر، کاغذ و رنگ و شرایط محیطی انتخاب بشه.
کسی روی چاپ تسلط داره و فنون چاپ رو یاد می گیره که چاپ رو خودش انجام میده، دستگاه چاپ اش مشخصه و رنگی که داخلش ریخته شده و کاغذ اش هم مشخصه.
کسی که توی خونه فایل درست می کنه باید بدونه کدوم چاپخونه و با چه شرایطی براش چاپ می کنه وگرنه رنگ رو می خواد با چه معیاری تنظیم کنه؟
وقتی یک مدت با یک چاپخونه مشخص و ثابت کار کردید هر دو طرف با هم هماهنگ می شوند.

lovebusiness

New Member
سلام
همون طور که دوستان گفتند باید قسمتی رو در نظر بگیرید و با خود چاپخونه صحبت کنید. اصطلاحاً بهش زرکوب میگن. زر به معنی طلا... یکم هم قیمتش بالا میره اما ارزش داره خیلی شیک میشه اگه کارتون خوب طراحی شده باشه. موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا