راهنمایی خرید سیستم مناسب افترافکت" ae cs5.5

onlineman

Member
سلام

با بودجه 1500 برای مادربورد ، سی پی یو ، رم .. بهترین انتخاب ها چی میتونه باشه برای کار با افترافکت ؟

حدود قیمت قطعات رو هم در صورت امکان جداگانه اعلام کنید .

* - در نظر داشتم با این بودجه کارت firepro 7900 به سیستم اضافه کنم که پس از مشورت با کارشناسان سایت DFM منصرف شدم (گفتند که هیچ کارت گرافیکی حتی سری کوادرو و فایرپرو بیشتر از 20 درصد قدرت سیستم رو در کار با افترافکت بالا نمیبره!! :shock: ) و مهمترین قطعات برای ادوب و بخصوص افترافکت رم و سی پی یو هستند!

سیستم فعلی :

CPU: i7 2600
Ram: 8gig 1333
MB: P8H67
VGA: xfx 5850 OC:880/1200"
Power: GP785B
HDD: 8tera sataII

هرنوع پیشنهاد ارتقایی به ذهنتون میرسه ممنون میشم با توجه به بودجه درمیان بگذارید .

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
خوب دوست عزیز طبق گفته خودتون رم تاثیر گذار هستش،به نظر خودتون 8 گیگ کفایت میکنه؟:rose:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
دوست عزیز الان بدترین موقع واسه خرید سیستم هست،قیمتها به شدت بالا رفته
قطعه ای که از بقیه کمتر تغییر کرده هارد دیسک هست که تازه اونم شده دو برابر!بقیه قطعات رو دیگه خودت بدون

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز بهتره که فقط فقط به رم بالا فکر کنی چون سی پی یو 4 هسته ای داری ولی رم 8 گیگ اصلا برای کار حرفه ایی مناسب نیست باید حداقل به 10 12 فکر کنی در ضمن بهتر از رم های کینگستون 4 گیگی استفائه کنی من از این رم استفادئه میکنم و فعلا دارم با 10 کار میکنم که برای 16 هم فرکانس یه کم به مشکل خوردم
و الله برنام ام هم 16 هستش

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
تاپیک به مکان درست منتقل شد:rose:
راجع به خرید قطعات هم با Shahryar Mirbozorgi موافقم. الان قیمت های سخت افزار خیلی بالا رفته ، شاید اگه یه مدت صبر کنید بیشتر به تفعتون باشه.

موفق باشید:oops:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
تو حالت کلی برای کار با محصولات adobe از کارت گرافیک nvidia استفاده کن . اون هم از نوع cuda core دارش که تاثیر داره . بیشتر از 10-25 درصد هم تاثیر داره . . هر چه تعداد هسته های cuda بیشتر = بهتر و سریعتر .
کارتهای ati این فناوری رو ندارن /
-
اولویت رو nvidia بزار

cpu خیلی خوبه و مناسب .
رم رو هم بالای 10 فکر کن و سعی کن سرعت فرکانس بالا انتخاب کنی .
hdd رو حتما سعی کن یه ssd در کنار hdd انتخاب کنی .
ssd برای درایو ویندوز عالیه و راندمان رو وحشتناک بالا می بره .
( یه ssd 64 gig + hdd 1tb ):wink:

کل اینا با این وضع دلار و بازار فکر کنم 3-4 تومان راحت هزینه داره .
پس صبر باید بکنی تا قیمت ها واقعی تر بشه .

onlineman

Member
مرسی از راهنمایی هاتون .. اما سیستمی که بالا نوشتم سیستمی هست که الان دارم استفاده میکنم و قصد ارتقاشو دارم .. یعنی چندماه قبل خریدم !

الان فقط میخوام مادربورد و رم رو تعویض کنم : که دارم این ارتقا رو انجام میدم :

MB: asus p8z68-v
Ram: 12G vengence 2000

بقیه قطعات همون ها هستند . و براشون هزینه نمیکنم فعلا .

SSD هم فعلا خیلی گرونه! صبر میکنم بعد از عید خرید کنم .

کارت گرافیک Nvidia 590 GTX تست کردم رو سیستم ولی تفاوت آنچنانی در مقایسه با ati 5850 که الان دارم احساس نکردم!

ممنون از راهنمایی تون .

بعد از اضافه کردن MB و RAM تست میکنم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند از این تجربه .

onlineman

Member
پس از تعویض مادربورد و رم سیستم من به این شکل در اومد :

cpu: INTEL i7 2600
cooler: twister120
MB: asus P8Z68-V
ram: 12G Vengence 2000
vga: xfx 5850 OC"880/1200
Power: GP785B
Case:X3
HDD: 8tera segate II

--

" مشخصات سیستم رو برای استفاده سایر دوستان نوشتم" :

روی سیستم قبلی کارت گرافیک Nvidia 590 GTX هم نصب بود که فروختمش و به جاش رم و مادربورد گرفتم .

در حالت عادی و کار با برنامه های نرمال تغییر خاصی احساس نکردم ، اما در AE CS5.5 , Media Composer , Edius تغییر چشم گیری داشت!

توی افتر (به نسب قبل) در مجموع سرعت کار بیشتر از 30 درصد بالا رفته!
در ادیوس و مدیا بخصوص موقع کار روی تصاویر FullHD اصلا متحول شد سیستم!
فتوشاپ هم عالی!

هیچوقت فکرش هم نمیکردم که RAM تا این حد تاثیر گذار باشه! یه جورایی انگار سیستم و CPU قبلا گرسنگی می کشید :shock:
البته مطئمنا به ارتقای بیشتری نیاز دارم .. اما فعلا بودجه همینقدر بود تا انشاا.. سال 91

امیدوارم این تجربه مفید واقع بشه .

آخرین ویرایش:
پس از تعویض مادربورد و رم سیستم من به این شکل در اومد :

Cpu: Intel i7 2600
cooler: Twister120
mb: Asus p8z68-v
ram: 12g vengence 2000
vga: Xfx 5850 oc"880/1200
power: Gp785b
case:x3
hdd: 8tera segate ii

--

" مشخصات سیستم رو برای استفاده سایر دوستان نوشتم" :

روی سیستم قبلی کارت گرافیک nvidia 590 gtx هم نصب بود که فروختمش و به جاش رم و مادربورد گرفتم .

در حالت عادی و کار با برنامه های نرمال تغییر خاصی احساس نکردم ، اما در ae cs5.5 , media composer , edius تغییر چشم گیری داشت!

توی افتر (به نسب قبل) در مجموع سرعت کار بیشتر از 30 درصد بالا رفته!
در ادیوس و مدیا بخصوص موقع کار روی تصاویر fullhd اصلا متحول شد سیستم!
فتوشاپ هم عالی!

هیچوقت فکرش هم نمیکردم که ram تا این حد تاثیر گذار باشه! یه جورایی انگار سیستم و cpu قبلا گرسنگی می کشید :shock:
البته مطئمنا به ارتقای بیشتری نیاز دارم .. اما فعلا بودجه همینقدر بود تا انشاا.. سال 91

امیدوارم این تجربه مفید واقع بشه .

دوست عزیز خوب این سیستمی که بستی نگفتی چند تموم شد؟

massomeh1

Member
سلام من یک سوال دارم حدس من این هست که سی پیوی 9550 چهار هسته ایی که دارای کش 12 و سرعت 2.88 هست قویتر از i7 2600k هست چون کش i7 8 است و کش 9550 12 و این به نظر من رو سرعت تاثثیر داره می خوام بدونم حدسم درسته یا غلطه یعنی کدوم قویتره ؟
البته می دونم که i7 سرعتش 3.8 هست اما باز فکر می کنم 9550 بهتره میشه منو از سردرگمی نجات بدین سوال بعد اینکه i7 چند هسته ایی هست ما پردازنده ایی که تعداد هسته های بیشتر از 4 داشته باشه داریم یا نه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا