رندر با رزولوشون بالا

sky_tohi_z18

Active Member
سلام دوستان خوبید ؟ببخشید من یه کاری دارم انجام میدم که قراره بصورته بزرگ چاپ بشه و واسه تبلیغ استفاده کنن چیزی حدوده4m*3m میخوام بگید که رزولوشنش رو چطور تنظیم کنم که وقتی میخوان چابش کنن کیفیتشو از دست نده ؟
ممنون میشم که راهنماییم کنید و به کمکتون شدید نیاز دارم

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

بهترین روش اینه که از دفتر فنی که قراره این کار رو پرینت کنه سوال بفرمایید که اینکار رو با چه تراکمی پرینت میکنه، معمولا برای کارهای Outdoor مثل کار شما که برای تابلوهای تبلیغاتی

استفاده میشه Dpi 100 هم کافیه، یا بعضی مواقع برای بیلبورد های بزرگ از 72 Dpi هم استفاده میشه، برای کارهای Indoor که فاصله بیننده از تصویر یکی دو متره، مثله تصاویر A 0 یا A 1

150تا 200 Dpi و برای کارهای چاپی با کیفیت بالا مثل مجلات 300 Dpi ....

خب اگه فرض کنیم 100 Dpi برای شما مناسبه کافیه در فتوشاپ یک Document جدید باز کنید و برای طول و عرض واحد سانتی متر رو انتخاب کنید و ابعاد رو بصورت سانتی متر وارد کنید

مثلا 300*400 حالا رزولوشن رو روی عدد 100 قرار بدید ( pixels/inch) حالا اگر واحد سانتی متر رو در همون پنجره برای طول و عرض روی حالت Pixle قرار بدید مقدار پیکسلی تصویری که باید از مکس خروجی بگیرید مشخص میشه ...

البته برنامه های دیگه ای هم برای محاسبه رزولوشن وجود دارند ولی فتوشاپ تو دسترس همه هست ...

ضمنا بخاطر داشته باشید بعضی پلاگین های فتوشاپ میتونن به شکل خوبی تصویر رو بزرگنمایی کنند که برای بیلبوردهای خیلی بزرگ از این روش هم کمک گرفته میشه، و تصویر با ابعادی کمتر از ابعاد نهایی رندر میشه و بعد

در فتوشاپ Scale میشه ( البته توسط پلاگین هایی خاص مثل AlienSkin Blowup که کارشون رو خیلی تمیز انجام میدن )

موفق باشید

nassrin24

Active Member
می تونید کارتون رو در ابعاد نهایت A3 با رزولیشن 150 رندر بگیرین و بعد برای بزرگ تر شدن تصویر که قراره در تابلو یا بنر یا..... چاپ بشه توسط برنامه photo zoom pro فایل رندرد گرفته شده رو به ابعاد بزرگتر تبدیل کنید..... من امتحان کردم که قرار بود رندر ها در ابعا 3*4 متر قرار بگیرن که بدون هیچ افت کیفیتی چاپ شد.

البته قطعاً شما می بایست صحنه ای که می خواید رندر بگیرید رو به یه حرفه ای نشون بدید، تا جزئیات و رنگها در زمان چاپ صحیح باشند ، درواقع اصول اولیه کالیبراسیون مانیتور و عمق پیکسل و کنتراست لازمه در رندر نهاییتون رو رعایت کرده باشید. یعنی قبل از اینکه برید سراغ سایز ، دغدغه شما این باشه که خود کارتون درست هست یا نه؟ ، در جریان هستید که!!! قراره کارتون در سایز 12 متر به نمایش گذاشته بشه!!!

یعنی همه جزئیات تصویرتون رو قراره مردم ببینند!!

در نهایت بهتره سخت نگیرید ، اما کارتون رو با کمترین نقص ممکنه برای چاپ بفرستید

mohammad@er

Well-Known Member
با سلام،

بهترین روش اینه که از دفتر فنی که قراره این کار رو پرینت کنه سوال بفرمایید که اینکار رو با چه تراکمی پرینت میکنه، معمولا برای کارهای Outdoor مثل کار شما که برای تابلوهای تبلیغاتی

استفاده میشه Dpi 100 هم کافیه، یا بعضی مواقع برای بیلبورد های بزرگ از 72 Dpi هم استفاده میشه، برای کارهای Indoor که فاصله بیننده از تصویر یکی دو متره، مثله تصاویر A 0 یا A 1

150تا 200 Dpi و برای کارهای چاپی با کیفیت بالا مثل مجلات 300 Dpi ....

خب اگه فرض کنیم 100 Dpi برای شما مناسبه کافیه در فتوشاپ یک Document جدید باز کنید و برای طول و عرض واحد سانتی متر رو انتخاب کنید و ابعاد رو بصورت سانتی متر وارد کنید

مثلا 300*400 حالا رزولوشن رو روی عدد 100 قرار بدید ( pixels/inch) حالا اگر واحد سانتی متر رو در همون پنجره برای طول و عرض روی حالت Pixle قرار بدید مقدار پیکسلی تصویری که باید از مکس خروجی بگیرید مشخص میشه ...

البته برنامه های دیگه ای هم برای محاسبه رزولوشن وجود دارند ولی فتوشاپ تو دسترس همه هست ...

ضمنا بخاطر داشته باشید بعضی پلاگین های فتوشاپ میتونن به شکل خوبی تصویر رو بزرگنمایی کنند که برای بیلبوردهای خیلی بزرگ از این روش هم کمک گرفته میشه، و تصویر با ابعادی کمتر از ابعاد نهایی رندر میشه و بعد

در فتوشاپ Scale میشه ( البته توسط پلاگین هایی خاص مثل AlienSkin Blowup که کارشون رو خیلی تمیز انجام میدن )

موفق باشید

عزیز دستگاه چاپ های تقریبا جدید 600 دی پی ای چاپ می کنند !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا