دو عدد سوال !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

djpooya

Active Member
سلام به همه ی کاربران عزیز مجید آنلاین
چند سوال داشتم که ممنون میشم جوابم را بدین
سوالات ساده ای هستند ولی خوب ما که نتونستیم یاد بگیریم :sad:
1 - چطوری رنگ یک آبجکت در انیمیشن به آهستگی تغییر پیدا کنه یعنی از فریم 0 خاکستری باشه و تا فریم 50 یا 70 بشه قرمز ؟
2 - چطوری به یک متن خم یا قوس بدیم ؟
3 - با چه نرم افزاری فارسی نویسی در مکس را انجام بدم . خودم چند تا سراغ دارم ولی هر کدام مشکلی دارند . یک لینک دانلود بذارین که عالی میشه
ممنون میشم سریعا کمکم کنید
4 - چطوری یک چرخش سریع به یک دایره یا ... بدیم یک یک حالت مات پیدا کنه بعد از ایستادن تبدیل به یک چیز دیگه مثل سکه بشه ؟

هی سوال به ذهنم اومد اضافه کردم D:

آخرین ویرایش:

djpooya

Active Member
سلام دوستان یه سوال دیگه که شبیه سوال چهارمه
5 - چگونه به یک شی حرکت بسیار تند بدیم سپس آهسته آهتسه از سرعتش کم بشه و بایسته
با تشکر

prince_Persia_7

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
1- برای اینکار یک متریال به آبجکت نسبت بده و رنگ Diffuse ـش رو خاکستری کن بعد دکمه ی Aouto Key رو فعال کن (با زدن دکمه N ) بعد تایم لاین رو ببر روی فرم 70 سپس رنگ دیفیوز متریال رو به قرمز تغییر بده و دوباره با دکمه N کیبورد Aoutuo Key رو خاموش کن.
2- توی تری دی مکس بعید میدونم بشه همچین کاری با متن کرد مگر اینکه از مدیفایر Bend بخوای استفاده کنی که نیاز داره که سگمنت های آبجکت تا حد کافی زیاد باشه تا خوب در بیاد
3- از نسخه تری دی مکس 2013 به بالا شما میتونی به راحتی فارسی تایپ کنی برا نسخه های قبل تر هم باید یه برنامه فارسی ساز مثلا " مریم " نصب کنی بعد متنو تو نرم افزار تایپ کنی بعد کپیش کنی توی قسمت تکست نوشتت در تری دی مکس
4- احتمالا منظور شما حالت Motion Blur هست که اگر از موتور رندر V-Ray استفاده میکنی توی تنظیمات رندر تب V-Ray قسمت V-Ray:: Camera تیک گزینه ی Motion Blur رو فعال کن. روش دوم اینکه که توی پنجره Environment and Effects که با زدن دکمه 8 بالا میاد، در تب Effects حالت Motion Blur رو فعال کنی، برا تیدیل شدن به یه جسم دیگه هم تکنیک های مختلفی وجود داره که بستگی به هنر طرف داره. بهترین کار شاید این باشه که از برنامه افتر افکتز استفاده کنی
موفق باشی ....

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
djpooya قبل از فعالیت در انجمن قوانین سایت رو با دقت مطالعه کنید :
forum.majidonline.com/showthread.php?t=4159

مبحث بسته شد .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا