راهنمایی

mostafa_lovely4

New Member
سلام به همه دوستان
من جوانی هستم علاقه مند به دنیای 3 بعدی! خیلی سعی کردم ازش فاصله بگیرم ولی واقعا لذتی که از کارهای فانتزی و انیمیشنی میبرم رو انصافا از فیلم های واقعی نمیبرم!
من 23 سالم هست و امسال تحصیل دانشگاهم تموم میشه و باید برم خدمت...از حدود 16-7 سالگی با نرم افزارهای 3 بعدی آشنا شدم و الان به محیط تری دی مکس و مایا نسبتا آشنایی دارم و حداقل آموزش ها رو به راحتی میتونم دنبال کنم...
میخواستم ببینم واسه شروع یادگیری دیر نیست؟درآمدش به حدی هست که بخوام روش وقت بزارم؟
من در مایا خیلی راحت تر از مکس بودم! یعنی محیطش واسم جذابیت بیشتری داشت و داره،ولی مکس رو همه اتفاق نظر دارن که آسون تره،واسم کار تبلیغاتی یا جلوه های ویژه سنگین یاحتی معماری خیلی فرقی نمیکنه فقط میخوام تو این زمینه کار انجام بدم و حضور داشته باشم و البته کسب درآمد هم بکنم
الان برای یه تیزر تبلیغاتی مثلا دقیقه ای چقدر میدن؟
میشه مدل ساخت و در سایت های خارجی به فروش گذاشت؟ میشه بصورت غیر حضوری با شرکت های خارجی قرارداد بست و کار رو تحویل داد؟!
سوال آخر اینکه اکثر قابلیت های مدلسازی مایا در مکس هم هست،اکثر جلوه های ویژه در زمینه آتش و انفجار مایا رو میشه با مکس و FumeFx ساخت،جلوه های ویژه آب و مایعات رو هم که قطعا با RealFlow و Naiad انجام میدن که پلاگینش واسه هردوتا هست،شبیه سازی لباس و مو رو نسبتا میشه در مکس ساخت و در حد استاندارد جهانی باشه،جلوه های ویژه ذره ای و فیزیکی رو هم با توجه پلاگین ها و پیشرفتی که مکس داشته میشه تقریبا با کیفیتی نزدیک به مایا ساخت
حالا سوالم اینه که آیا مکس اونقدری آسون تر هست که از مایا(شخصا با محیطش راحتی بیشتری دارم و البته با مایا بیشتر هم کار کردم ولی خب از همون لحظه اول به قول معروف راحت بودم باهاش!) بگذرم؟
البته بیشتر سوالم راجع به همون سن و سالم هست حالا نرم افزار رو که هردوش رو باید بلد بود!
پیشاپیش از همه ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا