راهنمایی برای ساخت یه چیزی شبیهphoto gallary

fallahi

New Member
با سلام
دوستان من قصد طراحی صفحه وبی را دارم (با فلش) که در بالای صفحه عکس ها کنار هم در سایز کوچک هستند وقتی موس رویشان قرار می گیرد از شفافیت شان کاسته و و وقتی موس از رویشان برداشته می شود دوباره شفافیت شان به حالت اول برگردد (در این قسمت مشکلی ندارم)و و قتی رویشان کلیک شد در مرکز صفحه قرار گیرند البته با چرخش 45 درجه ضمن اینکه اندازه شان هم دو برابر شود
مشکل اصلی ام در این قسمت است
دوستان چیزی به نظرشان می رسد من را راهنمایی کنن؟

DaDaDooDoo

کاربر VIP
اگر از اکشن اسکریپت 3 استفاده می کنید ... TweenMax

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
باید روی هر دکمه دابل کلیک کنی و داخلش با دستورات TweenMax دستوراتشو بنویسی ...
PHP:
TweenMax.to(this,1,{scaleX:2,scaleY:2});

fallahi

New Member
باید روی هر دکمه دابل کلیک کنی و داخلش با دستورات TweenMax دستوراتشو بنویسی ...

حتما باید دکمه باشند نمیشه movie clip باشند
میشه درباره TweenMax یکم توضیح دهید؟فقط همین یک راه وجود دارد؟
راهی که انجام دادم این بود که مختصات آن نقطه مرکزی را توسط یک تابع بهش دادم که با چرخش 45 درجه متاسفانه موقعیت اش در وسط صفحه به هم ریخت .امکان انجام اش با این راه یا تکمیل آن وجود دارد؟
خیلی مبتدی ام لطفا مرا راهنمایی کنید

function move1(event:MouseEvent):void
}
star_mc.rotation=45
star_mc.scaleX=2
star_mc.scaleY=2
star_mc.x=208.95
star_mc.y=187
}​

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سعی می کنم یه نمونه برات بزارم .
اما اگه به اکشن خیلی مسلط نیستی می تونی تو فریم انیمیت کنی تا حرکتش همون بشه که می خوای .

DaDaDooDoo

کاربر VIP
با CS5 باز کن . این نمونه رو با TweenMax برات ساخنم .

پیوست ها

• TweenMax.rar
    297.8 کیلوبایت · بازدیدها: 35
آخرین ویرایش:

fallahi

New Member
خیلی ممنون کارتون قشنگ بود:rose::oops:
فقط چند تا سوال:
1.اگر بخواهم برای چند تا عکس این کار را بکنم قاعدتا باید event target بگذارم درسته؟قبل از عبارت TweenMax در تابع تعریف شده؟
2.میشه کاری کرد که یکباره بعد از کلیک در وسط صفحه ظاهر شود منظورم این است که حرکتش از جایی که هست تا وسط صفحه دیده نشود یا نباشد؟؟
3.کار این عبارت چیه؟ease:Quart.easeIn

DaDaDooDoo

کاربر VIP
خواهش .

1 - بله . اما به جای اسم مووی کلیپ . البته توی این کدی که من نوشتم می شه :

PHP:
TweenMax.to(evt.target,1,{rotation:45 , y:226.5 , scaleX : 2 , scaleY : 2 , ease:Quart.easeIn})

2- زمان رو از یک به صفر تغییر بده . ( پارامتر دوم بعد از اسم مووی کلیپ یا بعد از عبارت evt.target) .

3 - اون نحوه انیمیت هست . TweenMax انواع زیادی حرکت یا همون انیمیت داره . توی فلدر com یه swf برات گذاشتم به اسم basic که می تونی نوع حرکت رو از لیست سمت راست انتخاب کنی و اون قسمت پایین کدی رو که برات می نویسه کپی کنی .

موفق باشید . 

آخرین ویرایش:

fallahi

New Member
یه سوال دیگه
بعد از اینکه عکس اول کلیک شد و به وسط صفحه آمد همانجا می ماند و با کلیک های بعدی عکس های دیگر روی آن قرار می گیرند برای جلوگیری از روی هم قرار گرفتن عکس ها چه کار باید کرد
مثلا عکس دوم که کلیک می شود عکس اول دیگر آنجا نباشد به نظرتان چه طوری باید این کار را انجام داد
:):paint:

DaDaDooDoo

کاربر VIP
تکنیکش می تونه این باشه که یه متغیر از نوع مووی کلیپ تعریف کنی ، و آخرین آبجکت کلیک شدت رو بریزی توی اون و وقتی روی آبجکت جدید کلیک کردی اون قبلی بره سر جاش .

برات سمپل می زارم وقت کردم .

جدیدترین ارسال ها

بالا