راهنمایی در بخش کد نویسی جستجوی سایت

ruhollah2009

New Member
با سلام خدمت دوستان
من حدود شش ماهه که شروع به طراحی وب با asp.net کردم
الان در بخش کد نویسی جستجوی سایت به مشکل برخوردم
من در قسمت جستجوی سایت چندتا textbox دارم که میخام وقتی کاربر فقط یکی یا همه را پر کرد و دکمه جستجو را زد شروع به جستجو در پایگاه داده بکنه (مثل جستجوی پیشرفته سایت)
از دوستان میخام که راهنماییم کنن یا اگه نمونه کد دارن به من بدن
قبلا از همکاریتون ممنونم

websiteEsfahan

New Member
سلام
دو کار بایستی انجام بدین.
یکی اینکه فول تکست ایندکس رو برای استفاده از امکان فول تکست سرچ در روی دیتابیستون فعال کنین. (توضیح و راهنمایی کامل)
بعد یک سرچ بنویسین به زبان برنامه نویسی که خودش شامل دو بخش میشه:
1- سرچ ساده
2- سرچ مرکب

در سرچ ساده اگر مقدار یک فیلد وارد دشده بود (مقدار تک فیلدی) همون مقدار بازیابی و نمایش داده می شه.

در سرچ مرکب ائلین فیلد که سرچ زده شد مقدارش رو داخل یک لیست بریزین و سچ دوم رو داخل اون لیست بزنین. (تعداد IF های شما به اندازه تعداد فیلدها خواهد بود و سرچ فقط در صورتی انجام خواهد شد که فیلدی دارای مقدار باشد)

برای سرچ هم پس از فعالسازی Fulltext Search از دستور Contains استفاده بفرمائین. این امکان بار زیادی روی Server نمی زاره. ولی اگر از Like استفاده بفرمائین علاوه بر بار خیلی زیاد که در نتیجه اسکن رکوردها میزاره نتیجه کامل هم به شما نمیده. چون معمولا اگر رکوردی در حالت قفل خواندن یا نوشتن باشه روی اون کاری انجام نمیده. (نتیجه ضعیف)

باز هم اگر سوالی بود در خدمتم.

با سلام خدمت دوستان
من حدود شش ماهه که شروع به طراحی وب با asp.net کردم
الان در بخش کد نویسی جستجوی سایت به مشکل برخوردم
من در قسمت جستجوی سایت چندتا textbox دارم که میخام وقتی کاربر فقط یکی یا همه را پر کرد و دکمه جستجو را زد شروع به جستجو در پایگاه داده بکنه (مثل جستجوی پیشرفته سایت)
از دوستان میخام که راهنماییم کنن یا اگه نمونه کد دارن به من بدن
قبلا از همکاریتون ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا